ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
15 листопада 2017 року Справа № 922/207/17
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Козир Т.П. - головуючого, Гольцової Л.А., Губенко Н.М., перевіривши касаційну скаргу Південно-територіального квартирно-експлуатаційного управління на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 18 липня 2017 року у справі Господарського суду Харківської області за позовом Південно-територіального квартирно-експлуатаційного управління до ТОВ "Домоград" про стягнення суми,
УСТАНОВИВ:
Подана 4 вересня 2017 року касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України до скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Згідно із пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", у редакції, що діяла на час звернення з позовом, ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальних заробітних плат, розмір яких встановлений Законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до пп. 5) п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно доданого до касаційної скарги Південно-територіального квартирно-експлуатаційного управління платіжного доручення № 2285 від 28 серпня 2017 року судовий збір сплачено заявником у сумі 2417 гривень 80 коп., тобто, у меншому розмірі ніж встановлено законом.
За таких обставин подане платіжне доручення не може вважатись належним доказом сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Відповідно до п. 4 ст. 111-3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно із п. 4 ч. 1 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга подається у письмовій формі і повинна містити вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.
Згідно із положеннями ч. 2 ст. 111-5 та ч. ч. 1, 2 ст. 111-7 Господарського процесуального кодексу України касаційна інстанція на підставі вже встановлених судом фактичних обставин справи перевіряє судові рішення виключно на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення у рішенні або постанові господарського суду. Касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.
Вимоги вказаних норм не враховані заявником.
Подана касаційна скарга Південно-територіального квартирно-експлуатаційного управління не містить суті порушення або неправильного застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального права, а її зміст фактично зводиться до необхідності переоцінки доказів у справі, їх додаткової перевірки, що не може бути здійснено судом касаційної інстанції з огляду на визначені вказаними нормами межі повноважень суду.
Відповідно до п. 6 ст. 111-3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо у скарзі не зазначено суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.
З огляду на викладене, касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню заявнику.
Керуючись ст. 86, п. п. 4, 6 ст. 111-3 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ :
Касаційну скаргу Південно-територіального квартирно-експлуатаційного управління на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 18 липня 2017 року повернути заявнику, а справу - Господарському суду Харківської області.
Головуючий Т. Козир
Судді Л. Гольцова
Н. Губенко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2017 |
Оприлюднено | 16.11.2017 |
Номер документу | 70246142 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Козир Т.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні