Ухвала
від 27.11.2017 по справі 280/1487/17
КОРОСТИШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 280/1487/17

Провадження № 2/280/858/17

У Х В А Л А

27 листопада 2017 року м.Коростишів

Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Пасічний Т.З., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - відділ державної виконавчої служби Коростишівського районного управління юстиції, про зміну розміру аліментів,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з вказаною позовною заявою, в якій просить змінити розмір аліментів, що стягуються з ОСОБА_2

Даний позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.119 ЦПК України.

Відповідно до ст.119 ЦПК України встановлені обов'язкові вимоги щодо форми і змісту позовної заяви, зокрема відповідно до п.п.5,6 названої норми закону позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.

Згідно з п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009 року № 2 Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції , позовна заява подається до суду в письмовій формі і за змістом повинна відповідати вимогам статті 119 ЦПК. У зв'язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Однак, в порушення вищевказаних вимог, в позовній заяві відсутній виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та відсутні посилання на докази, що підтверджують кожну обставину.

Як вбачається з позовної заяви позивач просить суд змінити розмір аліментів, однак, відповідно до ч.1 п.3 ст.5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення.

Тому для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст.119 ЦПК України, сплативши судовий збір у розмірі 1% ціни позову.

Також, у позові зазначено третя особа - відділ державної виконавчої служби Коростишівського районного управління юстиції Житомирської області .

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань юридична особа КОРОСТИШІВСЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ (код 25312835) 13.06.2016р. припинено.

Положеннями п.2 ч.2 ст.119 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити ім'я (найменування) позивача і відповідача, їх місцезнаходження (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі. В порушення вимог вказаної норми у позові не вірно зазначена третя особа.

Відповідно до ч. 1 ст. 120 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.

Позивачем не додержано наведену вище вимогу закону, оскільки до позовної заяви не додано копії додатків до позовної заяви для третьої особи.

Статтею 121 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

На підставі викладеного, керуючись ст.121 ЦПК України,-

У Х В А Л И В :

1.Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - відділ державної виконавчої служби Коростишівського районного управління юстиції, про зміну розміру аліментів, - залишити без руху.

2.Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3.Роз'яснити позивачу, якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.119 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.

4.Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Т.З.Пасічний

СудКоростишівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення27.11.2017
Оприлюднено27.11.2017
Номер документу70500669
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —280/1487/17

Постанова від 10.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Миніч Т. І.

Ухвала від 10.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Миніч Т. І.

Ухвала від 27.03.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Миніч Т. І.

Рішення від 20.02.2018

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Пасічний Т. З.

Ухвала від 04.12.2017

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Пасічний Т. З.

Ухвала від 27.11.2017

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Пасічний Т. З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні