Рішення
від 20.02.2018 по справі 280/1487/17
КОРОСТИШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 280/1487/17

Провадження № 2/280/172/18

РІШЕННЯ

Іменем України

20 лютого 2018 року м.Коростишів

Коростишівський районний суд Житомирської області

в складі: головуючого - судді Пасічного Т.З.

при секретарі - Сьомак Л.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Коростишів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Коростишівський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про зміну розміру аліментів,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом про зміну розміру аліментів. В обґрунтування позову зазначила, що з відповідачем перебувала у зареєстрованому шлюбі, від якого у сторін народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дитина проживає з позивачем та перебуває на її повному утриманні. Згідно судового наказу Коростенського районного суду Житомирської області від 21.02.2011 року з відповідача на її користь стягнуто аліменти на утримання сина в розмірі 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно до повноліття дитини. На даний час сума сплачуваних відповідачем аліментів становить 535 грн., що є недостатнім для матеріального утримання дитини, а саме: витрати на харчування, лікування, літнє оздоровлення в таборі, позивач проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, дитина має статус потерпілої від аварії на Чорнобильскій АЕС. Вважає, що для забезпечення потреб дитини доцільним є змінити розмір аліментів шляхом стягнення з відповідача на користь позивача аліменти в розмірі ? частки від усіх доходів відповідача, що складатиме лише 25% усіх його доходів та не вплине на погіршення матеріального становища відповідача відповідно до ч.1 ст.183 СК України. З моменту присудження аліментів збільшився прожитковий мінімум для дитини відповідного віку та мінімальний розмір аліментів на дитину, тому позивач просить позов задовольнити, змінити розмір аліментів та стягувати з відповідача на її користь аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) боржника, але не менше 50% встановленого законом прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з 08.07.2017 року.

В судове засідання позивач не з'явилася. Подала до суду заяву про розгляд справи без її участі. Позовні вимоги підтримує та просить суд їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився. Подав до суду заяву про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги не визнає з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився. Подав до суду заяву про розгляд справи без його участі.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає до частковому задоволенню.

Як вбачається з матеріалів справи з відповідача на користь позивача стягуються аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, але не менше, ніж передбачає законодавство України та СК України, що підтверджується копією судового наказу (а.с.10) та копією постанови про відкриття виконавчого провадження (а.с.66).

Згідно зі ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч.3 ст.181 СК України зазначено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до статті 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина,інші обставини, що мають істотне значення.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Частина перша статті 192 СК України передбачає, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно з п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року №3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справи щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв'язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров'я когось із них.

Враховуючи зміст ст.ст. 181, 192 СК України, розмір аліментів, визначене рішенням суду, не вважається незмінним.

Згідно ст.8 Закону України Про охорону дитинства кожна дитина має право на рівень життя, достатній для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

Судом встановлено, що з часу присудження аліментів, через значні інфляційні процеси в Україні значно підвищилася вартість життя. Окрім того, законом збільшений мінімальний розмір аліментів, якій не може становить менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. У зв'язку з чим, визначений раніше судом розмір аліментів не можуть забезпечити належний рівень матеріального утримання дитини, що свідчить на те, що майновий стан отримувача аліментів погіршився.

Розмір аліментів, які стягуються з відповідача, не відповідає навіть мінімальному розміру аліментів, що визначений законом.

Суд вважає, що з урахуванням фактичних обставин справи та виходячи з закріплених ч.9 ст.7 СК України принципів справедливості, добросовісності та розумності, відповідності моральним засадам суспільства, розмір стягуваних аліментів підлягає зміні на 1/4 частину заробітку (доходу), але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до повноліття дитини, оскільки такій розмір з урахуванням визначеного законом прожиткового мінімуму та рівного з батьком обов'язку матері утримувати дитину забезпечить належні умовити утримання та проживання дитини.

Суд не бере до уваги доводи відповідача про те, що стан його здоров'я погіршився, оскільки він є працездатним, інвалідність не встановлена. Відповідно до довідки № 1003 від 28.12.2017 року, ОСОБА_2 працює на посаді провідного юрисконсульта в Управлінні виробничо-технічного обслуговування Казенного підприємства Кіровгеологія з 01.03.2016 року, з посадовим окладом 5 800 грн. (а.с.51). Відповідач зазначає, що його батьки є пенсіонерами, однак доказів того, що вони перебувають на його утриманні немає. Також не надано доказів того, що на утриманні відповідача перебуває його дитина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до п.23 Постанови Пленуму ВСУ від 15 травня 2006 року № 3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів , у разі задоволення судом вимоги про зміну розміру аліментів, новий розмір аліментів сплачується з дня набрання рішенням законної сили.

За наведених вище обставин суд приходить до висновку про задоволення даного позову частково.

Відповідно до ст.141 ЦПК України з відповідача на користь позивача слід стягнути сплачений судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.180, 181, 182, 183, 192 СК України, ст.ст. 2, 5, 10-13, 19, 76-82, 141, 258, 259, 264, 265, 273 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Змінити розмір аліментів, що підлягає стягненню з ОСОБА_2, та стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, адреса проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2, адреса проживання: ІНФОРМАЦІЯ_6, на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до повноліття дитини, починаючи стягнення з дня набрання рішенням законної сили.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 704,80 гривень судових витрат.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Житомирської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення.

Суддя Т.З.Пасічний

СудКоростишівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення20.02.2018
Оприлюднено18.03.2018
Номер документу72766597
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —280/1487/17

Постанова від 10.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Миніч Т. І.

Ухвала від 10.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Миніч Т. І.

Ухвала від 27.03.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Миніч Т. І.

Рішення від 20.02.2018

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Пасічний Т. З.

Ухвала від 04.12.2017

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Пасічний Т. З.

Ухвала від 27.11.2017

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Пасічний Т. З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні