Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 листопада 2017 року Справа № 805/4121/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., розглянувши адміністративний позов Державної служби геології та надр України
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Торезький кар'єр» м. Донецьк
про: припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 3052 від 11 липня 2003 року наданого Товариству з обмеженою відповідальністю «Торецький кар'єр».
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державної служби геології та надр України, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торезький кар'єр» м. Донецьк про припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 3052 від 11 липня 2003 року наданого Товариству з обмеженою відповідальністю «Торецький кар'єр».
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд зазначає, що Державна служба геології та надр України є суб'єктом владних повноважень, отже, відповідно до положень ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України повинен додати до позовної заяви докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів, але позивачем не надано суду відповідних доказів.
Позивач у позовній заяві зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Торецький кар'єр» знаходиться на території непідконтрольній Україні території, відповідно по зазначеному напряму ДП «Укрпошта» зупинила відправлення у зв'язку із загрозою життю працівників та споживачів послуг поштового зв'язку. Позивач зазначив, що не маючи змоги здійснити відправлення рекомендованим листом з повідомленням,з метою недопущення порушення прав відповідача, здійснив повідомлення, шляхом розміщення оголошення в офіційному виданні «Урядовий кур'єр».
Однак суд не приймає зазначений доказ, як належний доказ направлення (вручення) відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, з огляду на наступне.
Суд зазначає, що ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ст. 10 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом. Не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Крім того, суд зазначає, що положеннями частини 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України чітко визначено, що суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний надати суду доказ направлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї доказів, альтернативи в наданні відповідних доказів чинним законодавством не передбачено.
Також щодо посилання позивача на статтю 33 Кодексу адміністративного судочинства України, суд звертає увагу на те, що зазначена стаття регулює порядок виклику та повідомлення сторін про розгляд справи.
Отже, позивачу необхідно надати суду докази направлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення належному відповідачу по справі копії позовної заяви та доданих до неї документів.
В зв'язку з вищенаведеним, суд вважає, що позивачем не дотримані вимоги ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Державної служби геології та надр України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торезький кар'єр» м. Донецьк про припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 3052 від 11 липня 2003 року наданого Товариству з обмеженою відповідальністю «Торецький кар'єр» – буз руху.
Встановити позивачу строк до 25 грудня 2017 року на усунення недоліків шляхом надання доказів направлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення належному відповідачу по справі копії позовної заяви та доданих до неї документів. Якщо позивач здійснить усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом та надасть витребувані судом документи, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляють права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Олішевська B.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2017 |
Оприлюднено | 29.11.2017 |
Номер документу | 70506712 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Ястребова Любов Вікторівна
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Ястребова Любов Вікторівна
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Ястребова Любов Вікторівна
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Ястребова Любов Вікторівна
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Олішевська B.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні