Справа № 461/5865/17 Головуючий у 1 інстанції: ОСОБА_1
Провадження № 11-сс/783/922/17 Доповідач: ОСОБА_2
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
24 листопада 2017 року м.Львів
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Львівської області ОСОБА_2 , вирішуючи питання прийняття апеляційної скарги підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.289 КК України, ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Галицького районного суду м.Львова від 08 листопада 2017 року про відмову у задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу,
в с т а н о в и л а :
цією ухвалою відмовлено у задоволенні клопотаннязахисника ОСОБА_4 , який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_3 , про зміну запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на домашній арешт відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Не погоджуючись із вказаним рішенням, підозрюваний ОСОБА_3 подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу слідчого судді Галицького районного суду м.Львова від 08 листопада 2017 року скасувати та змінити йому міру запобіжного заходу на будь-яку міру, яка не пов`язана з триманням під вартою. У випадку залишення його під вартою призначити йому заставу в межах п.2 ч.5 ст.182 КПК України.
Вивчивши подану апеляційну скаргу, вважаю, що у відкритті апеляційного провадження слід відмовити з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому КПК України.
Це право також закріплено в ч. 3 ст. 392 КПК України, згідно з якою в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Частинами 1, 2 ст. 309 КПК України наведений перелік ухвал слідчого судді, які підлягають оскарженню під час досудового розслідування, що є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. Цей перелік не передбачає можливості оскарження ухвали слідчого судді про відмову у задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу, і заперечення проти такої в силу ч.3 ст.309 КПК України можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Відповідно до ч. 4 ст. 399 КПК України суддя - доповідач відмовляє у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Оскільки чинним кримінальним процесуальним законом не передбачено окремого оскарження під час досудового розслідування ухвал слідчих суддів про зміну або відмову у зміні запобіжного заходу, приходжу до переконання, що апеляційна скарга підозрюваного подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, а тому в силу ч.4 ст.399 КПК України у відкритті провадження за такою слід відмовити.
Керуючись ч. 4 ст. 399 КПК України,
п о с т а н о в и л а :
відмовити у відкритті провадження за апеляційною скаргою підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.289 КК України, ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Галицького районного суду м.Львова від 08 листопада 2017 року, якою відмовлено у задоволенні клопотання захисника ОСОБА_4 про зміну запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на домашній арешт відносно ОСОБА_3 .
Апеляційну скаргу разом з усіма доданими до неї додатками невідкладно надіслати особі, яка її подала.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту постановлення та така може бути оскаржена в касаційному порядку протягом трьох місяців з моменту вручення її копії.
Суддя Апеляційного суду
Львівської області ОСОБА_2
Суд | Апеляційний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 70514249 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Львівської області
Урдюк Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні