КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 серпня 2017 року № 810/2787/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю Таргет Медіа Груп України до Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
в с т а н о в и в:
до суду звернулось ТОВ Таргет Медіа Груп України з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 06.01.2015 р. № 0000012202.
Відповідно до ст. 107 КАСУ, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 2, 3 ч. 1 ст. 106 КАСУ у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є та ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
В порушення цих вимог, у позовній заяві не зазначено засобів зв'язку та адреси електронної пошти позивача та відповідача. Крім того, вказана позивачем у позові адреса (07300, Київська обл., м. Вишгород, вул. Шолуденка, буд. 13А) не відповідає відомостям, які містяться в ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо місцезнаходження підприємства позивача за кодом ЄДРПОУ: 34301919, в якому значиться інша адреса - 07300, Київська обл., м. Вишгород, просп. Шевченка, буд. 2Г, кв. 385.
Згідно з ч. 2 ст. 106 КАСУ, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Однак, в порушення вимог ч. 2 ст. 106 КАСУ, позивачем не зазначено доказів, що підтверджують кожну обставину, якими обґрунтовуються позовні вимоги.
В силу положень ч. 3 ст. 106 КАСУ, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 ст. 87 цього Кодексу встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Як вбачається із поданої позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем не у повному обсязі сплачено судовий збір. З наявної в матеріалах адміністративного позову інформації встановлено, що 10.08.2017 р. позивачем за місцем розгляду справи сплачено 737, 50 грн. судового збору, що є менше за 1,5 відсотка ціни даного позову, яка відповідно до оскаржуваного рішення складає 73750, 00 грн.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI Про судовий збір (зі змінами та доповненнями), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою, встановлюється ставка судового збору 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Фактично, позивач за подання адміністративного позову до Київського окружного адміністративного суду, судовий збір сплатив не у повному обсязі, тобто не доплатив 368, 75 грн.
Таким чином, враховуючи відсутність сплати судового збору у розмірі, що відповідає вимогам законодавства, суддя дійшов висновку, що в даному випадку судовий збір позивачем сплачено не в повному обсязі.
З огляду на те, що матеріали позовної заяви оформлені не належним чином, що вимагає КАСУ, суддя визнав за можливе залишити позовну заяву без руху.
Відповідно до ст. 108 КАСУ, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом подання до суду: належним чином оформленої позовної заяви у кількості примірників, відповідно до кількості осіб, які братимуть участь у справі (один з яких для суду), яка відповідає вимогам, встановленим ст. 106 КАСУ, зокрема, із зазначенням засобів зв'язку і адреси електронної пошти позивача та відповідача, а також вірної адреси місцезнаходження позивача; доказів, якими обґрунтовуються позовні вимоги та підтверджується кожна обставина справи, зокрема перед усім іншим, усіх документів, які стали підставами протиправності рішення відповідача або зазначити причину неможливості їх подання або надання доказів, що позивач звертався до відповідного органу за отриманням певних документів і йому було відмовлено; оригіналу документа про сплату судового збору у відповідності до Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI Про судовий збір в сумі 368, 75 грн., з урахуванням висновків суду та раніше сплаченої суми судового збору.
Керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 КАСУ, суддя
у х в а л и в:
1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю Таргет Медіа Груп України до Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 30 листопада 2017 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2017 |
Оприлюднено | 29.11.2017 |
Номер документу | 70545088 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні