ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
17 листопада 2017 року м. Київ К/800/38340/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Швед Е.Ю., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1
на ухвалу Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області від 29.06.2017 року
та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 03 жовтня 2017 року
за заявою Головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про роз'яснення судового рішення,
у справі № 188/16/15-а(2-ар/188/2/17)
за позовом ОСОБА_1
до Управління соціального захисту населення Петропавлівської районної державної адміністрації
про визнання протиправними бездіяльності і дій, вчиненних суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання постанови суду,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 подала цю касаційну скаргу, з матеріалів якої вбачається, що в порушення частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, до неї не додано документ про сплату судового збору. У разі, якщо особа звільнена від сплати судового збору, до касаційної скарги повинна додаватися копія документу, який би засвідчував цей факт.
Позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору з посиланням на відсутність коштів, передбачених на його сплату.
Згідно з ч.1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України та ст. 8 Закону України "Про судовий збір" суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Таким чином, умовою для звільнення від оплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони.
З касаційної скарги та доданих до неї матеріалів не можливо дійти висновку, що скаржник знаходиться у важкому матеріальному стані, що унеможливлює сплату ним судового збору, а тому і відсутні підстави для задоволення клопотання про звільнення сплати судового збору.
Відтак, скаржнику слід надати суду докази, які б дали змогу суду встановити вказані обставини, зокрема довідку з податкової інспекції або управління пенсійного фонду, про доходи отримані скаржником, що дасть змогу суду повно та об'єктивно розглянути клопотання скаржника про звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI із змінами і доповненнями, внесеними законами України, за подання до адміністративного суду касаційної скарги на ухвалу суду встановлено сплату судового збору у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1600 грн.
Враховуючи цю обставину та положення частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, є підстави для застосування правил, передбачених статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
у х в а л и в:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без руху.
Усунути зазначені в ухвалі недоліки протягом 15 днів з моменту отримання цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Е.Ю. Швед
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2017 |
Оприлюднено | 29.11.2017 |
Номер документу | 70547079 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Швед Е.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні