ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"27" листопада 2017 р.Справа № 922/3458/17
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Байбака О.І.
при секретарі судового засідання Рученко К.Д.
розглянувши матеріали справи
за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області, м. Харків до Науково-виробничого підприємства "Електромонтаж", м. Харків про стягнення 221160,00 грн. за участю представників сторін:
позивача - ОСОБА_1 (довіреність № 03 від 04.01.2017 р.);
відповідача - ОСОБА_2 (директор).
ВСТАНОВИВ:
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області, м. Харків (далі за текстом - позивач) звернулось до господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Науково-виробничого підприємства "Електромонтаж", м. Харків (далі за текстом - відповідач) 221160,00 грн. збитків.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.10.2017 р. визначено наступний склад суду: головуючий суддя - Мамалуй О.О.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 12.10.2017 р. зазначену позовну заяву прийнято до провадження та призначено до розгляду в судовому засіданні на 15.11.2017 р.
Відповідно до п. 2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду у зв'язку з обранням до Верховного Суду України судді Мамалуя О.О. призначено повторний автоматизований розподіл справи № 922/3458/17.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.11.2017 р. визначено наступний склад суду: головуючий суддя - Байбак О.І.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 15.11.2017 р. розгляд справи відкладено на 27.11.2017 р.
Позивач звернувся до суду з клопотанням (вх. № 38321 від 21.11.2017 р.), в якому просить суд долучити до матеріалів справи запитувані документи.
Крім того, позивач надав суду додаткові пояснення (вх. № 38573 від 22.11.2017 р.), в яких додатково обгрунтовує власну правову позицію по даній справі та просить суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Позивач повторно звернувся до суду з клопотанням про призначення судової будівельно-оціночної експертизи (вх. № 39163 від 27.11.2017 р.), в якому просить суд:
1) призначити по господарській справі № 922/3458/17 судову будівельно-оціночну експертизу;
2) провадження експертизи доручити експертам ХНДІСЕ ім. засл. Проф. ОСОБА_3, м. Харків-61177, вул. Золочівська, 8-а;
3) на вирішення будівельно-оціночної експертизти поставити наступні питання:
- чи мається на території земельної ділянки в с. Подвірки об'єкт нерухомого майна - незавершене будівництвом Сільське відділення зв'язку (СОС-3) або його залишки?;
- який відсоток об'єкта нерухомого майна - незавершеного будівництвом Сільське відділення зв'язку (СОС-3) залишився, після його руйнації та які конструкції збереглись?;
- яка ринкова вартість об'єкта нерухомого майна - незавершеного будівництвом Сільське відділення зв'язку (СОС-3) станом на листопад 2016 року?
4) оплату за проведення будівельно-оціночної експертизи прошу покласти на Науково-виробниче підприємство Електромонтаж , розташоване за адресою: м. Харків, вул. Бєлінського, 6;
5) на час проведення судової експертизи провадження у справі № 922/3458/17 зупинити;
6) про призначення судової експертизи та зупинення провадження у справі постановити ухвалу.
Розглянувши зазначене клопотання, суд приходить до висновку про його задоволення, виходячи з наступного:
Згідно з ст. 41 ГПК України, для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу.
Учасники судового процесу мають право пропонувати господарському суду питання, які мають бути роз'яснені судовим експертом. Остаточне коло цих питань встановлюється господарським судом в ухвалі.
Проведення судової експертизи доручається державним спеціалізованим установам чи безпосередньо особам, які відповідають вимогам, встановленим Законом України "Про судову експертизу". Особа, яка проводить судову експертизу (далі - судовий експерт) користується правами і несе обов'язки, зазначені у статті 31 цього Кодексу.
Відповідно до статті 1 Закону України Про судову експертизу судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду.
В пункті 2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 4 від 23.03.2013 р. Про деякі питання практики призначення судової експертизи , зокрема, зазначено, що судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування. Якщо наявні у справі докази є взаємно суперечливими, їх оцінку в разі необхідності може бути здійснено господарським судом з призначенням відповідної судової експертизи.
Предметом розгляду суду в межах даної справи є стягнення з відповідача збитків завданих у зв'язку з невиконанням останнім умов договору купівлі-продажу № 1145 від 24.01.2006 р., що пов'язані з частковою руйнацією (зносом) об'єкта "Сільське відділення зв'язку (СОС-3)" за адресою Харківська обл., Дергачівський район, с. Подвірки який в рамках договору передавався відповідачу, проте в зв'язку з подальшим розірванням зазначеного договору в судовому порядку, було вирішено повернути позивачу.
Позивач наполягає на тому, що розмір збитків становить 221160 грн., посилаючись на звіт про оцінку майна від 05.12.2016 р., виконаний Суб'єктом оціночної діяльності ФОП ОСОБА_4
Разом з тим, відповідач наполягає на тому, що у звіті про оцінку майна об'єкту незавершеного будівництва Сільське відділення зв'язку (СОС-3) від 05.12.2016, який виконано ФОП ОСОБА_4, наявні суперечливі вихідні дані, тобто, маються недоліки, що могли вплинути на правельність оцінки майна, та як наслідок, правельність визначення розміру збитків завданих державі в результаті руйнації об'єкта "Сільське відділення зв'язку (СОС-3)" за адресою Харківська обл., Дергачівський район, с. Подвірки за час володіння ним відповідачем.
Суд зазначає, що з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду даної справи, тобто встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування (визначення розміру збитків) є потреба у спеціальних знаннях.
За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність призначення по даній справі судової експертизи.
Проведення експертизи суд вважає за необхідне доручити Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. Заслуженого професора ОСОБА_3, як спеціалізованій експертній установі, яка має ліцензію на проведення такого виду експертизи.
Суд ставить на розгляд судового експерта відповідні питання з урахуванням необхідності встановлення саме тих фактичних даних, які мають значення для розгляду даної справи.
Оскільки предметом спору по даній справі є саме стягнення збитків, суд вважає за необхідне поставити відповідне питнання про їх розмір на розгляд судового експерта.
У відповідності до ст. 79 Господарського процесуального кодексу України господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони у випадках призначення господарським судом судової експертизи.
Враховуючи вищевикладене, провадження у справі підлягає зупиненню до вирішення експертом відповідних питань та надходження на адресу суду відповідного експертного висновку.
Керуючись ст.ст. 79, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Науково-виробничого підприємства Електромонтаж (вх. № 39163 від 27.11.2017 р.) про призначення оціночно-будівельної експертизи задовольнити.
2. Призначити судову оціночно-будівельну експертизу, проведення якої доручити Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. Заслуженого професора ОСОБА_3 (адреса: 61177, м. Харків, вул. Золочівська, 8а).
3. На вирішення експертів судової оціночно-будівельної експертизи поставити наступне питання:
Який розмір збитків було завдано в зв'язку з частковою руйнацією (зносом) об'єкту незавершеного будівництва "Сільське відділення зв'язку (СОС-3)" розташованого за адресою Харківська обл., Дергачівський район, с. Подвірки за час володіння ним Науково-виробничим підприємством "Електромонтаж", м. Харків (код ЄДРПОУ:14072061) (з 24.01.2006 р.).
4. Обов'язок по оплаті витрат на проведення експертизи покласти на Науково-виробниче підприємство Електромонтаж (адреса: 61137, м. Харків, вул. Бєлінського, буд. 6; код ЄДРПОУ: 14072061) Докази здійснення оплати надати господарському суду Харківської області.
5. В разі надходження від експерта клопотання про надання документів, необхідних для проведення експертизи, відповідні документи направляти на адресу господарського суду Харківської області для подальшого їх скерування судом на адресу експертної установи.
6. Попередити експертів про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку або за відмову від дачі висновку (ч. 1 ст. 384 та ч. 1 ст. 385 Кримінального кодексу України).
7. Провадження у справі 922/3458/17 зупинити .
8. Матеріали справи № 922/3458/17 направити на адресу Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Заслуженого професора ОСОБА_3 (адреса: 61177, м. Харків, вул. Золочівська, 8а) для проведення експертного дослідження.
Суддя ОСОБА_5
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2017 |
Оприлюднено | 04.12.2017 |
Номер документу | 70586816 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Хачатрян Вікторія Сергіївна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Хачатрян Вікторія Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні