20-2/086
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Постанова
Іменем України
8 серпня 2006 року
Справа № 20-2/086
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Заплави Л.М.,
суддів Гонтаря В.І.,
Лисенко В.А.,
за участю представників:
прокурора: Тіхонов О.М.;
позивача: Чикалко О.О., довіреність №03-15/1250 від 3 травня 2006 року;
відповідача: не з'явився;
Севастопольського міського головного управління земельних ресурсів:
Акімова Л.Ю., довіреність №166/12 від 27 лютого 2006 року;
Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель в місті Севастополі: Янчук А.П., довіреність №219/2-01 від 1 березня 2006 року;
Приватного підприємства "Горчевич": Хаустов В.І., довіреність б/н від 15 травня 2006 року;
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Бекон-Плюс" на рішення господарського суду міста Севастополя (суддя Шевчук Н.Г.) від 08 червня 2006 року у справі №20-2/086
за позовом Прокурора міста Севастополя (вул. Павліченко, 1, місто Севастополь, 99011)
в інтересах держави в особі Севастопольської міської Ради (вул. Леніна, 3, місто Севастополь, 99011)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бекон-Плюс" (вул. Капітанська, 2 А, місто Севастополь, 99011)
3 особи: Севастопольське міське головне управління земельних ресурсів (вул. Леніна, 2, місто Севастополь, 99011)
Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель в місті Севастополі (вул. Д. Ульянова, 16, місто Севастополь, 99045)
Приватне підприємство "Горчевич" (вул. В. Морська, 16-19, місто Севастополь, 99011)
про повернення земельної ділянки
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду міста Севастополя від 08 червня 2006 року (суддя Шевчук Н.Г.) у справі № 20-2/086 позов прокурора міста Севастополя в інтересах держави в особі Севастопольської міської Ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бекон-плюс" про звільнення і повернення земельної ділянки задоволено, зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Бекон-плюс" звільнити земельну ділянку загальною площею 0,0114 га, розташовану по вул. Капітанської, 2А, в районі Артилерійської бухти, і повернути її власнику - Севастопольській міській раді в стані, придатному для подальшого використання, та за рахунок власних коштів і власними силами знести самовільно побудовані споруди.
Не погодившись з рішенням суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить змінити рішення суду, зі вказанням в резолютивної частині рішення строк звільнення земельної ділянки.
Відзиву на апеляційну скаргу не надходило.
У судове засідання з'явились прокурор, представник позивача та представники третіх осіб.
Від відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з відрядженням його представника, але до суду не надав доказів підтверджуючий цій факт.
Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
Оскільки явка в судове засідання представників сторін–це право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо не з'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Судова колегія вважає можливим розглянути справу у відсутності представника відповідача та третіх осіб, оскільки згідно зі статтею 101 Господарського процесуального кодексу України господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги (подання) і перевіряє законність і обґрунтованість рішення (ухвали) місцевого господарського суду у повному обсязі.
Під час повторного розгляду справи, в порядку передбаченому статтею 101 Господарського процесуального кодексу України, Севастопольський апеляційний господарський суд встановив таке.
Прокурор міста Севастополя звернувся в суд з позовом в інтересах держави в особі Севастопольської міської Ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бекон-плюс" про звільнення земельної ділянки загальною площею 0,0040 га, розташованої в районі Артилерійської бухти, та повернення її власнику - Севастопольській міській раді в стані, придатному для подальшого використання.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач самовільно займає земельну ділянку орієнтовною площею 40 м2, яка прилягає до відведеної відповідачу земельної ділянки відповідно до договору №480 на право тимчасового користування землею від 10 січня 2000 року, відповідач не є власником чи орендарем вказаної земельної ділянки.
У процесі розгляду спору прокурор у порядку передбаченому статтями 22, 29 Господарського процесуального кодексу України уточнив позовні вимоги і просить зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Бекон-плюс" звільнити земельну ділянку загальною площею 0, 0114 га, розташовану за адресою: м. Севастополь, вул. Капітанська, 2А, в районі Артилерійської бухти, і повернути її власнику - Севастопольській міській раді в стані, придатному для подальшого використання, та за рахунок власних коштів і силами знести самовільно побудовані споруди.
Як вбачається із матеріалів справи, між Севастопольською міською державною адміністрацією та Товариством з обмеженою відповідальністю "Бекон-плюс" 10 січня 2000 року було укладено договір №480 на право тимчасового користування землею, відповідно до якого, на підставі розпорядження №2031-р від 20 листопада 1999 року, Севастопольська міська державна адміністрація надала, а Товариство з обмеженою відповідальністю "Бекон-плюс" прийняло у тимчасове користування земельну ділянку загальною площею 0, 0371 га, розташовану в районі Артилерійської бухти, строком до 01 серпня 2014 року для обслуговування торгівельного павільйону з літнім майданчиком.
Відповідно до пункту 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, який набрав чинності з 01 січня 2002 року, до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Розмежування земель державної і комунальної власності в адміністративних межах міста Севастополя не відбулося, а тому повноваження щодо розпорядження землями в межах міста належать Севастопольській міській Раді, яка є належним позивачем у справі.
Із матеріалів перевірки Севастопольського міського головного управління земельних ресурсів вбачається, що відповідачем використовуються земельні ділянки, загальною площею 0, 0114 га, які прилеглі до відведеної Товариству з обмеженою відповідальністю "Бекон-плюс" земельної ділянки за Договором, без право установчих документів. Розташування цих земельних ділянок вказано в плані земельних ділянок, який є в матеріалах справи.
Документи на право користування вказаними земельними ділянками у відповідача на момент подачі позовної заяви та на момент винесення рішення відсутні. Надані відповідачем до матеріалів справи клопотання про погодження передачі йому до оренди земельних ділянок за адресою: м. Севастополь, вул. Катерна, 2А, адресоване Голові Севастопольської міської державної адміністрації та відповідь Севастопольського міського головного управління земельних ресурсів щодо цього питання, свідчать лише про намір відповідача отримати в оренду спірні земельні ділянки, та не підтверджують право на їх використання.
Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.
Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.
Стаття 50 Закону України "Про власність" передбачає, що власник має право вимагати повернення свого майна з чужого незаконного володіння, а тому позов заявлено обґрунтовано.
З урахуванням висловленого, судова колегія вважає, що господарський суд правомірно задовольнив позов та зобов'язав відповідача звільнити земельні ділянки площею 0, 0114 га, розташованих за адресою: м. Севастополь, вул. Капітанська, 2А.
Судова колегія вважає, що відповідач не оскаржує суть рішення господарського суду, а просить відстрочить виконання рішення суду, без дотримання надається в порядку передбаченому статтею 121 Господарського процесуального кодексу України.
При таких обставинах, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 101, 103 (частина 1), 105 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Бекон-Плюс" залишити без задоволення.
Рішення господарського суду міста Севастополя від 08 червня 2006 року у справі №20-2/086 залишити без змін.
Головуючий суддя Л.М. Заплава
Судді В.І. Гонтар
В.А. Лисенко
Суд | Севастопольський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2006 |
Оприлюднено | 03.09.2007 |
Номер документу | 70596 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Лисенко В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні