Справа № 467/196/17
2/467/132/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.12.2017 р. Арбузинський районний суд Миколаївської області в складі: головуючої судді Догарєвої І.О., при секретарі Фесенко К.В.
за участю позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2,
під час розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Арбузинка цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, Товариства з обмеженою відповідальністю Крістал Стар , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_5 сервісний центр МВС України в Миколаївській області про визнання дій неправомірними, визнання недійсними договору доручення, договору купівлі-продажу транспортного засобу, визнання незаконною та скасування довідки рахунку, визнання незаконною та скасування державної реєстрації автомобіля,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Арбузинського районного суду Миколаївської області з позовною заявою до ОСОБА_3, та після неодноразової зміни позовних вимог просить визнати неправомірними дії ОСОБА_4 та ОСОБА_3 щодо надання недійсної довіреності для купівлі-продажу та перереєстрації автомобіля, визнати недійсним договір доручення ААЕ207601 від 18 серпня 2015 року на продаж спірного транспортного засобу, укладеного між ОСОБА_4 та ТОВ Крістал Стар , визнати недійсним договір купівлі-продажу транспортного засобу за представництвом №ААЕ207601 укладений 18 серпня 2015 року між ОСОБА_4 та ОСОБА_3, визнати незаконною та скасувати довідку-рахунок №ААЕ207601 від 18 серпня 2015 року, визнати незаконною та скасувати державну реєстрацію автомобіля. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що вона разом з чоловіком була власником транспортного засобу ВАЗ 2107 державний номер НОМЕР_1. 23 червня 2016 року її чоловік помер. Відповідачами у справі здійснено перереєстрацію належного їй на праві спільної сумісної власності автомобіля на своє ім'я на підставі виданої за життя її чоловіком довіреності вже після смерті останнього.
Ухвалою від 29 серпня 2017 року до участі у справі в якості співвідповідача залучена ОСОБА_4, третя особа замінена на ОСОБА_5 сервісний центр в Миколаївській області Міністерства внутрішніх справ України.
Ухвалою від 09 жовтня 2017 року до участі у справі в якості співвідповідача залучено ТОВ Крістал Стар .
Відповідач ОСОБА_6 звернулась до суду з письмовим клопотанням про передачу справи за підсудністю до Центрального районного суду м. Миколаєва. Клопотання обґрунтоване тим, що відповідачі у справі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 проживають у місті Миколаєві, місцезнаходження ТОВ Крістал Стар також у місті Миколаєві, відтак, посилаючись на положення ч. 1 ст. 109 та ст. 116 ЦПК України, просить передати справу за підсудністю.
В судове засідання відповідачі не з'явились, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Позивач та її представник проти задоволення клопотання заперечували, оскільки зареєстроване місце проживання відповідача ОСОБА_3 в смт. Арбузинка Арбузинського району Миколаївської області, таким чином справа підсудна Арбузинському районному суду.
Суд, заслухавши думку учасників процесу, вивчивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 116 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо:
1) до початку розгляду справи по суті задоволено клопотання відповідача, зареєстроване місце проживання або перебування якого раніше не було відоме, про передачу справи за місцем його проживання (перебування);
2) після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявилося, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності;
3) після задоволення відводів (самовідводів) неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи;
4) ліквідовано суд, який розглядав справу.
Згідно ст. 109 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.
Відповідно до ч. 2 ст. 109 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням.
Відповідно до ч. 1 ст. 113 ЦПК України, позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях, пред'являються за місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача.
Згідно ч. 1 ст. 29 ЦК України, місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.
Відповідно до ст. 6 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні , громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні зобов'язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі якщо особа проживає у двох або більше місцях , вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.
Особи, які не проживають за адресою, що зареєстрована як місце їх проживання, більше одного місяця і які мають невиконані майнові зобов'язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов'язані письмово повідомити орган реєстрації про своє місце перебування.
Відповідно до ст. 3 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні , реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що реєстрації підлягає як місце проживання так і місце перебування особи.
Отже, позов до фізичної особи може бути пред'явлений як за місцем проживання, так і за місцем перебування. Проте, це місце повинно бути зареєстрованим у встановленому законом порядку. Отже, саме реєстрація фізичної особи відповідача є визначальною для правильного визначення підсудності.
Так, згідно даних Єдиного державного демографічного реєстру відповідач ОСОБА_3 в установленому законом порядку зареєстрований за адресою: Миколаївська обл.., Арбузинський район, смт. Арбузинка, вул.. Леніна, буд. 129, що є територією Арбузинського району, але фактично проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1.
Оскільки місце проживання/перебування відповідача ОСОБА_3 зареєстроване у встановленому законом порядку на території Арбузинського району Миколаївської області, провадження у справі відкрите з дотриманням правил підсудності, відтак у суду немає правових підстав для задоволення клопотання відповідача про передачу справи за підсудністю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 116 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання ОСОБА_4 про передачу справи за підсудністю до Центрального районного суду м. Миколаєва відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скаргипротягом п`яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали .
Суддя І.О.Догарєва
Суд | Арбузинський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2017 |
Оприлюднено | 05.12.2017 |
Номер документу | 70678131 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Арбузинський районний суд Миколаївської області
Догарєва І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні