Ухвала
від 01.12.2017 по справі 607/14972/17
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

іменем України

01.12.2017 Справа №607/14972/17

суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Сливка Л.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дії незаконними,-

ВСТАНОВИВ:

23 листопада 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом.

Ухвалою судді від 27 листопада 2017 року даний позов залишено без руху та надано позивачу термін на усунення недоліків.

28 листопада 2017 року ОСОБА_1 ці недоліки усунув.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у даній справі суддя вважає за необхідне зазначити таке:

частиною 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) визначено, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що господарським судам підвідомчі справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, пов'язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, правами та обов'язками учасників (засновників, акціонерів, членів) такої особи, крім трудових спорів.

Абзацом 2 пункту 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року № 13 Про практику розгляду судами корпоративних спорів (далі Постанова) роз'яснено, що при визначенні підвідомчості (підсудності) справ цієї категорії судам необхідно керуватися поняттям корпоративних прав, визначеним частиною першою статті 167 Господарського кодексу України (далі ГК України) .

Згідно з ч. 3 ст. 167 ГК України під корпоративними відносинами маються на увазі відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.

Корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами. (ч. 1 ст. 167 ГК України)

Як вбачається з позовної заяви ОСОБА_1 є учасником товариства з обмеженою відповідальністю Екор ТЗ (далі ТзОВ Екор ТЗ ).

Спірні дії ОСОБА_2 вчинила як голова правління приватного акціонерного товариства Технотерн-Обрій (далі ПАТ Технотерн-Обрій ).

ОСОБА_1 вказує на те, що ні ОСОБА_2, ні ПАТ Технотерн-Обрій не є учасниками ТзОВ Екор ТЗ і всі дії останньої спрямовані на позбавлення його права управляти підприємством.

Отже спір між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, як представником ПАТ Технотерн-Обрій , виник з корпоративних правовідносин, а саме: з приводу управління господарською діяльністю ТзОВ Екор ТЗ .

Таким чином даний спір підвідомчий господарському суду.

Посилання ОСОБА_1 на пункт 3 Постанови є неспроможними, оскільки позивач хоча у прохальній частині позову і зазначає, що в спірних правовідносинах ОСОБА_2 діяла як фізична особа, у прохальній вказує, що такі дії останньою вчинені як головою правління ПАТ Технотерн-Обрій . За даних обставин очевидним є той факт, що у даній ситуації істинне джерело спору між сторонами є корпоративні відносини, щодо управління ТзОВ Екор ТЗ потенційно двома учасниками (засновниками) цього товариства.

Частиною 1 ст. 115 ЦПК України визначено, що якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала. Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилаються позивачеві.

Таким чином, дану позовну заяву слід повернути ОСОБА_1 для подання до належного суду, тобто господарського суду Тернопільської області.

Керуючись ст.ст. 15, 115, 210 Цивільного процесуального кодексу України, -

ПОСТАНОВИВ:

позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дії незаконними, - повернути позивачу.

Копію ухвали разом із заявою та всіма додатками до неї надіслати на адресу ОСОБА_1.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяОСОБА_3

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення01.12.2017
Оприлюднено05.12.2017
Номер документу70688977
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —607/14972/17

Ухвала від 24.05.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 04.04.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 05.02.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 01.02.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 23.01.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Постанова від 09.01.2018

Цивільне

Апеляційний суд Тернопільської області

Шевчук Г. М.

Постанова від 09.01.2018

Цивільне

Апеляційний суд Тернопільської області

Шевчук Г. М.

Ухвала від 19.12.2017

Цивільне

Апеляційний суд Тернопільської області

Шевчук Г. М.

Ухвала від 14.12.2017

Цивільне

Апеляційний суд Тернопільської області

Шевчук Г. М.

Ухвала від 01.12.2017

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні