Ухвала
від 05.02.2018 по справі 607/14972/17
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

05.02.2018 Справа №607/14972/17

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі

головуючого судді Сливка Л.М.,

за участі секретаря судового засідання Зарічної О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Тернополі заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову ,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про забезпечення його позову до ОСОБА_2 про визнання дії незаконними. У ній просить: заборонити будь-яким державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим суб'єктам, посадовим особам, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань проводити будь-які дії по державній реєстрації зміни складу учасників, виходів зі складу учасників, зміни статуту, обрання (зміни) голови товариства, обрання (зміни) виконавчого органу (директора) товариства з обмеженою відповідальністю ЕКОР ТЗ (далі ТзОВ ЕКОР ТЗ ), код ЄДРПОУ 02973445, адрес: вул. Лук'яновича, 3а, м. Тернопіль, 46400; зобов'язати Виконавчий орган Тернопільської міської ради внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань заборону будь-яким державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим суб'єктам, посадовим особам, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на проведення будь-яких дій по державній реєстрації змін складу учасників, виходів зі складу учасників, змін статуту, обрання (зміни) голови товариства, обрання (зміни) виконавчого органу (директора) ТзОВ ЕКОР ТЗ , код ЄДРПОУ 02973445, адрес: вул. Лук'яновича, 3а, м. Тернопіль, 46400. В обґрунтування цих вимог зазначає, що такі дії слід вжити задля того, аби унеможливити виникнення обставин, котрі суттєво ускладнять захист його порушеного права та інтересу на незаконне управління ТзОВ ЕКОР ТЗ .

Розглянувши дану заяву, оцінивши її доводи та додані до неї документи, суд вважає, що у її задоволенні слід відмовити з огляду на таке.

У провадженні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання незаконними дії.

Вимогами частин 1 та 2 ст. 149 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) визначено, що суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову; забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду). (ч. 1 ст. 153 ЦПК України)

Як роз'яснив Пленуму Верховного Суду України у пунктах 4 та 5 постанови № 9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів. Наприклад, обмеження можливості господарюючого суб'єкта користуватися та розпоряджатися власним майном іноді призводить до незворотних наслідків. При розгляді справ, предметом яких є оскаржене рішення загальних зборів господарського товариства, судам необхідно враховувати, що заборона проводити такі збори порушує право на участь у них та управлінні товариством тих його учасників, котрі не оскаржили це рішення, і суперечить змісту заходів забезпечення та меті їх застосування, яка полягає в захисті інтересів учасника процесу, а не в позбавленні (порушенні) прав інших осіб. Суд не повинен вживати таких заходів забезпечення позову, які пов'язані із втручанням у внутрішню діяльність господарських товариств (наприклад, забороняти скликати загальні збори товариства, складати список акціонерів, що мають право на участь у них, надавати реєстр акціонерів та приміщення для проведення зборів, підбивати підсумки голосування з питань порядку денного тощо). .

У разі застосування обраного позивачем способу забезпечення позову матиме місце втручання у господарську діяльність підприємства - ТзОВ ЕКОР ТЗ . Такі дії так, або інакше обмежать права тих його учасників, які не є жодною із сторін спору на управління цим підприємством, що є неприпустимим.

Керуючись ст.ст. 149-153 Цивільного процесуального кодексу України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

у задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її повного складення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга на дану ухвалу подається до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу XIII Перехідні положення ЦПК України.

Повний текст ухвали складено та вона підписана суддею 05 лютого 2018 року.

СуддяОСОБА_4

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення05.02.2018
Оприлюднено05.02.2018
Номер документу71997318
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —607/14972/17

Ухвала від 24.05.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 04.04.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 05.02.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 01.02.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 23.01.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Постанова від 09.01.2018

Цивільне

Апеляційний суд Тернопільської області

Шевчук Г. М.

Постанова від 09.01.2018

Цивільне

Апеляційний суд Тернопільської області

Шевчук Г. М.

Ухвала від 19.12.2017

Цивільне

Апеляційний суд Тернопільської області

Шевчук Г. М.

Ухвала від 14.12.2017

Цивільне

Апеляційний суд Тернопільської області

Шевчук Г. М.

Ухвала від 01.12.2017

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні