У Х В А Л А
04 грудня 2017 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Завгородня І.М., розглянувши касаційну скаргу координаційного центру з надання правової допомоги на рішення апеляційного суду Запорізької області від 02 листопада 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до координаційного центру з надання правової допомоги про стягнення заборгованості із заробітної плати,
в с т а н о в и в :
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла касаційна скарга координаційного центру з надання правової допомоги на рішення апеляційного суду Запорізької області від 02 листопада 2017 року.
Відповідно до п. 6 розд. XII Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VIII Про судоустрій і статус суддів Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ діє в межах повноважень, визначених процесуальним законом, до початку роботи Верховного Суду та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом.
У зв'язку з цим скарга підлягає розгляду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України від 18 березня 2004 року.
Касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду, оскільки подана з пропуском встановленого строку та відсутні заява чи клопотання про його поновлення.
Згідно ч. 1 ст. 325 ЦПК України, касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду.
Із матеріалів касаційної скарги вбачається, що оскаржуване рішення суду апеляційної інстанції ухвалено 02 листопада 2017 року. Строк на касаційне оскарження рішення суду сплив 22 листопада 2017 року. Касаційну скаргу подано до суду 30 листопада 2017 року, про що свідчить відбиток штампу Прийом громадян .
Пунктом 1 ч. 3 ст. 328 ЦПК України передбачено, що касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 325 ЦПК України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з дня отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа, яка подала касаційну скаргу, має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або навести інші підстави для поновлення строку.
Крім того, на порушення вимог ч. 5 ст. 326 ЦПК України до касаційної скарги не надано завіреної належним чином копії оскаржуваного рішення суду першої інстанції.
Слід звернути увагу заявника, що копії судових рішень мають бути підписані та скріплені гербовою печаткою суду, що передбачено Інструкцією з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженою наказом Державної судової адміністрації України № 173 від 17 грудня 2013 року.
Копії судових рішень мають бути належним чином оформлені та засвідчені відбитком гербової печатки суду. У разі якщо судове рішення не набрало законної сили, про це працівником апарату суду зазначається на копії, що видається. На копії судового рішення, що набрало законної сили, зазначається дата набрання ним чинності.
Разом з тим, заявником не надано доказів сплати судового збору відповідно до Закону України Про судовий збір .
Відповідно до ч. 3 ст. 2 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір (у редакції згідно із Законом України № 484-VIII від 22 травня 2015 року) від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі в€' у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, заявник є відповідачем.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 4 Закону ставка судового збору за подання до суду касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду становить 120 відсотків ставки , що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Судовий збір за подання касаційних скарг на судові рішення до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ повинен бути сплачений на рахунок за наступними реквізитами: отримувач коштів в€' УДКСУ у Печерському районі м. Києва; код ЄДРПОУ - 38004897; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31212253700007; МФО 820019; призначення платежу - 22030103 Судовий збір (Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, 065) , символ звітності банку 253.
На підтвердження оплати судового збору до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ необхідно надати оригінал документа про оплату.
Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦПК України у разі надходження касаційної скарги, не оформленої відповідно до вимог, встановлених ст. 326 ЦПК України, або у разі несплати суми судового збору, вона залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
Ураховуючи наведене, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням заявникові строку для усунення недоліків, а саме надати: 1) заяву про поновлення строку на касаційне оскарження із зазначенням підстав для поновлення, які повинні бути підтверджені доказами; 2) завірену належним чином копію рішення суду першої інстанції; 3) документ про сплату судового збору.
Керуючись ст. ст. 121, 325, 328 ЦПК України,
у х в а л и в :
Касаційну скаргу координаційного центру з надання правової допомоги залишити без руху та надати для усунення вказаних недоліків строк
до 04 січня 2018 року , але не більше тридцяти днів з дня отримання ухвали.
Наслідки невиконання вимог ухвали передбачені ст. 328 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду цивільних
і кримінальних справ І.М.Завгородня
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2017 |
Оприлюднено | 07.12.2017 |
Номер документу | 70750873 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Завгородня Ірина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні