Ухвала
від 06.12.2017 по справі 520/14845/17
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ


Справа № 520/14845/17

Провадження № 2/520/9944/17

УХВАЛА

06.12.2017 року суддя Київського районного суду міста Одеси Літвінова І.А., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, Юнусова Ілхамжона про визнання частки в спільній частковій власності, визнання права власності ,

ВСТАНОВИВ:

До Київського районного суду м. Одеси надійшла позовна заява ОСОБА_1, за позовними вимогами якої позивач просить:

1. Позовну заяву задовольнити.

2.Визначити в спільній частковій власності частку померлого, 08.02.2017 року, ОСОБА_5 в дачі, з надвірними спорудами, що знаходиться в місті Одесі, в Дачно-будівельному кооперативі ім.. ОСОБА_6 по вулиці Толбухіна, №4.

3.Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом, після померлого 08.02.2017 року ОСОБА_5, на частку дачі, з надвірними спорудами, що знаходиться в місті Одесі, в Дачно-будівельному кооперативі ім.. ОСОБА_6 по вулиці Толбухіна, №4 .

За правилами с. 114 ЦПК України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Позов ОСОБА_1 виник з приводу нерухомого майна - частини дачі з надвірними спорудами, що знаходиться в місті Одесі, в Дачно-будівельному кооперативі ім. Клари Цеткін по вулиці Толбухіна під № четвертим, що територіально відноситься до Київського району міста Одеси.

Справа підсудна Київському районному суду міста Одеси.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 ЦПК України, суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому цим Кодексом.

Порядок подання та оформлення позовних заяв встановлений статтями 119, 120 ЦПК України, якими визначенні вимоги до форми, змісту позовної заяви та порядку подання копій позовної заяви та доданих до неї документів

При ознайомлені з позовною заявою ОСОБА_1 та додатками до заяви встановлені підстави для залишення позову без руху, у зв'язку з недодержанням вимогам ст.ст. 119, 120 ЦПК України при його оформлені.

Положеннями пункту 2 ч. 2 ст. 119 ЦПК України встановлено, що позовна заява повинна містити ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс , номери засобів зв'язку, якщо такі відомі.

За своєю суттю адреса - це умовна кодифікація місця знаходження об'єкту, яка застосовується з метою поштового зв'язку. Правила написання адреси, встановлені Міністерством зв'язку, для забезпечення якнайшвидшого пересилання, зберігання і доставляння поштових відправлень. На всіх адресах пишеться: назва вулиці, номер будинку і квартири; назва населеного пункту, міста; назва району; назва області, індекс .

В позовній заяві ОСОБА_1 індекси в його адресі та в адресі його представника не співпадають із офіційно встановленими.

Отже позивачу необхідно виконати вимоги п. 2 ч. 2 ст. 119 ЦПК України належним чином, вказавши в позовній заяві адреси у відповідності до встановлених правил.

Крім того, п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позивач зобов'язується зазначити в позовній заяві докази, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Позивач ОСОБА_1 дані зобов'язання не виконав, в позовній заяві не зазначив докази в підтвердження обставин, на які особисто посилається та до яких відносяться:

-звернення позивача до КП БТІ ОМР з питанням перерахунку часток в дачі;

-відмова КП БТІ ОМР в здійснені перерахунку часток в дачі;

-сплата комунальних платежів за утримання частини дачі ОСОБА_5 за життя;

-утримання частини дачі та сплата комунальних платежів ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_5

Позивач особисто посилається на вищевказані обставини, але доказів цим обставинам не зазначає, як і наявність підстав для звільнення від доказування.

Крім цього не зазначені докази оспорювання, порушення чи невизнання прав, свобод та інтересів позивача ОСОБА_1 з боку осіб, яких він визначив відповідачами перед собою: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та Юнусова Ілхамжона, і чому саме ці особи притягаються відповідачами.

Як роз'яснено в п. 7 Постанови № 2 від 12 червня 2009 року Пленуму Верховного суду України, позовна заява за змістом повинна відповідати вимогам статті 119 ЦПК. У зв'язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

До відома позивача - поняття доказів наводиться у ст. 60 ЦПК України, згідно з якою доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів.

Особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів. До клопотання про забезпечення доказів додається документ про сплату судового збору. У заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені: докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази або з якою метою потрібно їх забезпечити. До заяви про забезпечення доказів, яка не відповідає вимогам цієї статті, застосовуються наслідки, встановлені статтею 121 цього Кодексу.

У випадках, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази. Клопотання про витребування доказів має бути подано до початку розгляду справи по суті із долученням відомостей про неможливість отримання таких доказів особисто стороною або іншою особою, яка бере участь у справі. У заяві про витребування доказів має бути зазначено, який доказ вимагається, підстави, за яких особа вважає, що доказ знаходиться в іншої особи, обставини, які може підтвердити цей доказ.

За вимогами ч. 5 ст. 119 ЦПК України, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Згідно з ч. 3 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Позивач ОСОБА_1 заявляє дві вимоги: 1) майнового характеру - про визнання права власності на нерухоме майно; 2) немайнового характеру - про визначення частки в спільній часткові власності. При цьому, до позовної заяви додана квитанція про сплату судового збору лише за вимогу майнового характеру.

Враховуючі наведене, позивачу необхідно додати до заяви документ про сплату судового збору за вимогу немайнового характеру за ставкою, встановленою статтею 4 Закону України Про судовий збір .

Крім іншого, позивачу пропонується визначитися з колом осіб, яких є доцільним залучити до участі у справі, враховуючи права власника земельної ділянки, де розташоване спірне майно; кооперативу ім. Клари Цеткін; нотаріальних органів та ін.

Первісною метою залучення даних осіб до участі у справі (процесі) в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору є забезпечення їх права на захист не суб'єктивного пра ва, а свого юридичного інтересу. Їх за інтересованість полягає не в предметі спору, а в результатах справи, так як рішення у справі може вплинути на їх взає мовідносини з однією зі сторін. Тому за змістом їх інтерес є процесуальним.

Враховуючи наведене, позивачу пропонується уточнити позовну заяву в частині кола третіх осіб та надати для направлення третім особам копії позовної заяви та додатків до неї, як того вимагає ч. 1 ст. 120 ЦПК України.

Частиною 1 ст. 120 ЦПК України, позивач зобов'язується додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Вимоги ч. 1 ст. 120 ЦПК України не містять виключень, застережень та є безумовними. Позивач на це уваги не звернув, та не надав для направлення відповідачам копій документів, які відбитті в п.п. 6-9 додатків до позовної заяви.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1. ст. 6 Конвенції про захист прав людини її основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

За положеннями ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Керуючись ст.ст. 119 - 122 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, Юнусова Ілхамжона про визнання частки в спільній частковій власності, визнання права власності .

Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання ним ухвали.

Роз'яснити, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 ЦПК України позовна заява буде вважатись поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що не перешкоджає повторному зверненню до суду з цим позовом у встановленому порядку.

Копію ухвали направити позивачу для виконання.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Літвінова І. А.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення06.12.2017
Оприлюднено11.12.2017
Номер документу70758478
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —520/14845/17

Ухвала від 25.04.2018

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 23.04.2018

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 10.04.2018

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 30.03.2018

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Калініченко Л. В.

Ухвала від 05.03.2018

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 05.02.2018

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 02.01.2018

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 06.12.2017

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні