ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2
УХВАЛА
06.12.2017Справа № 910/21630/17
Суддя Ващенко Т.М. розглянувши позовну заяву Київського національного університету імені Тараса Шевченка до Товариства з обмеженою відповідальністю Укр-Петролеум про відновлення стану земельної ділянки шляхом знесення незаконно збудованих будівель та звільнення земельної ділянки, ВСТАНОВИЛА:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Укр-Петролеум про відновлення стану земельної ділянки шляхом знесення незаконно збудованих будівель та звільнення земельної ділянки.
Предметом спору в даній справі є зобов'язання відповідача відновити стан земельної ділянки загальною площею 1,7469 га (кадастровий номер 3222480800:08:004:5017), яка належить позивачу на праві постійного користування для ведення лісового господарства та знаходиться на території Бузівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, шляхом знесення незаконно збудованих будівель та звільнення земельної ділянки.
Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що місцеві господарські суди розглядають у першій інстанції усі справи, підвідомчі господарським судам.
Згідно зі ст. 15 ГПК України справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні господарських договорів, справи у спорах про визнання договорів недійсними розглядаються господарським судом за місцезнаходженням сторони, зобов'язаної за договором здійснити на користь другої сторони певні дії, такі як: передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо. Справи у спорах, що виникають при виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також справи про визнання недійсними актів розглядаються господарським судом за місцезнаходженням відповідача. Справи у спорах за участю кількох відповідачів розглядаються господарським судом за місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача. Справи у спорах за участю боржника і стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса розглядаються господарським судом за місцезнаходженням відповідача або за місцем виконання виконавчого напису нотаріуса за вибором позивача. Якщо юридичну особу представляє уповноважений нею відособлений підрозділ, територіальна підсудність спору визначається з урахуванням частин першої - третьої цієї статті залежно від місцезнаходження відособленого підрозділу. Місце розгляду справи з господарського спору, в якому однією з сторін є апеляційний господарський суд, господарський суд Автономної Республіки Крим, господарський суд області, міст Києва та Севастополя, визначає Вищий господарський суд. Справи про банкрутство розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.
У той же час, статтею 16 Кодексу передбачено, зокрема, що справи у спорах про право власності на майно або про витребування майна з чужого незаконного володіння чи про усунення перешкод у користуванні майном розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна.
Крім того, відповідно до ст. ст. 12 , 16 ГПК України , справи у спорах, передбачених пунктом 6 частини першої статті 12 цього Кодексу (справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів), розглядаються господарським судом за місцезнаходженням об'єктів земельних відносин або основної їх частини, за винятком справ, передбачених частиною четвертою цієї статті.
Судом встановлено, що предметом спору являється вимога позивача про знесення відповідачем незаконно збудованих будівель та звільнення відповідачем земельної ділянки, яка належить йому на праві постійного користування.
При цьому, спірна земельна ділянка, загальною площею 1,7469 га (кадастровий номер 3222480800:08:004:5017) розташована за адресою: Бузівська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області.
Оскільки спір у справі виник у зв'язку з наявністю спору про усунення перешкод у користуванні спірною земельною ділянкою на праві постійного користування, суд дійшов висновку про те, що даний спір має розглядатись місцевим господарським судом за місцезнаходженням земельної ділянки, за правилами виключної підсудності, встановленими ст. 16 ГПК України .
Таким чином, враховуючи, що спірна земельна ділянка розташована у Київській області, судом, до територіальної підсудності якого віднесено спір у даній справі, являється господарський суд Київської області.
Статтею 17 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо справа не підсудна даному господарському суду, матеріали справи надсилаються господарським судом за встановленою підсудністю не пізніше п'яти днів з дня надходження позовної заяви або винесення ухвали про передачу справи. Ухвалу про передачу справи за підсудністю може бути оскаржено.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 15 , 16 , 17 , 86 Господарського процесуального кодексу України , суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Київського національного університету імені Тараса Шевченка до Товариства з обмеженою відповідальністю Укр-Петролеум про відновлення стану земельної ділянки шляхом знесення незаконно збудованих будівель та звільнення земельної ділянки з доданими до неї матеріалами передати за підсудністю до господарського суду Київської області.
Суддя Т.М. Ващенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2017 |
Оприлюднено | 11.12.2017 |
Номер документу | 70793903 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ващенко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні