Постанова
від 13.12.2017 по справі 815/4574/17
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/4574/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2017 року Одеський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Левчук О.А., розглянувши в порядку письмового провадження в місті ОСОБА_1 справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю ТЕКА до Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкових повідомлень - рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з даним позовом до суду та просить визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС в Одеській області від 13.01.2017 року № НОМЕР_1, №0012011408 та від 14.06.2017 року №0006541303, НОМЕР_2, НОМЕР_3.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що в період з 28.02.2017 року по 21.03.2017 року посадовими особами Головного управління ДФС в Одеської області проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ ТЕКА , код ЄДРПОУ 30587315, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 року по 31.12.2016 року, за результатами якої складено акт перевірки від 28.03.2017 року №000061/15-32-14-03/30587315, в якому зроблено висновок, що позивачем порушені вимоги Податкового законодавства, в результаті чого встановлено заниження податку на додану вартість у сумі 747 565 грн. та встановлено завищення від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду всього у сумі 21 572 грн.; донараховано податок з доходу фізичних осіб у сумі 1351,08 грн.; донараховано військового збору у сумі 105,21 грн.

Із висновками вищезазначеного акту та прийнятим на його основі податковим повідомленням-рішенням позивач не погоджується та вважає їх безпідставними.

Представник позивача зазначив, що з метою підтримання нерухомого майна у належному стані, для виконання робіт з поточного ремонту автозаправних станцій та автостанцій ТОВ ТЕКА були укладені відповідні договори підряду з ТОВ Кварта Союз , (код ЄДРПОУ 38882482), ТОВ РІАЛ СІСТЕМС (код ЄДРПОУ 08.07.2015 року змінено назву на ТОВ ОСОБА_2 ЛТД , код ЄДРПОУ 39477146), ТОВ Укрбілд ЛТД (код ЄДРПОУ 39428963), ТОВ ЕВРОБІЛД КОМПАНІ (код ЄДРПОУ 39089657), ТОВ Білдінг Брауз виконання яких, на думку позивача, підтверджується належним чином оформленою кошторисною документацією, актами прийняття - виконання будівельних робіт, податковими накладними, а також даними бухгалтерського обліку. Усі договори є чинними, ніким не скасовані, оригінали яких в повному обсязі були надані перевіряючим під час проведення виїзної планової документальної перевірки. Разом з тим, висновки про відсутність у контрагентів ТОВ ТЕКА майна, трудових ресурсів, виробничо-складських приміщень, технічного персоналу, основних фондів, виробничих активів, складських приміщень, засобів для транспортування та іншого майна, які економічно необхідні для здійснення господарських операцій у зазначених обсягах не є доказом несумлінності платника податку - ТОВ ТЕКА .

Також безпідставними, на думку представника позивача, є висновки ГУ ДФС в Одеській області про порушення ТОВ ТЕКА вимоги ст. 163, п. 164.2.17 ст. 164, п. 167.1 ст. 167, пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 з урахуванням п.п. 1.2 п. 161підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), оскільки ТОВ ТЕКА було документально підтверджено зв'язок витрат на оплату послуг мобільного зв'язку (роумінгу) з господарською діяльністю підприємства, а саме договором з оператором, відповідними розрахунковими документами, що надаються оператором мобільного зв'язку абоненту. Документами, які підтверджують використання мобільного зв'язку (роумінгу) виключно у виробничих цілях є наказ керівника ТОВ ТЕКА . Використання послуг мобільного зв'язку є виробничою необхідністю при виконанні фізичними особами - співробітниками ТОВ ТЕКА своїх посадових обов'язків і не отриманими додатковими благами, оскільки безпосередньо пов'язані з виробничою діяльністю самого підприємства, а не конкретних фізичних осіб.

Представник позивача також вважає безпідставними висновки податкового органу щодо порушення позивачем п. 176.2 ст. 176, п. 119.2 ст. 119, в наслідок не відображенням доходу у звітах за формою 1-ДФ даних про суми доходу, виплачених фізичним особам - підприємцям. На думку представника позивача, податковим агентом може бути лише той, хто виплачує доходи безпосередньо фізичній особі. При цьому представник позивача зазначає, що у даному випадку ТОВ ТЕКА лише відшкодовувало своїм працівникам витрати на відрядження, що підтверджується копіями відповідних наказів, авансових звітів та інших документів, які підтверджують оплату послуг працівниками під час відрядження, а не вступало безпосередньо у відносини з постачальниками таких послуг.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив адміністративний позов задовольнити в повному обсязі. Проти продовження розгляду справи в порядку письмового провадження не заперечував.

Представник відповідача до судового засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, заяв, клопотань про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за відсутності представника відповідача не надав. Разом з тим, представник відповідача надав до суду письмові заперечення в обґрунтування яких зазначив, що ТОВ ТЕКА здійснювало придбання ремонтних робіт від ТОВ КВАРТА СОЮЗ , ТОВ РІАЛ СІСТЕМС , ТОВ УКРБІЛД ЛТД , ТОВ ЕВРОБІЛД КОМПАНІ на підставі договорів підряду. При перевірці наданих первинних документів, посадовими особами контролюючого органу встановлено, що роботи пов'язані з поліпшенням об'єктів оренди обов'язково призвели б до порушення звичайного робочого режиму роботи АЗС на деякий час, так як роботи які зазначені в актах КБ2 можливо проводити лише при зупинці діяльності об'єктів, а саме: ремонт будівлі та навіса на АЗС, чищення резервуарів на АЗС, ремонт навіса та тротуарної плитки, ремонт навіса будівлі операторної, ремонт навіса крівлі операторної і оздоблювальні роботи на АЗС та інші. Також по наданим до перевірки документам на території вибухонебезпечних об'єктів без відповідних дозволів працювали автомобілі вантажні, зварювальні агрегати з бензиновими двигунами, установки для зварювання (постійного току), кранова техніка, підйомники різних типів, апарати для газової зварки та різки, станки свердлильні, ручний електроінструмент та інше.

Також представник відповідача зазначив, що в ході перевірки була використана інша податкова інформація.

Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України адміністративна справа розглянута в порядку письмового провадження.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані сторонами докази у їх сукупності, суд встановив наступне.

01.03.2000 року проведено державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю ТЕКА код ЄДРПОУ 30587315, запис про державну реєстрацію № 1 556 120 0000 005947.

Відповідно до наказів ГУ ДФС в Одеській області від 10.02.2017 року №216 та від 10.03.2017 року № 634, на підставі направлень, виданих ГУ ДФС в Одеській області від 24.02.2017 року, п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 77.1, п. 77.4 ст. 77, п. 82.1 ст. 82 ПКУ від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненням) та відповідно доплану-графіку проведено планову виїзну перевірку ТОВ ТЕКА код за ЄДРПОУ 30587315 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2015 року по 31.12.2016 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 року.

Згідно до п.п. 20.1.2, 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право: для здійснення функцій, визначених законом, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, усіх форм власності у порядку, визначеному законодавством, довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності), про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність у порядку та на підставах, визначених законом; проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Відповідно до п. 75.1 ст.75 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.

Підпункт 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України визначає, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом. Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Згідно п.86.7 ст. 86 Податкового кодексу України у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються контролюючим органом протягом п'яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях.

Судом встановлено, що в період з 28.02.2017 року по 21.03.2017 року посадовими особами ГУ ДФС в Одеській області проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ ТЕКА , код ЄДРПОУ 30587315 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 року по 31.12.2016 року.

За результатами проведеної перевірки складено акт від 28 березня 2017 року №000061

15-32-14-03/30587315 про результати планової виїзної документальної перевірки ТОВ ТЕКА , у висновку якого перевіряючими зокрема зазначено, що перевіркою встановлено порушення ТОВ ТЕКА : п.198.1, п.198.3 ст. 198, п. 201.1 ст. 201, п. 200.4 ст. 200 ПКУ (із змінами та доповненнями), в результаті якого встановлено заниження податку на додану вартість у сумі 747 565 грн. та встановлено завищення від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду всього у сумі 21 572 грн.; ст.. 163, п. 164.2.17 ст. 164, п. 167.1 ст. 167, пп. 168.1.1 п.168.1 ст.168 ПК України, в результаті чого донараховано податок з доходу фізичних осіб у сумі 1351,8 грн.; ст. 168 Податкового кодексу України з урахуванням пп. 1.2 п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України донараховано військового збору у сумі 105, 21 грн. (а.с. 10-34 т. 1)

На підставі зазначеного акту перевірки, ГУ ДФС в Одеській області прийняті податкове повідомлення - рішення від 31.05.2017 року № НОМЕР_4, №0012021408, від 14.06.2017 року № НОМЕР_5, НОМЕР_2, НОМЕР_3. (том 1, а.с. 44-48).

Не погодившись з висновками акту перевірки та винесеними на його підставі податковими повідомленнями - рішеннями, ТОВ ТЕКА було подано до Державної фіскальної служби України скарги № 137 від 16.06.2017 року та №142 від 23.06.2017 року (а.с. 49-60 т.1).

За результатом розгляду скарг ТОВ ТЕКА на податкові повідомлення - рішення ГУ ДФС в Одеській області від 31.05.2017 року та від 14.06.2017 року, ДФС України прийняті рішення від 08.08.2017 року №17265/6/99-99-11-01-01-25 та від 15.08.2017 року №17916/6/99-99-11-02-01-15, яким податкові повідомлення рішення ГУ ДФС в Одеській області від 31.05.2017 року та від 14.06.2017 року залишені без змін. (а.с. 60-65 т.1).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України. Зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно з п. 198.1 ст. 198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Відповідно до п. 198.2 ст. 198 ПК України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг. Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. Датою виникнення права орендаря (лізингоотримувача) на збільшення податкового кредиту для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичного отримання об'єкта фінансового лізингу таким орендарем. Датою виникнення права замовника на віднесення сум до податкового кредиту з договорів (контрактів), визначених довгостроковими відповідно до пункту 187.9 статті 187 цього Кодексу, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами). Для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг засвідчується даними обліку.

Пунктом 198.3 ст. 198 ПК України встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно з п. 198.4 ст. 198 ПК України, якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу. Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше: ніж через 180 календарних днів з дати складення податкової накладної; для платників податку, що застосовують касовий метод, - ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку; для банківських установ при одержанні ними права власності на заставне майно.

Пунктом 201.11 ст. 201 ПК України передбачено, що підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є: а) транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами; б) касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку). У разі використання платниками для розрахунків із споживачами реєстраторів розрахункових операцій касовий чек повинен містити дані про загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем з урахуванням податку, та суму цього податку, що сплачується у складі загальної суми. Порядок обчислення та накопичення реєстраторами розрахункових операцій сум податку встановлює Кабінет Міністрів України; в) бухгалтерська довідка, складена відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу; г) податкова накладна, складена платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 цього Кодексу та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно до ч. 2 ст. 3 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні від 16.07.99 року № 996-XIV на даних бухгалтерської звітності базуються фінансова, податкова та інші види звітності.

Порядок створення, прийняття і відображення у бухгалтерському обліку, а також зберігання первинних документів, облікових регістрів, бухгалтерської звітності підприємствами, їх об'єднаннями та госпрозрахунковими організаціями (крім банків) незалежно від форм власності (надалі - підприємства), установ та організацій, основна діяльність яких фінансується за рахунок коштів бюджету (надалі - установи) врегульовано Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року № 88, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 червня 1995 року за № 168/704 (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Положення).

Відповідно до п. п. 2.1., 2.2 п. 2 Положення первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення. Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів. Первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення. При реалізації товарів за готівку допускається складання первинного документа не рідше одного разу на день на підставі даних касових апаратів, чеків тощо. Для контролю та впорядкування обробки інформації на основі первинних документів можуть складатися зведені документи (далі - первинні документи).

Підпунктами 2.4, 2.5, 2.13, 2.14 п. 2 Положення встановлено, що первинні документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Залежно від характеру операції та технології обробки даних до первинних документів можуть бути включені додаткові реквізити: ідентифікаційний код підприємства, установи з Державного реєстру, номер документа, підстава для здійснення операцій, дані про документ, що засвідчує особу-одержувача тощо. Документ має бути підписаний особисто, а підпис може бути скріплений печаткою. Керівник підприємства, установи забезпечує фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій, що були проведені, у первинних документах та виконання всіма підрозділами, службами і працівниками правомірних вимог головного бухгалтера щодо порядку оформлення та подання для обліку відомостей і документів. Керівником підприємства, установи затверджується перелік осіб, які мають право давати дозвіл (підписувати первинні документи) на здійснення господарської операції, пов'язаної з відпуском (витрачанням) грошових коштів і документів, товарно-матеріальних цінностей, нематеріальних активів та іншого майна. Кількість осіб, які мають право підписувати документи на здійснення операцій з видачею особливо дефіцитних товарів і цінностей, бланків суворої звітності, повинно бути обмежено. Відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці первинні документи.

Так посадовими особами ГУ ДФС в Одеській області під час здійснення перевірки встановлено взаємовідносини ТОВ ТЕКА із ТОВ Кварта Союз на суму ПДВ 200377, 88 грн., про що зазначено в акті перевірки від 28.03.2017 року №000061/15-32-14-03/30587315.

З наданих суду документів вбачається, що між ТОВ ТЕКА (Замовник) та ТОВ Кварта Союз (Підрядник) укладені наступні договори підряду:

1) №28/08-2014Т від 28.08.2014 року про чищення резервуарів на АЗС, яка розташована за адресою: Закарпатська область, Хустський район, с. Золоторьово, Черетовий присілок. (том 1, а.с.239-244).

За умовами договору №28/08-2014Т від 28.08.2014 року, підрядник - ТОВ Кварта Союз власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 202 267,31 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт по очистці, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи протягом 180 днів з моменту підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за січень 2015 року, акт приймання виконаних робіт №КС-0131/02 року за січень 2015 року, підсумкова відомість ресурсів (січень 2015 року), договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т.7 а.с. 9-17, т. 2 а.с. 1-22, т. 5 а.с. 229).

2) За умовами договору №06/08-2014Т від 06.08.2014 року, підрядник - ТОВ Кварта Союз власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: ремонт навіса та тротуарної плитки на АЗС, яка розташована за адресою: Черкаська область, Уманський район, Собківська с/р автодороги Київ-Одеса , відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 7 а.с. 18-23).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 179 901, 65 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт по ремонту, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за січень 2015 року, акт приймання виконаних робіт №КС-0131/05 за січень 2015 року, підсумкова відомість ресурсів (січень 2015 року), договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т.7 а.с. 25-36).

3) За умовами договору №31/07-2014Т від 31.07.2014 року, підрядник - ТОВ Кварта Союз власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: ремонт будівлі та навіса на АЗС, яка розташована за адресою: с. Стеблівка, а/д Хуст-Тячів, відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 7 а.с. 37-43).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 300672, 14 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт по ремонту, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за січень 2015 року, акт приймання виконаних робіт №КС-0131/03 за січень 2015 року, підсумкова відомість ресурсів (січень 2015 року), договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т.7 а.с. 44-58).

4) За умовами договору №4/08-2014Т від 04.08.2014 року, підрядник - ТОВ Кварта Союз власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: ремонт навісу, будівлі операторської на АЗС, яка розташована за адресою: Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвіно, 72 л , відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 7 а.с. 59-65).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 272491,52 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт по ремонту, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, які складаються між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за січень 2015 року, акт приймання виконаних робіт №КС-0131/04 за січень 2015 року, підсумкова відомість ресурсів (січень 2015 року), договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 7 а.с. 66 - 78).

5) За умовами договору № 03/09-2014Т від 03.09.2014 року, підрядник - ТОВ Кварта Союз власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: ремонт навісу, крівлі операторної і оздоблювальні роботи на АЗС, яка розташована за адресою: с. Косаново, Винницька область, Гайсинський район, відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 7 а.с. 79-84).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 246934, 69 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт по ремонту та оздоблювальним роботам, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за січень 2015 року, акт приймання виконаних робіт №КС-0131/01 за січень 2015 року, підсумкова відомість ресурсів (січень 2015 року), договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 7 а.с. 86-109).

Також посадовими особами ГУ ДФС в Одеській області під час здійснення перевірки встановлено взаємовідносини ТОВ ТЕКА із ТОВ РІАЛ СІСТЕМС на суму ПДВ 563 333,33 грн., що вплинули на формування податкового кредиту в періоді, який перевірявся.

Так, 12.01.2015 року між ТОВ ТЕКА (замовник) та ТОВ Ріал Сістемс (підрядник) укладений договір підряду №12/01-2015Т/2 від 12.01.2015 року, відповідно до умов яких, підрядник - ТОВ Ріал Сістемс власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: поточний ремонт крівлі у нежитловому приміщенні автостанції, яка розташована за адресою: Одеська область, Татарбунарський район, м. Татарбунари, вул. Степова, буд. 2. (т. 7 а.с. 110-115).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 249185,18 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за березень 2015 року, акт приймання виконаних робіт за березень 2015 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 7 а.с. 132-142)

2) За умовами договору № 12/01/2015Т від 12.01.2015 року, підрядник - ТОВ РІАЛ СІСТЕМС власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: поточний ремонт крівлі у нежитловому приміщенні автостанції, яка розташована за адресою: Одеська область, м. Кілія, вул.. Пролетарська, 42а, відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 7 а.с. 126-131).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 185078,22 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за березень 2015 року, акт приймання виконаних робіт за березень 2015 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 7 а.с. 116-125).

3) За умовами договору № 12/01-2015Т/1 від 12.01.2015 року, підрядник - ТОВ РІАЛ СІСТЕМС власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: поточний ремонт крівлі у нежитловому приміщенні автостанції, яка розташована за адресою: Одеська область, Кодимський район, м. Кодима, площа Пашкевича Г, буд. 1, відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 7 а.с. 143-148).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 149 378, 09 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за березень 2015 року, акт приймання виконаних робіт за березень 2015 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 7 а.с. 165-175).

4) За умовами договору № 12/01-2015Т/3 від 12.01.2015 року, підрядник - ТОВ РІАЛ СІСТЕМС власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: поточний ремонт крівлі у нежитловому приміщенні автостанції, яка розташована за адресою: Одеська область, м. Котовськ, проспект Перемоги, буд. 1а, відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 7 а.с. 159-164).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 185078,22 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за березень 2015 року, акт приймання виконаних робіт за березень 2015 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 7 а.с. 149-158).

5) За умовами договору № 1/12-2014Т від 01.12.2014 року, підрядник - ТОВ РІАЛ СІСТЕМС власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: поточний ремонт навісу на АЗС, яка розташована за адресою: Закарпатська область, Хустський район, с. Золоторьово, Черетови прилісок, відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 7 а.с. 176-181).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 78 877, 84 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за лютий 2015 року, акт приймання виконаних робіт за лютий 2015 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 7 а.с. 182-190).

6) За умовами договору № 28/11-2014Т від 28.11.2014 року, підрядник - ТОВ РІАЛ СІСТЕМС власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: поточний ремонт навісу, крівлі, підлоги на АЗС, яка розташована за адресою: Вінницька область, м. Гайсин, вул.. Енгельса, 40, відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 7 а.с. 191-196).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 176903, 10 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за лютий 2015 року, акт приймання виконаних робіт за лютий 2015 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 7 а.с. 197-206)

7) За умовами договору № 15/12-2014Т від 15.12.2014 року, підрядник - ТОВ РІАЛ СІСТЕМС власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: поточний ремонт навісу, крівлі, підлоги на АЗС, яка розташована за адресою: Болградський район, с. Червоноармійське, вул. Кубейська, 1-а, відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 7 а.с. 207-212).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 557741, 96 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за лютий 2015 року, акт приймання виконаних робіт за лютий 2015 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 7 а.с. 213-232).

8) За умовами договору № 19/12-2014Т від 19.12.2014 року, підрядник - ТОВ РІАЛ СІСТЕМС власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: поточний ремонт приміщень автостанції, яка розташована за адресою: Одеська область, м. Ананьїв, вул. Леніна, 1, відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 7 а.с. 233-238).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 253 096, 90 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за лютий 2015 року, акт приймання виконаних робіт за лютий 2015 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 7 а.с. 239-247).

9) За умовами договору № 10/12-2014Т від 10.12.2014 року, підрядник - ТОВ РІАЛ СІСТЕМС власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: поточний ремонт навісу на АЗС, яка розташована за адресою: м. Херсон, вул.. Будьоного, 18-а, відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 7 а.с. 248-253).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 108 607, 73 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за лютий 2015 року, акт приймання виконаних робіт за лютий 2015 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 8 а.с. 1-9)

10) За умовами договору № 17/12-2014Т від 17.12.2014 року, підрядник - ТОВ РІАЛ СІСТЕМС власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: поточний ремонт крівлі у нежитловому приміщенні автовокзалу, який розташований за адресою: м. Одеса, вул. Колонтаївська, 58, відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 8 а.с. 10-15).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 634 208, 54 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за березень 2015 року, акт приймання виконаних робіт за березень 2015 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 8 а.с. 16-24).

11) За умовами договору № 8/12-2014Т від 08.12.2014 року, підрядник - ТОВ РІАЛ СІСТЕМС власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: поточний ремонт навісу, крівлі, фасаду на АЗС, яка розташована за адресою: Великодолинська с/р, 19,5 км шосе Одеса-Рені, відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 8 а.с. 25-30).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 279560,21 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за лютий 2015 року, акт приймання виконаних робіт за лютий 2015 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 8 а.с. 31-42).

12) За умовами договору № 4/12-2014 від 04.12.2014 року, підрядник - ТОВ РІАЛ СІСТЕМС власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: поточний ремонт навісу, крівлі на АЗС, яка розташована за адресою: с. Комарово, а/ш Львів-Кіровоград-Знаменка, 687км+700м (з лівої сторони) відповідно і в обсягах, зазначених у розробленій кошторисній документації, яка є невід'ємною частиною даного Договору, а замовник - ТОВ ТЕКА зобов'язується надати підряднику фронт робіт, передати затверджену кошторисну документацію, і забезпечити приймання виконаних робіт та їх оплату. (п.1.1 Договору). (т. 8 а.с. 43-48).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 175212, 26 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за лютий 2015 року, акт приймання виконаних робіт за лютий 2015 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1. (т. 8 а.с. 49-57).

Також посадовими особами ГУ ДФС в Одеській області під час здійснення перевірки встановлено взаємовідносини ТОВ ТЕКА із ТОВ Білдінг Брауз , результат яких також вплинув на формування податкового кредиту у грудні 2016 року.

Так, 26.08.2016 року між ТОВ ТЕКА (замовник) та ТОВ Білдінг Брауз (підрядник) укладений договір підряду №26/08/16Т/Ф/Гов від 26.08.2016 року, відповідно до умов яких, підрядник - ТОВ Білдінг Брауз власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: ремонт нежилих приміщень, що знаходяться за адресою: Одеська область, м. Одеса, вул. М.Говорова, 7а. (т. 6 а.с. 50-52).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 82 017, 02 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт по ремонту, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за грудень 2016 року, акт приймання виконаних робіт №1/Гов за грудень 2016 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1, акт приймання-передачі будівельних матеріалів, дефектний акт. (т. 6 а.с. 53-87).

Також 29.08.2016 року між ТОВ ТЕКА (замовник) та ТОВ Білдінг Брауз (підрядник) укладений договір підряду №29/08/16Т/Ф/Пол від 29.08.2016 року, відповідно до умов яких, підрядник - ТОВ Білдінг Брауз власними або залученими силами та засобами зобов'язується виконати роботи на об'єкті замовника: ремонт фасаду будівлі, що знаходяться за адресою: Одеська область, м. Одеса, вул. Польська, буд. 16-а. (т. 6 а.с. 88-90).

Відповідно до п.2.1-2.6 Договору ціна за даним договором є динамічною, визначається договірною ціною. Зміни до кошторису і ціни робіт можуть бути внесені тільки за двосторонньою згодою сторін або на умовах, визначених цим договором. Ціна договору вказана в договірній ціні та орієнтовно складає 31723, 28 грн., в т.ч. ПДВ. До складу ціни входять витрати на: виконання робіт по ремонту, інвентар, включаючи заготівельно-складські, транспортні, накладні та інші витрати, які передбачені кошторисом. Встановлена при укладанні даного договору ціна робіт може змінюватися (збільшуватися або зменшуватися) на умовах і в порядку, визначених Договором, на вимогу замовника або підрядника у разі: зміни обсягу і складу робіт. В інших випадках сторони не мають права вимагати зміни ціни.

Згідно з п. 4.1 замовник оплачує виконані підрядником роботи після підписання сторонами акту приймання виконаних підрядних робіт без зауважень замовника.

Здача та прийняття робіт за цим договором здійснюється за актами прийому виконаних підрядних робіт за формою КБ-2в, яким складається між сторонами. (п. 14.1 Договору).

На підтвердження виконання вимог вищезазначеного договору, позивачем до суду надано: довідку про вартість виконаних робіт та витрат за грудень 2016 року, акт приймання виконаних робіт №1/Пол за грудень 2016 року, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, локальний кошторис на роботи №2-1-1, акт приймання-передачі будівельних матеріалів, дефектний акт. (т. 6 а.с. 91-113).

Отже, будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних лише в разі фактичного здійснення господарської діяльності. Якщо фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

З урахуванням викладеного, для підтвердження даних податкового обліку можуть братись до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської діяльності, визначальною ознакою якої є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

За відсутності ж факту придбання товарів чи послуг відповідні суми не можуть включатись до складу податкового кредиту навіть за наявності формально складених, але недостовірних документів.

Аналогічна правова позиція викладена, зокрема в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 07.04.2015 року у справі №826/15407/13-а.

В акті перевірки вказано, що при перевірці наданих первинних документів, посадовими особами контролюючого органу встановлено, що роботи пов'язані з поліпшенням об'єктів оренди обов'язково призвели б до порушення звичайного робочого режиму роботи АЗС на деякий час, так як роботи які зазначені в актах КБ2 можливо проводити лише при зупинці діяльності об'єктів, а саме: ремонт будівлі та навіса на АЗС, чищення резервуарів на АЗС, ремонт навіса та тротуарної плитки, ремонт навіса будівлі операторної, ремонт навіса крівлі операторної і і оздоблювальні роботи на АЗС та інші. Також по наданим до перевірки документам на території вибухонебезпечних об'єктів без відповідних дозволів працювали автомобілі вантажні, зварювальні агрегати з бензиновими двигунами, установки для зварювання (постійного току), кранова техніка, підйомники різних типів, апарати для газової зварки та різки, станки свердлильні, ручний електроінструмент та інше.

Разом з тим в акті перевірки зазначено, що в ході перевірки використано податкову інформацію: ДПІ у Святошинському районі ГУДФС у м. Києві №3444/7/26-57-22-02 від 27.05.2015 року по ТОВ КВАРТА СОЮЗ , Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області по ТОВ ОСОБА_2 ЛТД (ТОВ РІАЛ СІСТЕМ ) №2167/7/10-06-22-01 від 08.07.2015 року.

Проте, в акті перевірки не спростовується факт того, що суми податку на додану вартість включені ТОВ ТЕКА до складу податкового кредиту відповідних податкових періодів, відображені у реєстрах отриманих податкових накладних, та відповідають даним податкових декларацій з податку на додану вартість, а, отже, позивачем до податкового кредиту були віднесені лише витрати по сплаті податку, які підтверджені податковими накладними.

При цьому, суд також враховує те, що відповідачем не надано доказів визнання недійсними у судовому порядку договорів, укладених позивачем з його контрагентами. Виконання позивачем та його контрагентами зобов'язань за договорами підтверджується зібраними по справі доказами.

Посилання відповідача в акті перевірки, в обґрунтування висновків про порушення позивачем податкового законодавства, на податкову інформацію, отриману від ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС м. Києва та Броварської ОДПІ ГУ ДФС в Київській області, щодо підтвердження господарських відносин з платниками податків, суд вважає необґрунтованими оскільки ці обставини стосуються не позивача, а його контрагента.

Жодною нормою діючого законодавства не передбачено обов`язку платника податків контролювати сплату своїм контрагентом до бюджету податків та ведення ними бухгалтерського та податкового обліку.

Крім того, жодна норма податкового законодавства не вимагає від платника податків контролювати законність державної реєстрації, видачі свідоцтва платника ПДВ, сплату до бюджету податків та ведення бухгалтерського та податкового обліку своїх контрагентів. Контроль за дотриманням платниками податків податкового законодавства та своєчасну сплату ними податків здійснює податкова служба.

Відповідач не надав жодних доказів на підтвердження того, що позивач як платник податку, діяв без належної обачності й обережності і йому було відомо про можливі порушення, які допускав його контрагент, або що самостійною діловою метою здійснення господарських операцій з даними підприємством було одержання позивачем податкової вигоди.

Також ні в акті перевірки не встановлено, ні під час розгляду справи відповідачем не зазначено в чому полягає порушення позивачем вимог ст.ст. 198, 201 ПК України, яке призвело до завищення позивачем від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в грудні 2016 року на суму 21 572 грн. по взаємовідносинам з ТОВ Білдінг Брауз . При цьому, інформація, що міститься в програмному продукті Детальна інформація по платнику ПДВ щодо результатів автоматизованого співставлення податкового кредиту та податкових зобов'язань в розрізі контрагентів на рівні України підсистеми Податковий блок щодо виявлених відхилень між сумами податкового кредиту ТОВ ТЕКА з податковими зобов'язаннями контрагентів-постачальників по податку на додану вартість , що перевищує 1000 грн., не є належним та допустимим доказом порушення позивачем норм податкового законодавства.

За таких обставин, суд дійшов до висновку, що податкові повідомлення - рішення № НОМЕР_4 та № НОМЕР_1 від 31.05.2017 року прийняті відповідачем без врахування всіх обставин, що мають значення для їх прийняття та підлягають скасуванню.

Стосовно податкових повідомлень-рішень від 14.06.2017 року №№0006541303, НОМЕР_3, НОМЕР_5, суд зазначає наступне.

За результатом проведення перевірки ТОВ ТЕКА посадовими особами контролюючого органу зроблено висновок щодо порушення позивачем ст. 163, п. 164.2.17 ст. 164, п.167.1 ст. 167, пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПК України в результаті чого донараховано податок з доход фізичних осіб у сумі 1351,80 грн., а також з урахуванням пп. 1.2 п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України (із змінами та доповненнями) донараховано військового збору за 2015 - 2016 роки у сумі 105,21 грн.

Так, в акті перевірки зазначено, що перевіркою встановлено, що з розрахункового рахунку ТОВ ТЕКА згідно договору з мобільним оператором за надання послуг мобільного зв'язку, в тому числі за надання послуг міжнародного роумінгу перераховувались кошти у сумі 7013, 96 грн., а саме по періодам:

- номер рахунку 12-20329476 за період 01.09.2015 р. по 30.09.2015 р. у сумі - 384, 99 грн.;

- номер рахунку 14-24623355 за період 01.11.2015 р. по 30.11.2015 р. у сумі - 265, 00 грн.;

- номер рахунку 13-23518117 за період 01.10.2015 р. по 31.10.2015 р. у сумі - 1554,99 рн.;

- номер рахунку 4-2198589 за період 01.01.2015 р. по 31.01.2015 р. у сумі - 2158,99 грн.;

- номер рахунку 23-16012926 за період 01.08.2016 р. по 31.08.2016 р. у сумі - 1335,0 грн.;

- номер рахунку 22-14278669 за період 01.07.2016 р. по 31.07.2016 р. у сумі - 209,99 грн;

- номер рахунку 20-10304683 за період 01.05.2016 р. по 31.05.2016 р. у сумі - 105,0 грн.;

- номер рахунку 25-20484358 за період 01.10.2016 р. по 31.10.2016 р. у сумі - 640, 01 грн.;

- номер рахунку 27-24709327 за період 01.12.2016 р. по 31.12.2016 р. у сумі - 359,99 грн.

За зазначений період на підприємстві ТОВ ТЕКА не має закордонних відряджень, податок з доходів фізичних осіб не утримано.

Судом встановлено, що ТОВ "ТЕКА" користується послугами мобільного звязку, що надаються оператором ПрАТ "Київстар" на підставі Договору №6714792 від 14.11.2014 року, особовий рахунок 6714792.

Як вбачається з наявних в матеріалах справи деталізованої інформації про розрахунки за телекомунікаційні послуги ПрАТ "Київстар", в перевіряємому періоді позивачу також надавались послуги роумінгу на загальну суму 7013, 96 грн. (т. 8 а.с. 61-83)

При цьому, використання мобільного звязку на ТОВ "ТЕКА" директором ОСОБА_3 здійснюється на основі наказу від 05.01.2015 року №1/01/2015-СЛ, згідно з яким, зокрема, ОСОБА_3 закріпив за собою телефонний номер +380675570300, як за керівником підприємства. Для забезпечення безперервності господарського процесу, дозволяється користуватися роумінгом. Також в наказі зазначено, що керівник зобов'язується використовувати мобільний зв'язок виключно в господарських цілях підприємства.

Відповідно до п.п.14.1.47 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України додаткові блага - кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).

Разом з тим, вартість послуг мобільного зв'язку може бути включена до складу валових витрат тільки за наявності відповідних документів, які дозволять підтвердити зв'язок цих витрат з господарською діяльністю суб'єкта підприємництва.

При цьому, у чинному законодавстві України відсутній перелік документів, які б підтверджували зв'язок витрат на послуги мобільного зв'язку із господарською діяльністю платника податків.

Проте, у листі Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 26 лютого 2010 року №2412 вказано, що документами, які могли б підтвердити зв'язок витрат на мобільний зв'язок із господарською діяльністю субєкта господарювання є розрахункові документи про оплату послуг мобільного звязку на підставі рахунків оператора, наказ керівника про придбання мобільних телефонів та використання їх у господарській діяльності підприємства, угода з оператором мобільного звязку про надання послуг із зазначенням переліку номерів телефонів, що обслуговуються, правила користування мобільним звязком, затвердження керівником, і тому подібне.

Вищевикладене узгоджується з правовою позицією Вищого адміністративного суду України по справі № К-4877/08.

Суд не приймає доводи відповідача про те, що за період, зазначений в акті перевірки, на підприємстві ТОВ ТЕКА немає закордонних відряджень, що унеможливлює підтвердження зв'язку витрат на послуги мобільного роумінгу з веденням господарської діяльності позивача, оскільки надання таких документів не передбачено жодним нормативним документом.

За таких обставин, суд дійшов до висновку, що податкові повідомлення - рішення № НОМЕР_5 та № НОМЕР_3 від 14.06.2017 року прийняті відповідачем без врахування всіх обставин, що мають значення для їх прийняття та підлягають скасуванню.

Також в акті перевірки зазначено, що перевіркою встановлено, що за перевіряємий період у звітах за формою 1 - ДФ не відображено дані про суми доходу, отримані фізичними особами підприємцями, від здійснення ними підприємницької або незалежної професійної діяльності ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_1, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_2, ФОП ОСОБА_8, ФОП Єль ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, чим порушено п. 176.2 ст. 176, п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями).

Так за вказане порушення податковим органом застосовано до позивача штрафну санкцію в розмірі 1020,00 грн., про що свідчить податкове повідомлення-рішення від 14.06.2017 року №0006551303.

Відповідно до пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.

Згідно з п. 176.2 ст. 172 Податкового кодексу України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані:

а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;

б) подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

У разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок у вигляді окремого витягу за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу в установленому порядку;

в) подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку;

г) подавати контролюючому органу інші відомості про оподаткування доходів окремого платника податку в обсягах та згідно з процедурою, визначеною цим розділом та розділом II цього Кодексу;

ґ) нести відповідальність у випадках, визначених цим Кодексом.

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку та порядок його заповнення, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 року №49.

Порядок визначає порядок заповнення і подання органу Міндоходів України (далі - контролюючий орган) Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок) відповідно до вимог статті 51 глави 2, підпункту 70.16.1 пункту 70.16 статті 70 глави 6 розділу II, підпункту "б" пункту 176.2 статті 176 розділу IV Податкового кодексу України (далі - Кодекс). (п. 1.1 Порядку)

Відповідно до п. 3.2 Порядку у графі 3а "Сума нарахованого доходу" відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування податку на доходи фізичних осіб, суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності.

Згідно з п. 3.3 Порядку у графі 3 "Сума виплаченого доходу" відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.

У графі 5 "Ознака доходу" зазначається ознака доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. Ознака доходу визначається до нарахованого доходу. Якщо доходи виплачуються у звітному кварталі не в повному обсязі і їх остаточна виплата буде здійснюватись у наступних кварталах, ознака доходу в разі виплати повинна вказуватися відповідно до нарахованого в попередньому кварталі доходу. (п. 3.5 Порядку)

Щодо кожної фізичної особи потрібно заповнювати стільки рядків, скільки ознак доходів вона має. Про кожну ознаку доходу фізичної особи потрібно заповнювати тільки один рядок з обов'язковим заповненням графи 2 "Податковий номер або серія та номер паспорта*", крім випадків, зазначених у пунктах 3.7 та 3.8 цього розділу.

Згідно з довідником ознак доходів під ознакою 157 зазначається дохід виплачений самозайнятій особі (підпункт 165.1.36 пункту 165.1 статті 165,статті 177 та 178 розділу IV Кодексу)

Відповідно до пп. 165.1.36 п. 165.1 ст. 165 ПК України дохід фізичної особи - підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування відповідно до цього Кодексу.

Стаття 177 Податкового кодексу України визначає порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування.

Відповідно до п. 177.1 ст. 177 Податкового кодексу України доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу.

Стаття 178 ПК України визначає порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність

Згідно з п. 178.1 ст. 178 Податкового кодексу України особи, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов'язані стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік згідно із статтею 65 цього Кодексу.

З аналізу зазначених норм законодавства вбачається, що юридична особа, яка виплатила дохід самозайнятій особі (фізичній особі-підприємцю) виступає податковим агентом та зобов'язана зазначати фізичних осіб-підприємців, яким виплачений дохід в податковому розрахунку 1-ДФ з ознакою доходу 157 .

Судом встановлено, що працівники ТОВ Тека , перебуваючи у відрядженнях на підставі відповідних наказів про направлення працівників у відрядження, оплачували проживання у готелях, відповідно до рахунків наданих фізичними особами-підприємцями, зазначеними в акті перевірки, а саме ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_1, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_2, ФОП ОСОБА_8, ФОП Єль ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10

При цьому, на підстави цих документів зазначених фізичних осіб-підприємців на оплату проживання працівників ТОВ Тека , позивачем складені звіти про використання коштів виданих на відрядження або під звіт, а отже оплата за надання проживання відбувалась за рахунок позивача (т. 8 а.с. 84-227).

За таких обставин доводи представника позивача, про те, що ТОВ Тека не виступає податковим агентом по відношенню до вищенаведених осіб у розумінні 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 ПКУ та щодо неправомірності висновку відповідача в цій частині з огляду на те, що позивач лише відшкодовував понесені працівниками витрати на проживання під час знаходження у відрядженні та не вступало безпосередньо у відносини з постачальниками таких послуг, суд вважає необґрунтованими.

Відповідно до п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Разом з тим, застосувавши до позивача штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1020,00 грн., відповідач не надав жодних доказів того, що до позивача року було застосовано штраф за таке саме порушення.

За таких обставин податкове повідомлення-рішення №0006551303 від 14.06.2017 року підлягає скасуванню в частині визначення штрафної санкції в розмірі 510,00 грн.

Згідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених фактів, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

Згідно з ч. 3 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

При розподілі судових витрат суд враховує, що позивачем сплачено судовий збір за вимоги майнового характеру в розмірі 17226,44 грн., відповідно до оригіналу платіжного доручення №ТКА2178 від 30.08.2017 року. (а.с. 3 т. 1).

Отже, відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України, з Головного управління ДФС в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646, адреса: 65044, м. Одеса, вул. Семинарська, буд. 5) за рахунок його бюджетних асигнувань слід стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю ТЕКА (код ЄДРПОУ 30587315, адреса: 65080, м. Одеса, вул. Варненська, 4б) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 17218,78 грн. (сімнадцять тисяч двісті вісімнадцять гривень 78 копійок).

Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 94, ч.6 ст. 128, 159 - 163, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області № НОМЕР_2 від 14.06.2017 року в частині визначення штрафних (фінансових) санкцій на суму 510,00 грн. (п'ятсот десять гривень).

Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області № НОМЕР_4 від 31.05.2017 року.

Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області № НОМЕР_1 від 31.05.2017 року.

Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області № НОМЕР_5 від 14.06.2017 року.

Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області № НОМЕР_3 від 14.06.2017 року.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління ДФС в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646, адреса: 65044, м. Одеса, вул. Семинарська, буд. 5) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю ТЕКА (код ЄДРПОУ 30587315, адреса: 65080, м. Одеса, вул. Варненська, 4б) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 17218,78 грн. (сімнадцять тисяч двісті вісімнадцять гривень 78 копійок).

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд у строки та в порядку встановлені ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.

Суддя О.А. Левчук

Дата ухвалення рішення13.12.2017
Оприлюднено17.12.2017
Номер документу71028444
СудочинствоАдміністративне