Ухвала
від 18.12.2017 по справі 133/2784/15-ц
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

133/2784/15-ц

У Х В А Л А

18.12.2017

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

В складі головуючого - судді Сороки Д.В.

за участю секретаря Пясковської Н.А.

розглянувши у письмовому провадженні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сестринівської сільської ради Козятинського району Вінницької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Козятинського міськрайонного суду Вінницької області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Сестринівської сільської ради Козятинського району Вінницької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно.

Сторони в судове засідання не з'явилися , хоча належним чином були повідомлені про день та час розгляду справи , однак від представника позивача ОСОБА_4 - адвоката Сича С.М. до суду надійшло клопотання про прийняття рішення про розгляд даної справи за правилами загального провадження та надійшла заява про розгляд данного клопотання без його участі.

Клопотання обгрунтовано тим , що в провадженні Козятинського міськрайонного суду Вінницької області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Сестинівської сільської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно.

Ухвалою судді Сороки Д.В. від 27.09.2017 року дана цивільна справа призначена до судового розгляду.

Відповідно до пункту 9 ч.1 Розділу III (Перехідні положення) ЦПК України 2017 року (надалі ЦПК України) справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

За правилами п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.

З огляду на норми процесуального закону та з урахуванням предмету спору, суті спірних правовідносин, що виникли між сторонами, дана справа має бути розглянута в порядку загального позовного провадження.

Відповідно до приписів Розділу III ЦПК України загальне позовне провадження включає стадії подання учасниками справи письмових заяв по суті справи, підготовчого провадження та розгляду справи по суті.

В ухвалі ВССУ від 02.08.2017 , згідно із якою рішення судів першої та апеляційної інстанцій в даній справі були скасовані і справа була передана на новий розгляд в суд першої інстанції, зазначено, що норми п.5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, згідно із якими цей ЦК застосовується також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом, слід розуміти таким чином, що правила книги шостої ЦК України може бути застосовано лише до спадщини, яка відкрилася після 01.07.2003 і не була прийнята ніким із спадкоємців, право на спадкування яких виникло відповідно до норм статей 529-531 ЦК УРСР. Крім того, скасовуючи попередні судові рішення у справі, ВССУ в згаданій ухвалі вказав, що суди не перевірили наявності постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії та не вирішили питання про витребування спадкової справи.

Беручи до уваги те, що спадщина після смерті ОСОБА_6 відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 та з огляду на вказані висновки ВССУ ним було подано заяву до суду про відкладення розгляду справи, що мав відбутися 16.11.2017, для подання суду постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії, а також підготовки заяви про зміну підстав позову.

За змістом частин 3,4 ст.49 ЦПК України зміна предмета або підстав позову шляхом подання письмової заяви при новому розгляді справи допускається до закінчення підготовчого засідання.

Враховуючи те, що по даній цивільній справі, після її передачі на новий судовий розгляд в суд першої інстанції, не здійснювалось провадження до судового розгляду в порядку, визначеному Главою 3 Розділу II ЦПК України 2004 року, зокрема, не було призначено попереднє судове засідання, та з метою недопущення порушень процесуальних прав позивача щодо подання доказів та письмової заяви про зміну підстав позову, а також прав та інтересів інших учасників справи, вважаю, що суд має постановити ухвалу про розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження.

Ознайомившись з клопотанням представника позивача - адвоката Сича С.М., суд вважає, що клопотання необхідно задовільнити з наступних підстав .

Так згідно пункту 9 ч.1 Розділу III (Перехідні положення) ЦПК України 2017 року (надалі ЦПК України) справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

За змістом ч.2 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, зокрема, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

За правилами п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.

З огляду на викладені норми процесуального закону та з урахуванням предмету спору, суті спірних правовідносин, що виникли між сторонами, дана справа має бути розглянута в порядку загального позовного провадження.

Відповідно до приписів Розділу III ЦПК України загальне позовне провадження включає стадії подання учасниками справи письмових заяв по суті справи, підготовчого провадження та розгляду справи по суті.

При цьому в ч.1 ст.189 ЦПК України передбачено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Натомість в ч.1 ст.209 ЦПК України визначено, що завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів, а також розподіл судових витрат.

Разом із цим, в ухвалі ВССУ від 02.08.2017 , згідно із якою рішення судів першої та апеляційної інстанцій в даній справі були скасовані і справа була передана на новий розгляд в суд першої інстанції, зазначено, що норми п.5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, згідно із якими цей ЦК застосовується також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом, слід розуміти таким чином, що правила книги шостої ЦК України може бути застосовано лише до спадщини, яка відкрилася після 01.07.2003 і не була прийнята ніким із спадкоємців, право на спадкування яких виникло відповідно до норм статей 529-531 ЦК УРСР. Крім того, скасовуючи попередні судові рішення у справі, ВССУ в згаданій ухвалі вказав, що суди не перевірили наявності постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії та не вирішили питання про витребування спадкової справи.

Враховуючи те, що по даній цивільній справі, після її передачі на новий судовий розгляд в суд першої інстанції, не здійснювалось провадження до судового розгляду в порядку, визначеному Главою 3 Розділу II ЦПК України 2004 року, зокрема, не було призначено попереднє судове засідання, та з метою недопущення порушень процесуальних прав позивача щодо подання доказів та письмової заяви про зміну підстав позову, а також прав та інтересів відповідачів щодо надання ними відзику на позовну заяву і всі письмові та електронні докази , висновки експертів та заяи свідків, що підтверджують заперечення проти позову, суд приходить до висновку про розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження.

Керуючись , ст.ст. 189,191, 193,ч.4 ст. 274 ЦПК України ,-

У Х В А Л И В:

Розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Сестринівської сільської ради Козятинського району Вінницької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно провести за правилами загального позовного провадження та призначити дану справу до підготовчого судового засідання в залі судового засідання Козятинського міськрайонного суду Вінницької області на 09 год. 30 хв. 09.01.2018.

У строк до 09.01.2018 відповідачі мають право надіслати:

суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;

позивачу, іншим відповідачам - копію відзиву та доданих до нього документів.

У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідачі мають право пред"явити зустричний позов у строк до подання відзиву.

В судове засідання викликати учасників справи .

Копію ухвали направити учасникам справи разом з судовими повістками.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ : підпис

З оригіналом вірно:

СУДДЯ- СЕКРЕТАР-

Дата документу 18.12.2017

СудКозятинський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення18.12.2017
Оприлюднено21.12.2017
Номер документу71071515
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —133/2784/15-ц

Ухвала від 17.05.2018

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Сорока Д. В.

Ухвала від 05.04.2018

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Сорока Д. В.

Ухвала від 01.03.2018

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Сорока Д. В.

Ухвала від 19.02.2018

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Сорока Д. В.

Ухвала від 19.02.2018

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Сорока Д. В.

Ухвала від 31.01.2018

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Сорока Д. В.

Ухвала від 26.01.2018

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Проць В. А.

Ухвала від 25.01.2018

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Сорока Д. В.

Ухвала від 18.12.2017

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Сорока Д. В.

Ухвала від 27.09.2017

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Сорока Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні