Справа № 761/11239/17
Провадження № 1-кп/761/1071/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 грудня 2017 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі головуючого судді ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника потерпілого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду під час підготовчого судового засідання кримінальне провадження № 12016100100016272 щодо обвинуваченого:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Чернігів, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.15, ч.1 ст.185 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшло кримінальне провадження щодо обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.15, ч.1 ст.185 КК України.
Суд тривалий час позбавлений можливості провести підготовче судове засідання у зв`язку з систематичною неявкою обвинуваченого.
Судом тричі направлялася повістка про виклик обвинуваченого ОСОБА_5 на адресу місця реєстрації та місця проживання зазначенні в обвинувальному акті, разом з тим поштовий конверт щоразу повертався до суду із відміткою за закінченням встановленого строку зберігання.
Крім того, судом неодноразово було застосовано привід обвинуваченого, який не було виконано. Отже, суд позбавлений можливості провести підготовче судове засідання у зв`язку з неможливістю належного повідомлення обвинуваченого ОСОБА_5 .
Судом на обговорення поставлене питання щодо повернення обвинувального акту відносно ОСОБА_5 прокурору з підстав його невідповідності вимогам ст.291 КПК України.
Прокурор заперечував проти повернення обвинувального акту, вказавши, що під час досудового розслідування даного кримінального провадження були встановленні саме такі адреса реєстрації та проживання обвинуваченого.
Представник потерпілого поклався на розсуд суду у вирішенні зазначеного питання.
Суд, заслухавши прокурора, дослідивши наявні у розпорядженні суду матеріали кримінального провадження, приходить до наступного висновку.
Так, ст.291 КПК України визначено зміст обвинувального акту та порядок його складання й наступного затвердження.
Відповідності до підп.2 п.2 ст.291 КПК України обвинувальний акт з поміж іншого має містити анкетні відомості обвинуваченого із зазначенням його місця проживання.
Суд, починаючи з 08.08.2017 позбавленний можливості провести підготовче судове засідання у даному кримінальному провадженні з причин неявки обвинуваченого та неможливості здійснити його виклик до суду.
Так, судом неодноразово надсилалися повістки про виклик обвинуваченого ОСОБА_5 , які направлялись на адресу місця реєстрації та місця проживання, що зазначено в обвинувальному акті, разом з тим поштовий конверт щоразу повертався до суду із відміткою «за закінченням встановленого строку зберігання».
Крім того, судом двічі було винесено ухвалу про здійснення приводу обвинуваченого, за результатом виконання якого до суду надійшов рапорт старшого слідчого СВ ВП №2 Шевченківського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_6 , згідно якого привід обвинуваченого ОСОБА_5 не вдалося виконати. Останній, за повідомленням матері, за місцем реєстрації не проживає понад чотирьох місяців, будь-яких відомостей про можливе його місце знаходження їй не відомо. Окрім того при перевірці адреси проживання, згідно матеріалів кримінального провадження, встановлено, що за вказаною адресою ОСОБА_5 ніколи не проживав.
Таким чином, оскільки, за вказаними в обвинувальному акті адресами місця реєстрації та місце проживання обвинуваченого ОСОБА_5 не можливо здійснити виклик останнього до суду, будь-яких інших даних щодо можливого місця перебування обвинуваченого матеріали кримінального провадження не містять, така інформація відсутня у сторони обвинувачення, що унеможливлює здійснити виклик в судове засідання обвинуваченого.
Аналізуючи наведене, суд приходить до висновку, що обвинувальний акт відносно ОСОБА_5 не відповідає вимогам кримінального процесуального закону, оскільки не містить анкетних відомостей обвинуваченого з вказанням місця проживання, тобто вимогам передбачених ч.2 ст.291 КПК України.
Зазначене вказує на наявність суттєвих недоліків, що унеможливлюють призначення кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 до судового розгляду.
За таких обставин суд вважає, що вказаний обвинувальний акт не відповідає вимогам кримінального процесуального закону, а тому підлягає поверненню прокурору.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 314-316 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12016100100016272 по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.15, ч.1 ст.185 КК України повернути прокурору Київської місцевої прокуратури № 10 ОСОБА_3 .
Повний текст ухвали буде проголошено 19.12.2017 о 8.00 годині.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом семи днів з дня її оголошення через Шевченківський районний суд м. Києва.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 71106277 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Мєлєшак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні