Ухвала
від 25.02.2011 по справі 2-182-11
СВАТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №2-182-11

У Х В А Л А

24 лютого 2011 року м.Сватове

Суддя Сватівського районного суду Луганської області Гашинська О.А. розглянув позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, адвоката ОСОБА_3 про захист честі, гідності та ділової репутації,

В С Т А Н О В И В :

На розгляд до Сватівського районного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2, адвоката ОСОБА_3 про захист честі, гідності та ділової репутації.

Як вбачається з поданого позову, позивач просить суд :

-визнати недостовірною інформацію , розповсюджену представником ОСОБА_2 -адвокатом ОСОБА_3, який сказав … с 20 по 25 декабря гражданин ОСОБА_1 , глава Сватовской администрации , лично снимал с учета джип , которій ранее принадлежал умершему ОСОБА_4 ;

-зобов'язати спростувати вищезазначену інформацію шляхом опублікування у газетному виданні Сватівські відомості , а також направити офіційного листа до телевізійних каналів Перший національний і Інтер з текстом спростування відповідної інформації;

-зобов'язати ОСОБА_2 та адвоката ОСОБА_3 публічно вибачитися перед ним за поширення неправдивої інформації шляхом опублікування статті на першій сторінці газетного видання Сватівські відомості ;

-ухвалити рішення про направлення матеріалів стосовно адвоката ОСОБА_3 до дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії для притягнення його до дисциплінарної відповідальності ;

- стягнути з відповідача ОСОБА_2 за відшкодування моральної шкоди кошти в сумі 50000, 00 грн.;

-стягнути з відповідача ОСОБА_2 на його користь судовий збір в розмірі державного мита 500, 00 грн. та інформаційно-технічного забезпечення судових процесів , пов язаних з розглядом цивільних справ у сумі 75,00 грн.

Статтею 119 ЦПК України встановлено вимоги до форми і змісту позовної заяви , а також Пленум Верховного Суду України в п.14 Постанови №1 від 27.02.2009 р. „Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» надав роз»яснення щодо змісту позовної заяви про захист честі,гідності, ділової репутації . Виходячи з вище зазначених положень законодавства , така заява має містити відомості про те , в який спосіб була поширена інформація, що порушує особисті немайнові права позивача, яка саме інформація поширена відповідачем , із зазначенням часу, способу й осіб, яким така інформація повідомлена , інші обставини , які мають юридичне значення, посилання на докази, що підтверджують кожну з таких обставин, а також зазначення способу захисту, в який позивач бажає захистити своє порушене право.

Проте, як вбачається з поданої ОСОБА_1 позовної заяви , ним не виконано в повній мірі вказані вимоги .

Згідно п.9 Постанови №1 від 27.02.2009 р. „Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» зазначено , що відповідачами у справі про захист гідності ,честі чи ділової репутації є фізична або юридична особа , яка поширила недостовірну інформацію , а також автор цієї інформації. Якщо позов пред'явлено про спростування інформації , опублікованої в засобах масової інформації , то належним відповідачами є автор і редакція відповідного засобу масової інформації чи інша установа , що виконує її функції, оскільки згідно зі статтею 21 Закону про пресу редакція або інша установа, яка виконує її функції, здійснює підготовку та випуск у світ друкованого засобу масової інформації. У випадку коли інформація була поширена у засобі масової інформації з посиланням на особу , яка є джерелом цієї інформації, ця особа також є належним відповідачем.

Проте , як вбачається з позову , вказані положення та вимоги позивачем не виконано , відповідачами зазначено ОСОБА_2 та ОСОБА_3, не зазначивши , яку недостовірну інформацію поширено ОСОБА_2; заявлено вимоги стосовно зобов'язань щодо засобів масової інформації , проте відповідачами ці засоби в позові не зазначено .

Заявлені позивачем вимоги в частині ухвалення рішення про направлення матеріалів стосовно адвоката ОСОБА_3 до дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії для притягнення його до дисциплінарної відповідальності по своїй суті не є позовними , розгляду в порядку цивільного судочинства не підлягають, порядок притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката передбачено положеннями Закону України Про адвокатуру .

Крім того, позивач заявляючи вимоги про зобов'язання спростувати недостовірну інформацію шляхом опублікування у газетному виданні Сватівські відомості , а також направити офіційного листа до телевізійних каналів Перший національний і Інтер з текстом спростування відповідної інформації , як спосіб захисту порушеного особистого немайнового права, не зазначив яким чином має відбутись спростування -чи то текст спростування , чи то вимоги щодо спростування шляхом повідомлення про ухвалене у справі судове рішення; заявляючи вимоги про принесення вибачення відповідачами , позивач не послався на норми закону , яими передбачено такий спосіб судового захисту гідності та честі за поширення недостовірної інформації.

Згідно п.27 зазначеної Постанови №1 Пленуму Верховного Суду України зазначено про необхідність судам враховувати роз»яснення , що містяться в постанові Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №4 „Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди (зі змінами , внесеними постановою від 25.05.2001 р.№5). Відповідно ж до п.4 вказаної постанови Пленуму №4 зазначено , що у позовній заяві про відшкодування моральної ( немайнової) шкоди має бути зазначено , в чому полягає ця шкода , якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві , з яких міркувань він виходив , визначаючи розмір шкоди , та якими доказами це підтверджується. Проте , як вбачається позивачем ці вимоги не виконано , необхідні вище зазначені відомості та посилання відсутні, не зазначено якими неправомірними діями чи бездіяльністю відповідача ОСОБА_5 її заподіяно позивачеві та інш.

За даних обставин позивачу відповідно до ст.121 ЦПК України слід надати строк для усунення вказаних недоліків, а поданий позов залишити без руху.

Згідно ст.121 ЦПК України -суддя, встановивши , що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу , постановляє ухвалу , в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху , про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п»яти дняв з дня отримання позивачем ухвали.

На підставі викладеного ,

Керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК

України,

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, адвоката ОСОБА_3 про захист честі, гідності та ділової репутації, залишити без руху, надав термін для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати п»яти дняв з дня отримання позивачем копії ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.ОСОБА_6

СудСватівський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення25.02.2011
Оприлюднено22.12.2017
Номер документу71162739
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-182-11

Ухвала від 10.03.2011

Цивільне

Сватівський районний суд Луганської області

Гашинська О. А.

Ухвала від 25.02.2011

Цивільне

Сватівський районний суд Луганської області

Гашинська О. А.

Ухвала від 30.05.2013

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Дьомич Л. М.

Ухвала від 10.04.2013

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Дьомич Л. М.

Ухвала від 03.06.2011

Цивільне

Сватівський районний суд Луганської області

Гашинська О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні