Ухвала
від 10.03.2011 по справі 2-182-11
СВАТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-182-11

У Х В А Л А

10 березня 2011 року м.Сватове

Суддя Сватівського районного суду Луганської області Гашинська О.А., розглянув позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, адвоката ОСОБА_3 про захист честі, гідності та ділової репутації,

В С Т А Н О В И В :

Ухвалою судді від 24 лютого 2011 р. дану позовну заяву залишено без руху та позивачу було надано термін для усунення недоліків , який не може перевищувати п»яти днів з дня отримання позивачем ухвали . В ухвалі суду зазначено, що в поданому позові позивачем в порушення вимог ст..119 ЦПК України , якою встановлено вимоги до форми і змісту позовної заяви ,та п.14 постанови Пленуму Верховного Суду України №1 від 27.02.2009 р. Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи , а також ділової репутації фізичної та юридичної особи , відповідачами зазначено ОСОБА_2 та ОСОБА_3, не зазначивши , яку недостовірну інформацію поширено ОСОБА_2 ; заявлено вимоги стосовно зобов'язань щодо засобів масової інформації , проте відповідачами ці засоби в позові не зазначено .

Заявлені позивачем вимоги в частині ухвалення рішення про направлення матеріалів стосовно адвоката ОСОБА_3 до дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії для притягнення його до дисциплінарної відповідальності по своїй суті не є позовними , розгляду в порядку цивільного судочинства не підлягають, порядок притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката передбачено положеннями Закону України Про адвокатуру .

Крім того, позивач заявляючи вимоги про зобов'язання спростувати недостовірну інформацію шляхом опублікування у газетному виданні Сватівські відомості , а також направити офіційного листа до телевізійних каналів Перший національний і Інтер з текстом спростування відповідної інформації , як спосіб захисту порушеного особистого немайнового права, не зазначив яким чином має відбутись спростування -чи то текст спростування , чи то вимоги щодо спростування шляхом повідомлення про ухвалене у справі судове рішення; заявляючи вимоги про принесення вибачення відповідачами , позивач не послався на норми закону , яими передбачено такий спосіб судового захисту гідності та честі за поширення недостовірної інформації.

Згідно п.27 зазначеної Постанови №1 Пленуму Верховного Суду України зазначено про необхідність судам враховувати роз»яснення , що містяться в постанові Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №4 „Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди (зі змінами , внесеними постановою від 25.05.2001 р.№5). Відповідно ж до п.4 вказаної постанови Пленуму №4 зазначено , що у позовній заяві про відшкодування моральної ( немайнової) шкоди має бути зазначено , в чому полягає ця шкода , якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві , з яких міркувань він виходив , визначаючи розмір шкоди , та якими доказами це підтверджується. Проте позивачем ці вимоги також не виконано , необхідні вище зазначені відомості та посилання відсутні, не зазначено якими неправомірними діями чи бездіяльністю відповідача ОСОБА_2 її заподіяно позивачеві та інш.

.

Згідно поштового повідомлення позивач отримав копію ухвали суду 03.03.2011 р. , однак в наданий судом термін , вимоги суду не виконав , до суду не надходило від нього ніяких повідомлень.

За даних обставин позов слід вважати неподаним та повернути позивачу.

Згідно ст.121 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає вимоги , визначені статтями 119 і 120 ЦПК України ,або не сплатить суму судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи , позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду , якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення .

На підставі викладеного ,

керуючись ст.ст.119, 120, 121, 294 ЦПК України,

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, адвоката ОСОБА_3 про захист честі, гідності та ділової репутації, вважати неподаною і повернути позивачу.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п»яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи , яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя О.А. Гашинська

СудСватівський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення10.03.2011
Оприлюднено22.12.2017
Номер документу71162751
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-182-11

Ухвала від 10.03.2011

Цивільне

Сватівський районний суд Луганської області

Гашинська О. А.

Ухвала від 25.02.2011

Цивільне

Сватівський районний суд Луганської області

Гашинська О. А.

Ухвала від 30.05.2013

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Дьомич Л. М.

Ухвала від 10.04.2013

Цивільне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Дьомич Л. М.

Ухвала від 03.06.2011

Цивільне

Сватівський районний суд Луганської області

Гашинська О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні