Постанова
від 26.12.2017 по справі 908/2481/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 26/19/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

Іменем України

26.12.2017 Справа 908/2481/17

Боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю МАКОНД-ЛЮКС , код ЄДРПОУ 37756795 (пр. Соборний, 158-Б, м. Запоріжжя, 69057)

Суддя Юлдашев О.О.

Представник боржника у судове засідання не з'явився.

Товариством з обмеженою відповідальністю МАКОНД-ЛЮКС , м. Запоріжжя на підставі статті 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» подано заяву про порушення справи про банкрутство.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 18.12.2017р. порушено провадження у цій справі, введений мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Судове засідання не проводилось за допомогою засобів технічної фіксації судового процесу, у зв'язку з відсутністю представників сторін.

Вивчивши матеріали справи, проаналізувавши діюче законодавство, суд

ВСТАНОВИВ:

Боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю МАКОНД-ЛЮКС у встановленому порядку зареєстровано за адресою: 69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний. 158-Б, згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Згідно з протоколом № 21-09/1 від 21.09.2017р. засновником ТОВ МАКОНД-ЛЮКС прийнято рішення про припинення товариства шляхом його ліквідації, головою ліквідаційної комісії призначено ОСОБА_1, загальний строк проведення ліквідаційної процедури встановлено у два місяці.

Про свою ліквідацію боржник - ТОВ МАКОНД-ЛЮКС повідомив ДПІ у Шевченківському районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області, Фонди соціального страхування, тощо.

Згідно з положеннями статті 104 та ч.1 ст. 110 Цивільного кодексу України юридична особа може бути припинена шляхом ліквідації за рішенням її учасників.

До Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 22.09.2017р. внесено запис про рішення засновників про припинення юридичної особи - ТОВ МАКОНД-ЛЮКС .

У встановлений строк із заявою з кредиторськими вимогами до боржника звернулося ПП Приватна юридична фірма АРАКС на суму 90 000,00 грн.

Заявлені вимоги боржник визнав, включив їх до реєстру вимог кредиторів, а заборгованість відображена в проміжному ліквідаційному балансі.

Отже, загальна сума кредиторської заборгованості складає 90 000,00 грн.

За результатами проведеної інвентаризації головою ліквідаційної комісії встановлена наявність тільки кредиторської заборгованості у розмірі - 90 000,00 грн., про що складено відповідний акт від 30.10.2017р.

В ході здійснення досудової ліквідації підприємства встановлено, що активів, наявних у підприємства, недостатньо для погашення кредиторських вимог.

Проміжний ліквідаційний баланс затверджено рішенням учасників та за результатами розгляду ліквідаційного балансу вирішено подати до господарського суду заяву про порушення справи про банкрутство згідно з вимогами статті 95 Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у зв'язку з недостатністю майна для задоволення кредиторських вимог (протокол № 13-11/1 від 13.11.2017р.).

Згідно з протоколом № 30-11/1 від 30.11.2017р. призначено відповідальну особу за ліквідаційну процедуру - ОСОБА_2

Матеріалами справи підтверджено, що боржником дотримано встановлених законом вимог щодо ліквідації юридичної особи за рішенням власника, зокрема, положень статей 104, 105, 110 та 111 Цивільного кодексу України.

Майна боржника недостатньо для задоволення кредиторських вимог.

Частиною 1 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Господарський суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що боржник правомірно звернувся до суду з відповідною заявою, оскільки наявні усі ознаки неплатоспроможності боржника.

Відповідно до ч.2 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.

Відповідно до статті 37 цього ж Закону у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Встановлені обставини і матеріали справи свідчать про неспроможність боржника виконати грошові зобов'язання, внаслідок чого є підстави для застосування до боржника процедури ліквідації у справі про банкрутство, а тому боржника необхідно визнати банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру.

Боржником заявлене клопотання про призначення голови ліквідаційної комісії - ОСОБА_2 ліквідатором боржника.

Господарський суд, враховуючи положення частини 2 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та факт того, що голова ліквідаційної комісії ОСОБА_2 здійснював процедуру досудової ліквідації боржника та ознайомлений з усіма обставинами справи, а також відсутність у боржника активів, за рахунок яких можливо було б здійснити оплату послуг ліквідатора - арбітражного керуючого, вважає за доцільне призначити ліквідатором банкрута голову ліквідаційної комісії - ОСОБА_2.

Керуючись статтями 2, 7, 37, 38, 40, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю МАКОНД-ЛЮКС , код ЄДРПОУ 37756795 (пр. Соборний, 158-Б, м. Запоріжжя, 69057) - банкрутом.

Відкрити ліквідаційну процедуру.

Ліквідатором банкрута призначити голову ліквідаційної комісії - ОСОБА_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1.

Оприлюднити на офіційному веб -сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю МАКОНД-ЛЮКС , м. Запоріжжя, банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Зобов'язати ліквідатора у визначеному законом порядку і строк здійснити ліквідаційну процедуру, надати звіт про виконану роботу та ліквідаційний баланс для затвердження.

Копію постанови надіслати: банкруту, ліквідатору ОСОБА_2, Вознесенівському ВДВС м. Запоріжжя, Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, ГУ ДФС у Запорізькій області, ДПІ у Шевченківському районі м. Дніпра, Головному територіальному управлінню юстиції у Запорізькій області.

Суддя О.О. Юлдашев

Дата ухвалення рішення26.12.2017
Оприлюднено27.12.2017

Судовий реєстр по справі —908/2481/17

Постанова від 13.03.2018

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Геза Т.Д.

Ухвала від 14.02.2018

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Геза Т.Д.

Ухвала від 26.01.2018

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Геза Т.Д.

Постанова від 26.12.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 18.12.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 11.12.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні