ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
28.12.2017Справа № 910/16157/16
Суддя Чеберяк П.П., розглянувши матеріали позовної заяви
За позовом ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Санта-Віта-Трейд" арбітражного керуючого Титаренка М.О. (04071, .м Київ, а/с 57)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Санта-Віта-Трейд" (04119, м. Київ, вул. Сім'ї Хохлових, 11/2; ідентифікаційний код 33395985)
Товариства з обмеженою відповідальністю "Ариол" (02192, м. Київ, бул. Дарницький, 3-А, кв. 5; ідентифікаційний код 31338910)
про стягнення грошових коштів
В межах справи № 910/16157/16
За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фрутторгзбут"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Санта-Віта-Трейд" (ідентифікаційний код 35368995)
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду м. Києва перебуває справа № 910/16157/16 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фрутторгзбут" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Санта-Віта-Трейд" на стадії ліквідаційної процедури, введеної постановою Господарського суду м. Києва від 10.04.2017.
22.12.2017 до Господарського суду м. Києва звернувся ліквідатор Товариства з обмеженою відповідальністю "Санта-Віта-Трейд" арбітражний керуючий Титаренко М.О. з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Санта-Віта-Трейд" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Ариол" про стягнення грошових коштів в якому просить суд стягнути з третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням останнього до банкрутства в порядку ст. 41 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання боржника банкрутом .
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Заявником в даній позовній заяві заявлено до стягнення суму в розмірі 42 490 673 грн. 08 коп. відтак розмір судового збору, який підлягає сплаті становить 560 000 грн. 00 коп., однак доказів сплати судового збору в встановлених Законом порядку та розмірі до заяви не додано.
При цьому, в поданій заяві, зважаючи на тяжкий фінансовий стан Товариства з обмеженою відповідальністю "Санта-Віта-Трейд" просить суд відстрочити сплату судового збору.
Відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Пунктом 3.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" № 7 від 21.02.2013 роз'яснено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону України Про судовий збір , є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Отже, відстрочення сплати судового збору є правом суду, а відповідне клопотання сторони розглядається виходячи із визначених нею обставин, що унеможливлюють сплату судового збору на момент звернення до господарського суду та підтвердження цих обставин належними та достатніми доказами.
Оцінивши доводи заявника, наведені в обґрунтування поважності підстав для відстрочення сплати судового збору, суд не знаходить правових підстав для задоволення заявленої вимоги.
У відповідності до ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до частини першої та другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на те, що заявником не дотримано вимог ст. 162 та ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, та враховуючи, що приписи ст. 174 Господарського процесуального кодексу України носять імперативний характер, суд приходить до висновку, що наведені обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Санта-Віта-Трейд" арбітражного керуючого Титаренка М.О. до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Санта-Віта-Трейд" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Ариол" про стягнення грошових коштів залишити без руху.
2. Встановити ліквідатору Товариства з обмеженою відповідальністю "Санта-Віта-Трейд" арбітражному керуючому Титаренку М.О. п'ятиденний строк з дня вручення ухвали для усунення недоліку шляхом здійснення оплати судового збору у розмірі 560 000 грн. 00 коп. та надання відповідного підтвердження суду.
3. Встановити ліквідатору Товариства з обмеженою відповідальністю "Санта-Віта-Трейд" арбітражному керуючому Титаренку М.О. п'ятиденний строк з дня вручення ухвали для усунення недоліку шляхом подання позивачем попереднього (орієнтованого) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. У разі усунення позивачем недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду. У разі усунення позивачем недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua
Ухвала набрала законної сили 28.12.2017
Суддя П.П. Чеберяк
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2017 |
Оприлюднено | 03.01.2018 |
Номер документу | 71344931 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні