Ухвала
від 04.01.2018 по справі 926/18/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у

04 січня 2018 року Справа № 926/18/18

Суддя Байталюк Володимир Дмитрович , розглянувши матеріали

за позовом виконувача обов'язків керівника Кельменецької місцевої прокуратури в інтересах держави

в особі головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області

до фермерського господарства Надія М

про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки

В С Т А Н О В И В :

Виконувач обов'язків керівника Кельменецької місцевої прокуратури (далі - прокурор), діючи в інтересах держави, звернувся з позовом в особі головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області до фермерського господарства Надія М (с. Ленківці, Кельменецького району Чернівецької області), в якому просить зобов'язати відповідача звільнити та повернути позивачу самовільно зайняту земельну ділянку сільськогосподарського призначення загальною площею 2,7204 га, яка знаходиться в урочищі Станція в адміністративних межах Ленковецької сільської ради Кельменецького району Чернівецької області.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною першою статті 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Учасниками справи є сторони (позивач і відповідач) та треті особи (статті 41, 45 ГПК України).

Згідно із частиною п'ятою статті 53 Господарського процесуального кодексу України у разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі набуває статусу позивача.

Таким чином, подаючи позов в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних відносинах, прокурор зобов'язаний також надіслати вказаному органу копію позовної заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення, а докази такого надіслання додати до позовної заяви.

Однак прокурор зазначених вимог не виконав і не долучив до позову доказів надіслання (вручення) копії позовної заяви та доданих до неї документів головному управлінню Держгеокадастру у Чернівецькій області.

Відтак, суд встановив, що прокурором не дотримано вимог пункту 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України.

Крім того, відповідно до частини першої статті 24 Закону України Про прокуратуру право подання позовної заяви (заяви, подання) в порядку цивільного, адміністративного, господарського судочинства надається Генеральному прокурору, його першому заступнику та заступникам, керівникам регіональних та місцевих прокуратур, їх першим заступникам та заступникам.

У свою чергу подана позовна заява підписана виконувачем обов'язків керівника Кельменецької місцевої прокуратури ОСОБА_1, проте документів, які підтверджують повноваження останнього підписувати позов (виконувати обов'язки керівника місцевої прокуратури), до позовної заяви не додано, що суперечить положенням частини п'ятої статті 164 Господарського процесуального кодексу України.

За приписами частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При цьому, суд звертає увагу прокурора, що якщо усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (частина третя статті 174 ГПК України).

На підставі викладеного, керуючись статтями 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В :

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Для усунення зазначених недоліків прокурору належить надати:

ь докази надіслання (вручення) позивачу копії позовної заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення;

ь документ, який підтверджує повноваження ОСОБА_1 підписувати позовну заяву (виконувати обов'язки керівника місцевої прокуратури).

3. Встановити строк для виправлення недоліків позовної заяви - до 22.01.2018 , але не пізніше десяти днів з моменту отримання даної ухвали.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя В. Байталюк

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення04.01.2018
Оприлюднено10.01.2018
Номер документу71448717
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/18/18

Рішення від 13.02.2018

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Байталюк Володимир Дмитрович

Ухвала від 23.01.2018

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Байталюк Володимир Дмитрович

Ухвала від 04.01.2018

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Байталюк Володимир Дмитрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні