Справа №639/139/18
Провадження № 1-кс/639/49/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
місто Харків 12 січня 2018 року
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м.Харкова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду винесене в кримінальному провадженні № 12015220500000539 від 14 березня 2015 року слідчим СВ Новобаварського ВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_4 , клопотання про здійснення тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
встановив:
До Жовтневого районного суду м.Харкова надійшло клопотання слідчим СВ Новобаварського ВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_4 про здійснення тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю за матеріалами досудового розслідування, внесеного 14.03.2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015220500000539 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 КК України.
В клопотанні прокурор посилається на те, що згідно матеріалів кримінального провадження 13.03.2015 року надійшло звернення гр. ОСОБА_5 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за фактом його незаконного звільнення з посади виконуючого обов`язки голови президії ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Під час досудового розслідування в якості потерпілого був допитаний ОСОБА_5 , який зазначив, що ОСОБА_6 підписав наказ № 7 від 16.02.2015 року про звільнення ОСОБА_5 з посади виконуючого обов`язки голови президії ІНФОРМАЦІЯ_1 . Крім того, ОСОБА_5 зазначив, що після його звільнення на вищевказану посаду було призначено ОСОБА_6 , однак згідно рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 від 19.05.2016 року ОСОБА_5 поновлено на посаді та накази про його звільнення визнано незаконними.
Також було встановлено, що в описовій частині ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 12.06.2017 року зазначено, що матеріали справи містять два протоколи проведення 14.02.2015 року зборів розширеної ради ІНФОРМАЦІЯ_3 , надані різними сторонами, які мають відмінності свого змісту, та крім того, можуть містити ознаки підробки.
Враховуючи, що вказані протоколи проведення зборів розширеної ради ІНФОРМАЦІЯ_3 від 14.02.2015 року, які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме в матеріалах цивільної справи № 645/1629/15-ц, мають суттєве значення для встановлення всіх обставин справи, оскільки рішення про звільнення ОСОБА_5 приймалося саме на підставі протоколу від 14.02.2015, а також має значення хто саме долучив вказані протоколи під час засідання до суду, тимчасовий доступ до вищевказаних речей надасть змогу виконати вимоги п. п. 1,2 ст. 100 КПК України, а також вкаже на наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення по кримінальному провадженню і підлягають доказуванню, та відповідно до ст. 84 КПК України є доказами. Відповідно до ст. 159 КПК України доступ до вищевказаних речей здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду, для можливості ознайомлення з ними та здійснення їх вилучення з метою призначення відповідних судових експертиз.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання в повному обсязі та просив його задовольнити.
Вислухавши думку прокурора, який підтримав клопотання, вивчивши надані матеріали провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню оскільки прокурором наведені достатні підстави для доступу та тимчасового вилучення зазначеної у клопотанні інформації, яка містить охоронювану законом таємницю та може перебувати у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 з наступних підстав.
Прокурор звернувся в суд із клопотанням, вказуючи на те, що дана слідча дія є терміновою та її негайне виконання може зафіксувати відомості щодо вчиненого правопорушення та причетних до його вчинення осіб.
Прокурором в обґрунтування клопотання суду надані докази на підтвердження неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, обґрунтування необхідності вилучення зазначених речей і документів.
Згідно з вимогами ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх.
Тимчасовий доступ здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до вимог ст.160 КПК України, у клопотанні зокрема зазначаються підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні фізичної або юридичної особи; значення речей для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість їх використання як доказів, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, обґрунтування необхідності вилучення речей і документів.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Суд, зважаючи на те, що прокурором доведені підстави надання дозволу на доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159 - 164 КПК України,
у х в а л и в:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому СВ Новобаварського ВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_4 по кримінальному провадженню № 12015220500000539 дозвіл на тимчасовий доступ до матеріалів цивільної справи № 645/1629/15-ц, з можливістю вилучення оригіналів двох протоколів проведення зборів розширеної ради ІНФОРМАЦІЯ_3 від 14.02.2015 року, які містяться в матеріалах судової справи, а також з можливістю виготовлення копій інших матеріалів цивільної справи № 645/1629/15-ц, які мають значення у кримінальному провадженні, а також з можливістю виготовлення копії аудіозапису судового провадження по цивільній справі № 645/1629/15-ц, що перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_2 .
Встановити строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.
Попередити, що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Один примірник ухвали та її копію направити слідчому СВ Новобаварського ВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_4 , зобов`язавши його вручити копію ухвали представнику ІНФОРМАЦІЯ_2 , при врученні якої пред`явити оригінал ухвали.
Ухвала остаточна.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 71582723 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Федюшин М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні