Справа № 610/93/18
Провадження № 1-кс/610/21/2018
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.01.2018 року Балаклійський районний суд Харківської області у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора - ОСОБА_3 ,
слідчого - ОСОБА_4 ,
підозрюваного - ОСОБА_5 ,
захисника - ОСОБА_6 ,
розглянувши в залі судового засідання в приміщенні Балаклійського районного суду Харківської області клопотання старшого слідчого СВ Балаклійського ВП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12018220190000068 від 13.01.2018 року про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючогосмт Донець, Балаклійського району, Харківської області, громадянина України, не працюючого, раніше не судимого, неодруженого, інвалід 2-ої групи.
підозрюваногоу вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3ст. 153 КК України, -
встановив:
15.01.2018 року до Балаклійського районного суду Харківської області надійшло клопотання старшого слідчого СВ Балаклійського ВП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Лозівської місцевої прокуратури Харківської області юристом 2-го класу ОСОБА_7 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 .
На обґрунтування клопотання слідчий вказує, що 13.01.2018 року до Балаклійського ВП ГУНП в Харківській області надійшла заява від ОСОБА_8 , про притягнення до кримінальної відповідальності чоловіка який 13.01.2018 року в сел. Донець Балаклійського району вступив в статевий зв`язок неприродним способом, з її малолітньою донькою ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Балаклійським ВП ГУНП в Харківській області вказані відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018220190000068 за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 153 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 13.01.2018 о 12 годині 30 хвилин, ОСОБА_5 , діючи з метою задоволення статевої пристрасті неприродним способом з малолітньою ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 під приводом
пощедрувати, завів малолітню до квартири АДРЕСА_1 .
Де реалізуючи свій прямий злочинний намір, спрямований на задоволення статевої пристрасті неприродним способом, усвідомлюючи що ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є малолітньою, використовуючи її безпорадний стан, тобто в силу свого віку (10 років) через відсутність правильно розуміти сутність та характер вчинюваних з нею сексуальних дій, та відсутність фізичної можливості чинити опір, ОСОБА_5 став вимагати від неї задоволення його статевої пристрасті неприродним способом, а саме вступити з ним в орогенітальний контакт, при цьому штовхнув малолітню потерпілу на диван, роздягнув її, а саме: приспустив штани та білизну, оголивши при цьому статеві органи останньої.
Після чого, оголивши свої статеві органивчинив із потерпілою насильницький статевий акт неприродним способом: а саме ввів свій статевий орган до ротової порожнини малолітньої ОСОБА_9 при цьому застосувавши до неї фізичну силу, вдаривши в живіт спричинивши останній фізичний біль.
Далі, нехтуючи правилами моралі, та бажаючи задоволення своєї статевої пристрасті неприродним способом з малолітньою особою, ОСОБА_5 ліг зверху на малолітню ОСОБА_9 після чого непристойно став доторкатись пальцями рук до її статевих органів та ввів палець до піхви останньої.
Слідчий та прокурор в судовому засіданні підтримали подане клопотання та просили про його задоволення.
Підозрюваний ОСОБА_5 в судовому засіданні не визнав себе винуватим у пред`явленій підозрі, просив відмовити в задоволенні клопотання.
Захисник підозрюваного заперечував в судовому засіданні проти задоволення клопотання, посилаючись на відсутність ризиків, недоведеність підозри, просив відмовити в задоволенні клопотання та застосувати більш м`який запобіжний захід.
Слідчий суддя, вислухавши думку сторін кримінального провадження,та дослідивши надані матеріали , встановив наступне.
СВ Балаклійським ВП ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018220190000068 від 13.01.2018 за підозрою ОСОБА_5 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 153 КК України.
Старшим слідчим СВ Балаклійського ВП ГУНП в Харківській області майором поліції ОСОБА_4 , 13.01.2018 року о 16 годині 10 хвилин, ОСОБА_5 , затриманий в порядкуст.208 КПК України.
13.01.2018 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 153 КК України.
Надані стороною обвинувачення докази свідчать про обґрунтованість повідомленої підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 153 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: протоколом прийняття заяви про вчинення кримінального правопорушення від 13.01.2018, протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_5 від 13.01.2018, протоколом допиту потерпілої ОСОБА_9 від 13.01.2018, протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 13.01.2018, протоколом допиту свідка ОСОБА_10 від 13.01.2018, протоколом допиту малолітнього свідка ОСОБА_11 від 13.01.2018, протоколом затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 13.01.2018, протоколом огляду місця події від 13.01.2018.
Слідчий суддя вважає встановленим існування ризиків,передбачених п.п.
1,3,5 ч.1ст. 177 КПК України, а саме можливість підозрюваним: переховуватись від органів досудового розслідування або суду; вчинити інші кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Всі інші питання - фактичні обставини кримінального провадження, питання винності чи не винності в скоєні кримінального правопорушення, а також питання відносності та допустимості доказів вирішуються під час іншої стадії кримінального процесу - судового провадження під час розгляду справи по суті в суді першої інстанції. Встановлення того, вчинила чи не вчинила особа кримінальне правопорушення, є завданням подальшого провадження, сприяти якому й покликаний запобіжний захід, що обирається.
Відповідно до практики Європейського Суду з прав людини вагомою підставою для вирішення питання про необхідність попереднього ув`язнення особи є ризик перешкоджання встановленню істини у справі та переховування цієї особи від правосуддя. При цьому зазначено, що небезпека перешкоджання встановленню істини у справі та переховування особи від правосудді може вимірюватися суворістю можливого покарання в сукупності з наявністю даних про матеріальний, соціальний стан особи, її зв`язками з державою, у якій його переслідують та міжнародними контрактами.
Під час розгляду клопотання слідчим суддею вивчалась можливість застосування відносно ОСОБА_5 більш м`якого запобіжного заходу для запобігання вищезазначених ризиків.
Однак, враховуючи існування зазначених ризиків, та з метою їх запобігання, а також забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків та оцінюючи сукупність обставин, а саме: вагомість наявних доказів про вчинення ОСОБА_5 кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує йому в разі визнання винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, враховуючи, щодії ОСОБА_5 , за вчинення яких повідомлено підозру, носять характер тяжкого кримінального правопорушення, вчиненого задоволення статевої пристрасті неприродним шляхом відносно малолітньої ОСОБА_9 , з огляду на вірогідність незаконного впливу на свідків кримінального правопорушення, слідчий суддя приходить до висновку, що застосування більш м`яких запобіжних заходів є неможливим, а тому обирає ОСОБА_5 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Вказані обставини унеможливлюють запобігання зазначеним ризикам, шляхом обрання більш м`яких запобіжних заходів.
Так, згідно практики Європейського суду з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права підозрюваного, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів. Забезпечення таких стандартів, якпідкреслює Європейський суд з прав людини, вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.
Щодо доводів захисника про необґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого правопорушення, слідчий суддя вважає необхідним зазначити, що у розумінні положень, що наведені у численних рішеннях Європейського суду з прав людини, «Фокс, Кемпбелл і Харті проти Сполученого Королівства», термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення. Матеріали кримінального провадження, на які посилався прокурор у клопотанні, дають підстави вважати підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення обґрунтованою, а обставини здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його вини, як на те посилається сторона обвинувачення, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування, що не виключає можливості застосування до підозрюваного запобіжного заходу. Такий висновок цілком узгоджується із правовими позиціями,
наведеними у рішеннях Європейського суду з прав людини. Так, у справі «Мюррей проти
Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23.10.1994 суд зазначив, що «факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування».
З огляду на вищевикладене, слідчий суддя вважає клопотання старшого слідчого СВ Балаклійського ВП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_4 єобґрунтованим, підстав для його відмови не вбачається.
Керуючись ст. ст.177,178,182,183,193,194,196,197,206,211,309,372,395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Балаклійського ВП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12018220190000068 від 13.01.2018 року про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Застосувати відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в Харківській установі виконання покарань (№ 27) на 60 днів - до 12 березня 2018 року включно.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Харківської області протягом 5 днів з дня її проголошення, а ОСОБА_5 , в той же строк з моменту отримання копії ухвали слідчого судді.
Слідчий суддя -
Суд | Балаклійський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2018 |
Оприлюднено | 31.05.2023 |
Номер документу | 71607546 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Балаклійський районний суд Харківської області
Храмцов В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні