Ухвала
від 17.01.2018 по справі 464/103/18
СИХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 464/103/18

пр.№ 1-кс/464/70/18

У Х В А Л А

15 січня 2018 року м.Львів

Слідчий суддя Сихівського районного суду м.Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , з участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання про арешт майна,

у с т а н о в и в :

слідчий Сихівського відділу поліції ГУ НП України в Львівській області ОСОБА_3 у зв`язку із досудовим розслідуванням кримінального провадження, внесеного 3 листопада 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017140070003670, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.356 КК України, звернулася до суду з клопотанням, погодженим із прокурором Сихівського відділу Львівської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 , про арешт майна: земельної ділянки кадастровий номер 4610136800:07:001:0017 площею 0,9451 га у м. Львові на території громадського центру Сихова, яка перебуває у постійному користуванні релігійного управління монастирів Селезіанського згромадження східного обряду в Україні Української Греко-Католицької церкви для будівництва та обслуговування культурно-освітнього, релігійного центру та гімназії; земельної ділянки кадастровий номер 4610136800:07:001:0019 площею 1,8700 га у м.Львові на проспекті Червоної Калини, яка перебуває у постійному користуванні ЛКП «Спортресурс» для будівництва та обслуговування інфраструктури спортивного комплексу. Покликається на те, що ПП «Скоринка плюс» самовільно зайняло земельні ділянки по вул.Скрипника-пр.Червоної Калини в м.Львові під розміщення автостоянки, а для запобігання пошкодженню, псуванню, знищенню, використанню, перетворенню, передачі та відчуження таких земельних ділянок, з метою збереження речових доказів, виникла необхідність в накладенні арешту.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав; на запитання суду не зміг пояснити ні ризиків, ні шляхів /відчуження, розпорядження чи користування/, ні дієвості накладення арешту; зазначив, що постійні користувачі до органу досудового розслідування не звертались з приводу перешкоджання користуванню виділеними їм земельними ділянками; не встановлювались кадастровий номер і площа земельної ділянки, яка виділялась ПП «Скоринка плюс» /директор ОСОБА_5 / для забезпечення паркування транспортних засобів згідно з додатковим договором №1/1 ПТ до договору №130П/Т від 1 квітня 2011 року терміном дії до 31 грудня 2017 року. Вважає, що шляхом накладення арешту на земельні ділянки є ухвала слідчого судді.

Власник майна Львівська міська рада, користувачі релігійне управління монастирів Селезіанського згромадження східного обряду в Україні Української Греко-Католицької церкви, ЛКП «Спортресурс» повідомлялися про розгляд даного клопотання, однак до суду не прибули, що у відповідності до ч.1 ст.172 КПК України не є перешкодою для його розгляду.

Заслухавши пояснення слідчого та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного з огляду на таке.

Сихівським відділом поліції ГУ НП України в Львівській області розслідується кримінальне провадження, внесене 3 листопада 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017140070003670, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.356 КК України. Згідно з витягом 7 червня 2017року ОСОБА_5 самовільно, всупереч установленому законом порядку, заволодів земельною ділянкою у м.Львові по вул.Скрипника та по вул.Ч.Калини, чим заподіяв матеріальної шкоди Львівській міській раді у сумі 145517 грн.

Натомість у доданих до клопотання матеріалів жодним чином не фігурує « ОСОБА_5 », якого зазначено у витязі з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Директором ПП «Скоринка плюс» є « ОСОБА_5 », якому інкримінується самовільне захоплення земельної ділянки. Вказане унеможливлює однозначно ідентифікувати та встановити особу стосовно дій якої здійснюється досудове розслідування.

Встановлено, що земельна ділянка з кадастровим номером 4610136800:07:001:0017 площею 0,9451 га у м. Львові перебуває у постійному користуванні релігійного управління монастирів Селезіанського згромадження східного обряду в Україні Української Греко-Католицької церкви. Земельна ділянка з кадастровим номером 4610136800:07:001:0019 площею 1,8700 га у м.Львові перебуває у постійному користуванні ЛКП «Спортресурс». Вказані земельні ділянки належать на праві власності Львівській міській раді.

У кримінальному провадженні №12017140070003670 згадані земельні ділянки постановою слідчого від 4 грудня 2017 року визнано речовими доказами.

З метою збереження речових доказів слідчий за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на земельні ділянки.

Розглядаючи питання арешту майна, слідчий суддя враховує вимоги ст.131 КПК України, згідно з якими арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, що застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що /ст.132 КПК України/:

-існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

-потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;

-може бути виконано завдання, для виконання кого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя за вимогами ст.173 КПК України повинен враховувати, зокрема:

-правову підставу для арешту майна;

-можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні /якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п.1 ч.2 ст.170 цього Кодексу/;

-розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;

-наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

За змістом ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема збереження речових доказів (п.1 ч.2 ст.170 КПК України).

Так, відповідно до наданих слідчому судді матеріалів із земельної ділянки з кадастровим номером 4610136800:07:001:0017, загальна площа якої становить 0,9451 га, самовільно захоплено 0,1620 га, а із земельної ділянки із кадастровим номером 4610136800:07:001:0019 загальною площею 1,8700 га, самовільно захоплено 0,2564 га.

Порівнюючи захоплені площі, які є незначними у порівнянні із загальними, слідчим у клопотанні та в суді не доведено необхідності накладення арешту на земельні ділянки в повному обсязі, що призведе до порушення прав законних постійних користувачів земельних ділянок, які, як зазначив слідчий з жодними заявами чи скаргами з цього приводу не звертались до органів досудового розслідування, а з протоколів допитів свідків вбачається, що про самовільне захоплення земельних ділянок їм стало відомо лише зі слів слідства; арешт в такому виді жодним чином не забезпечить дієвість даного заходу кримінального провадження.

Враховується й те, що у даному кримінальному провадженні особою, якій завдано матеріальної шкоди, визнано Львівську міську раду, а тому саме їй належать всі правомочності власника та в її інтересах не здійснювати жодних дій щодо земельних ділянок.

Також слідчим у клопотанні не зазначено та у суді не доведено необхідність накладення арешту з відповідними способами - позбавленням права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, враховуючи суть арешту. Слідчий суддя за відповідності відповідних вимог слідчого позбавлений можливості на власний розсуд обрати спосіб накладення арешту.

Згідноіз ст.98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Отже зазначене у клопотанні нерухоме майно земельні ділянки не відповідає вимогамст.98 КПК України, а обмеження права власника майна не може вважатись забезпеченням запобігання можливості його пошкодження, псування, знищення, використання, перетворення, передачі та відчуження, як це передбачено ч.1 ст.170 КПК України; вказаних ризиків жодним чином не доведено. Визнання слідчим земельних ділянок речовими доказами по справі не є безумовною підставою для накладення на них арешту.

З урахуванням, що слідчим при зверненні до суду з клопотанням про арешт майна не доведено потреб досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, не доведено виконання завдання та дієвості даного заходу забезпечення кримінального провадження, виходячи з розумності та співрозмірності обмеженням права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту для власника та законних користувачів, слідчий суддя вважає, що клопотання є безпідставним та необґрунтованим, в якому слід відмовити.

Крім того слідчий суддя звертає увагу на те, що ухвалою слідчого судді Сихівського районного суду м.Львова від 5 січня 2018 року аналогічне клопотання про арешт майна поверталось для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали, які слідчим при внесенні нового клопотання виконано не в повному обсязі.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.131, 132, 170-173, 309, 369-372, 532 КПК України,

п о с т а н о в и в :

у клопотанні слідчого СВ Сихівського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про арешт майна відмовити.

Ухвала про відмову у накладенні арешту може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Львівської області протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСихівський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення17.01.2018
Оприлюднено28.02.2023
Номер документу71625519
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —464/103/18

Ухвала від 17.03.2020

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Рудаков І. П.

Ухвала від 22.01.2019

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Рудаков І. П.

Ухвала від 06.12.2018

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Чорна С. З.

Ухвала від 16.07.2018

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Рудаков І. П.

Ухвала від 22.06.2018

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Тімченко О. В.

Ухвала від 25.06.2018

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Тімченко О. В.

Ухвала від 11.05.2018

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Тімченко О. В.

Ухвала від 17.01.2018

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Тімченко О. В.

Ухвала від 15.01.2018

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Тімченко О. В.

Ухвала від 05.01.2018

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Тімченко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні