ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА
15.01.2018 Київ К/9901/800/18 809/1392/16 Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Гімона М.М., перевіривши касаційну скаргу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2017 року у справі № 809/1392/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Тарновецький кар'єр - Карпати до Головного інспектора будівельного нагляду управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області Нідермаєра Володимира Степановича про визнання дій неправомірними та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
До суду касаційної інстанції надійшла касаційна скарга Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області, яка подана ним 1 грудня 2017 року.
Відповідно до підпункту 4 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно з підпунктом 12 цього ж пункту заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 6 грудня 2017 року (К/800/40577/17) касаційна скарга залишена без руху у зв'язку з її невідповідністю вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, яка була чинна на момент звернення з касаційною скаргою), а саме: до скарги не додано документ про сплату судового збору.
Скаржником заявлено клопотання про продовження строків для усунення недоліків касаційної скарги. Однак з тексту даного клопотання вбачається, що скаржник фактично просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі. Дане клопотання обґрунтовано тим, що наданий судом строк в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 6 грудня 2017 року для усунення недоліків касаційної скарги, є надто коротким, що унеможливлює повне виконання ухвали суду.
Враховуючи обставини, які зазначені скаржником, суддя-доповідач вважає клопотання частково обґрунтованим та приходить до висновку про необхідність задоволення в частині продовження процесуального строку для усунення недоліків поданої скаржником касаційної скарги.
Відповідно до Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду касаційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму на працездатну особу.
Розмір прожиткового мінімуму на працездатну особу станом на 01 січня 2017 року становив 1600,00 гривень.
Таким чином, ставка судового збору, що підлягає сплаті за звернення з цією касаційною скаргою, складає 1600,00 гривень.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Верховного Суду повинно бути внесено або перераховано на розрахунковий рахунок 31213207700007, отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у місті Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030102. "101; судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), номер справи (чи номер касаційного провадження), Касаційний адміністративний суд".
Документи про сплату судового збору подаються до суду в оригіналі.
Крім того, слід звернути увагу скаржника, що згідно з пунктом 1 частини першої статті 59 КАС України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю юридичної особи.
За приписами частини 3 статті 59 КАС України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Відповідно до частини 6 статті 59 КАС України оригінали документів, зазначені у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Аналогічні вимоги до документу, що підтверджує повноваження представників, містились і в статті 58 попередньої редакції КАС України (яка діяла до 15 грудня 2017 року).
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, остання підписана ОСОБА_3 як представником Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області.
Водночас долучена до матеріалів касаційної скарги копія довіреності, видана Державною архітектурно-будівельною інспекцією України за підписом голови ОСОБА_4 на ім'я ОСОБА_3, не засвідчена у визначеному законом порядку, тому не є належними документом, що підтверджує право особи, яка підписала касаційну скаргу, на вчинення такої дії.
Згідно з частиною другою статті 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Таким чином, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику терміну для усунення недоліків, шляхом надання документу про сплату судового збору та оригіналу довіреності або її копії, засвідченої у визначеному законом порядку.
На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 248, 332, підпунктами 4, 12 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України,
УХВАЛИВ :
Клопотання Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області про продовження строків для усунення недоліків задовольнити частково.
Продовжити строк для усунення недоліків касаційної скарги Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2017 року у справі № 809/1392/16.
Надати скаржнику строк у десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги, викладених у мотивувальній частині ухвали.
Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга разом із доданими до неї матеріалами буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Гімон
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2018 |
Оприлюднено | 19.01.2018 |
Номер документу | 71657845 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Гімон М.М.
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Старунський Дмитро Миколайович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Старунський Дмитро Миколайович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Судова-Хомюк Наталія Михайлівна
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Судова-Хомюк Наталія Михайлівна
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Боршовський Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні