1Справа № 335/499/15-ц 6/335/3/2018
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Воробйов А.В., розглянувши заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа відділ примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Запорізькій області, ОСОБА_2 про заміну сторони у виконавчому провадженні,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1звернулася до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, зацікавлена особа відділ примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Запорізькій області, ОСОБА_2 .
Ухвалою судді від 02.10.2017 року заява залишена без руху, а саме до заяви не було додано копію постанови про відкриття виконавчого провадження та не надано довідку про стан виконання даного рішення . Окрім того, до заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні не додано документів, які необхідні для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження, а саме завірену належним чином копію рішення Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя по справі № 335Ї499/15-ц, що набрало законної сили; підтвердження повідомлення стягувача про заміну боржника; підтвердження повідомлення виконавчої служби про заміну боржника по виконавчому провадженню. Також в заяві про заміну сторони не зазначено стягувача, його місце знаходження.
Зазначена ухвала судді від 02.10.2017 року двічі надсилалася заявнику, проте була повернута на адресу суду з відміткою „ за закінченням строку зберігання» .
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175-177 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах Осман проти Сполученого королівства від 28.10.1998 року та Круз проти Польщі від 19 червня 2001 року.
У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв'язку з наведеним, вимога суду з підстав, передбачених ст. 119 ЦПК України, не є порушенням права на справедливий судовий захист та не може вважатися обмеженням права доступу до суду.
Оскільки заявник протягом встановленого судом строку недоліки зазначені в ухвалі судді не усунула, заява підлягає поверненню заявнику.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа відділ примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Запорізькій області, ОСОБА_2 про заміну сторони у виконавчому провадженні - вважати неподаною та повернути заявнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: А.В.Воробйов
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2018 |
Оприлюднено | 21.01.2018 |
Номер документу | 71692088 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Воробйов А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні