Справа № 755/15223/17
1-кс/755/6699/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ "05" грудня 2017 р.
Слідчий суддя Дніпровського районного суду ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В:
04.12.2017 року до суду надійшло клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про арешт майна в межах досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до ЄРДР № 32017100040000067 від 22.09.17 року.
Клопотання мотивоване тим, що мешканці міста Києва, Київської області, а також міста Одеси та Одеської області діючи у складі організованої злочинної групи, здійснюють діяльність пов`язану з незаконним виготовленням та збутом алкогольних напоїв.
За наявними оперативними даними, при виготовленні фальсифікованих алкогольних напоїв особи використовують харчовий спирт (етил) низької якості, ввезений на територію України контрабандним шляхом.
В ході подальшого досудового розслідування встановлено, що громадянин ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 організував в нежитлових приміщеннях за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, с. Барабой (кадастровий номер земельної ділянки 5123780800:01:001:0139) та (кадастровий номер земельної ділянки 5123780800:01:001:0140) підпільний цех з виготовлення та зберігання незаконно виготовлених алкогольних напоїв, які виготовлені з недоброякісної сировини (матеріалів), які в подальшому збуваються в торгівельній мережі в різних містах України.
В ході подальшого досудового розслідування встановлено, що громадянин ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 організував в нежитлових приміщеннях за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, с. Барабой (кадастровий номер земельної ділянки 5123780800:01:001:0139) та (кадастровий номер земельної ділянки 5123780800:01:001:0140) підпільний цех з виготовлення та зберігання незаконно виготовлених алкогольних напоїв, які виготовлені з недоброякісної сировини (матеріалів), які в подальшому збуваються в торгівельній мережі в різних містах України.
Також, в ході досудового розслідування встановлено, що діючи за вказівкою ОСОБА_4 , здійснюють транспортування незаконно виготовлених алкогольних напоїв та спирту до кінцевого місця призначення транспортним засобом марки «GENERAL TRAILERS SYY3KP» державний номерний знак НОМЕР_1 .
Згідно картки відомостей про транспортний засіб марки «GENERAL TRAILERS SYY3KP» державний номерний знак НОМЕР_1 , зареєстрований за МПП «Паллада» (ЄДРПОУ: 25037369).
30.11.2017 слідчим управлінням фінансових розслідувань ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві на підставі Ухвали Дніпровського районного суду м. Києва від 29.11.2017 проведено обшук транспортного засобу марки «GENERAL TRAILERS SYY3KP» державний номерний знак НОМЕР_1 .
Під час проведення обшуку було вилучено порожні ємкості синього кольору об`ємом 200 л. кожна в кількості 20 штук, порожні ємкості білого кольору об`ємом 1000 л. кожна в кількості 29 штук та транспортний засіб марки «GENERAL TRAILERS SYY3KP» державний номерний знак НОМЕР_1 .
Відповідно до ч. 7 ст. 237 КПК України вилучено майно транспортний засіб марки «GENERAL TRAILERS SYY3KP» державний номерний знак НОМЕР_1 , являється тимчасово вилученим майном.
Відповідно до ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися під час обшуку, огляду.
Згідно ч. 1 ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Так, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
Речовий доказ зберігається в сторони кримінального провадження. Питання про долю речових доказів вирішується судом при ухваленні судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. При цьому гроші, цінності та інше майно, набуте в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них передаються в дохід держави.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, встановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально-протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт на майно накладається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Речовими доказами згідно ч. 1 ст. 98 КПК України є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст.ст. 98, 100, 167, 168, 170 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Накласти арешт на транспортний засіб марки «GENERAL TRAILERS SYY3KP» державний номерний знак НОМЕР_1 , який на праві власності зареєстрований за МПП «Паллада» (ЄДРПОУ: 25037369), шляхом заборони використання (передачі іншим особам у користування), розпорядження (відчуження).
Ухвала про арешт майна виконується негайно.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з моменту її проголошення.
Слідчий суддя
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 71755015 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні