Справа № 629/3702/17
Провадження № 2/629/142/18
УХВАЛА
ІМНЕМ УКРАЇНИ
23.01.2018 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі головуючого судді Ткаченко О.А., за участю секретаря Білик В.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Територіальної громади Єлізаветівської сільської ради Лозівського району Харківської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача в якому просить визнати поважною причину пропуску ним строк для звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, померлого 19.03.2012 року. Визначити йому додатковий строк, терміном три місяці, для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори, яка залишилась після смерті ОСОБА_4, померлого 19.03.2012 року, посилаючись на те, що 19.03.2012 року помер ОСОБА_4, після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з земельної ділянки, площею 5,1957 га, у межах згідно з планом, яка розташована на території Єлизаветівської сільської ради, Лозівського району, Харківської області та надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Вказана земельна ділянка належала спадкодавцю на підставі державного акту на право власності серії Р2 №743031, виданого Лозівською районною державною адміністрацією, Харківської області від 27.12.2012 року, зареєстрована у Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за №134. Спадкоємцям на спадкове майно є позивач, ОСОБА_1, згідно заповіту, складеного на ім'я позивача. В шлюбі спадкодавець ніколи не перебував, дітей не мав. Батько, ОСОБА_5, помер 04.11.1978 року. Його мати, ОСОБА_6, померла 01.03.2001 року. При зверненні до нотаріальної контори за місцем відкриття з заявою про видачу позивачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом, але йому було надано відмову у вчиненні нотаріальних дій, оскільки він пропустив встановлений законом строк для звернення з такою заявою. Невірно зрозумівши консультацію з приводу строків подання зави про прийняття спадщини та своєчасно не подану, позивач змушений в даний час звернутись до суду з вказаним позовом.
Провадження у справі відкрито ухвалою судді від 12.10.2017 року.
15.12.2017 року набув чинності Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим ЦПК України викладено в новій редакції.
Згідно пп.9 п.1 Розділу XIII Перехідних положень ЦПК України в новій редакції справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч.ч.3,4 ст.3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи. Закон який встановлює нові обов'язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що подальший розгляд цієї справи належить проводити за правилами, що передбачені новою редакцією ЦПК України, в частині, у якій вони не встановлюють нових обов'язків, не скасовують чи не звужують прав, що належні учасникам судового процесу, чи не обмежують їх використання.
В свою чергу, відповідно до ч.2 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство у порядку позовного провадження здійснюється за правилами загального та спрощеного провадження. Ці правила визначаються ухвалою суду про відкриття провадження (п.п.4 ч.2 ст.187 ЦПК України).
Враховуючи положення ст.ст.19,274 ЦПК України, суд вважає, що справа повинна бути розглянута за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст.258-260 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Продовжити судовий розгляд цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Територіальної громади Єлізаветівської сільської ради Лозівського району Харківської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, за правилами загального позовного провадження.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Не пізніше п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження, копії позовної заяви та додатків до неї, але не пізніше 13.02.2018 року, відповідач має право надіслати відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову до суду з підтвердженням направлення позивачу, копії відзиву та доданих до нього документів.
Відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Позивач не пізніше десяти днів з дня отримання відзиву, до початку розгляду справи по суті, але не пізніше 13.02.2018 року, має право підготувати відповідь на відзив, виклавши письмово свої міркування, аргументи, надати відповідні докази, та направити відповідачу й суду з підтвердженням такого направлення учаснику справи.
Відповідач не пізніше десяти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати заперечення на відповідь на відзив, та направити позивачу, суду з підтвердженням такого направлення учаснику справи.
Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.
Роз'яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є правом учасників справи. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на веб-адресі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: court.gov.ua/fair/sud2025/.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.А.Ткаченко
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2018 |
Оприлюднено | 25.01.2018 |
Номер документу | 71778134 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
Ткаченко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні