ВЕРХОВНИЙ СУД
У Х В А Л А
26.01.2018 м. Київ К/9901/4958/18 13/634-АП Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Бившевої Л.І., перевірив матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративно суду від 14.12.2017 у справі за адміністративним позовом Енергодарської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області до Відкритого акціонерного товариства "Кам'янсько-Дніпровський молокозавод" про припинення державної реєстрації юридичної особи,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 10.01.2018 подала до Верховного Суду касаційну скаргу на ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративно суду від 14.12.2017.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.01.2018 у справі визначено склад колегії суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду: Бившева Л.І. (суддя-доповідач), Хохуляк В.В., Шипуліна Т.М.
Зі змісту статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що відкриття касаційного провадження обумовлено, зокрема, відповідністю касаційної скарги вимогам цього Кодексу щодо форми і змісту касаційної скарги та строками її подання.
Касаційна скарга ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху як така, що подана з пропуском строку на касаційне оскарження судового рішення.
Відповідно до підпункту 14 пункту 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII, який набрав чинності з 15.12.2017) судові рішення, ухвалені судами апеляційної інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності.
Відповідно до частини другої статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, яка діяла до 15.12.2017) касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі (частина 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України у редакції, чинній на час постановлення ухвали суду апеляційної інстанції).
Звертаючись 10.01.2018 до суду касаційної інстанції із касаційною скаргою, скаржник зазначає, що повний текст ухвали суду апеляційної інстанції від 14.12.2017 був отриманий рекомендованим листом 31.12.2017, не надаючи докази на підтвердження цих доводів. При цьому згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень апеляційна скарга була розглянута у відкритому судовому засіданні за участі скаржника 14.12.2017. Разом з тим, ОСОБА_1 підстави, що унеможливили отримати повний текст судового рішення за результатами розгляду апеляційної скарги, як-то інформацію щодо обсягу, в якому була проголошена в цьому судовому засіданні ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративно суду від 14.12.2017, оголошення в судовому засіданні дати виготовлення ухвали в повному обсязі (в разі якщо в цьому судовому засіданні проголошені вступна та резолютивна частини ухвали), не наводить та питання про поновлення строку не порушує.
Згідно з частиною третьою статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Зважаючи на наведене, касаційна скарга залишається без руху із наданням десятиденного строку з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху, протягом якого скаржник має право надати/надіслати суду касаційної інстанції:
заяву про поновлення строку на касаційне оскарження, в якій вказати підстави для поновлення строку, та докази на підтвердження дати отримання копії судового рішення апеляційної інстанції;
уточнити вимоги касаційної скарги щодо судових рішень, що оскаржуються.
Керуючись статтею 332 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити для усунення зазначених в ухвалі недоліків десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Л.І. Бившева
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2018 |
Оприлюднено | 28.01.2018 |
Номер документу | 71829381 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Бившева Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні