Рішення
від 16.01.2018 по справі 754/16175/16-ц
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Номер провадження 2/754/1066/18

Справа №754/16175/16

РІШЕННЯ

Іменем України

16 січня 2018 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Клочко І.В.

при секретарі Шевчук М.В.

за участю

представника позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів, -

в с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів, згідно якого просить збільшити розмір аліментів, які стягуються з відповідача ОСОБА_2 на підставі заочного рішення Деснянського районного суду м. Києва від 22.04.2013 року на користь позивача ОСОБА_3 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 300 грн. до 3000 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, що на теперішній час вона не працює, а виховання та утримання доньки потребує значних коштів. Присуджена за вищевказаним судовим рішенням сума аліментів в розмірі 300 грн. є досить малою та не відповідає тим вимогам, які ставить Сімейний кодекс України щодо обов'язку батьків утримувати дитину. Як відомо позивачу, відповідач звільнений з місць позбавлення волі. Участі у вихованні та утриманні спільної доньки відповідач не приймає.

З огляду на викладене, позивач вимушена була звернутись до суду із даним позовом.

Ухвалою суду від 29.12.2016 року відкрито провадження у справі.

18.04.2017 року ухвалено заочне рішення, відповідно до якого позов ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів - задоволено. Змінено встановлений рішенням Деснянського районного суду м. Києва від 22.04.2013 року розмір аліментів. Присуджено до стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання малолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 3000 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття. Присуджено до стягнення з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 640,00 грн.

Ухвалою суду від 26.06.2017 року задоволено заяву відповідача ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення, заочне рішення скасовано.

Ухвалою суду від 06.11.2017 року витребувано з Державної податкової інспекції в Голосіївському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві відомості про розмір нарахованої та виплаченої ОСОБА_2 заробітної плати як директору Товариства з обмеженою відповідальністю Євразія Агро (код ЄДРПОУ 36957477) за період з жовтня 2014 року по жовтень 2017 року; витребувано з Державної податкової інспекції в Дніпровському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві відомості про розмір нарахованої та виплаченої ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1) заробітної плати як директору ТОВ УКРМЕТАЛ 2017 (код ЄДРПОУ 41071937) за період з 24.05.2017 року по теперішній час.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 - ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги за викладених в позові обставин та просилв суд про їх задоволення в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що між сторонами були певні домовленості щодо утримання спільної доньки. Відповідач намагався налагодити контакт, однак, дитина налаштована не бачитись з батьком. Не заперечував щодо стягнення з нього аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 500 грн. Крім того, відповідач зазначив, що має на утриманні малолітню дитину.

Вислухавши пояснення учасників справи та дослідивши наявні в матеріалах справи докази, судом встановлено наступне.

Заочним рішенням Деснянського районного суду м. Києва від 03.04.2013 року шлюб, зареєстрований 11.08.2007 року Відділом РАЦС по місту Жмеринка Жмеринкського міськрайонного управління юстиції Вінницької області (актовий запис №217) між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 - розірвано (а.с. 4-5).

Від шлюбу сторони мають неповнолітню доньку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 (а.с. 6).

Заочним рішенням Деснянського районного суду м. Києва від 22.042013 року присуджено до стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі - 300 грн. щомісячно, до досягнення дитиною повноліття (а.с. 17-18).

Згідно з копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_4, відповідач має на утриманні малолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 34).

З матеріалів справи вбачається, що неповнолітня донька сторін ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, часто хворіє та потребує догляду матері (а.с. 66-75).

Як вбачається з копії довідки про доходи ОСОБА_3, наявної в матеріалах справи (а.с. 76), позивач не працює та не отримує доходи.

Згідно з відомостями, наданими ДПІ у Голосіївському р-ні ГУ ДФС у м. Києві на виконання ухвали суду від 06.11.2017 року, відповідач ОСОБА_2 в період з 01.10.2014 року по 30.09.2017 року отримував доходи з таких джерел: ТОВ Аптека Готові ліки та ТОВ УКРМЕТАЛ 2017 .

Аналізуючи встановлені по справі обставини в їх сукупності, суд вважає, що заявлені позовні вимоги підлягають частковому задоволенню за наступних підстав.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 3 Конвеції ООН про права дитини (Конвенції), в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Статтею 18 Конвенції проголошено принцип загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до вимог ч.ч.1,2 ст. 184 СК України, суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Згідно з вимогами ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3 - 1 ) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3 - 2 ) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

На день звернення позивача із позовом до суду була чинною редакція ч.2 ст. 182 СК України, відповідно до якої мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

17.05.2017 року прийнято ЗУ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів , відповідно до якого ч.2 ст. 182 СК України викладено в наступній редакції: мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку .

Відповідно до ч.1 ст.192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

Згідно матеріалів справи, позивач ОСОБА_3 звернулась до суду з позовною заявою про збільшення розміру аліментів 26.09.2016 року.

Відповідно до приписів ст. 7 ЗУ Про державний бюджет України на 2017 рік , встановлено прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2017 року - 1689 грн., з 1 травня - 1777 грн., з 1 грудня - 1860 грн.

З огляду на викладені обставини в їх сукупності, дотримуючись принципу дії закону у часі, суд вважає збільшення розміру аліментів доцільним, однак, в мінімальному розмірі аліментів для дитини відповідного віку.

Таким чином суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню шляхом зміни встановленого рішенням Деснянського районного суду м. Києва від 22.04.2013 року та стягнення з відповідача на користь позивача аліментів на утримання малолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 29 грудня 2016 року до 30 квітня 2017 року, включно - в розмірі 563,00 грн.; починаючи з 01 травня 2017 року по 30 листопада 2017 року, включно - в розмірі 888,50 грн.; починаючи з 01 грудня 2017 року до досягнення дитиною повноліття - в розмірі 930,00 грн. з наступною індексацією згідно чинного законодавства України.

Суд вирішує питання про розподіл судових витрат на підставі ст. 141 ЦПК України, тобто з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 640 грн.

Керуючись положеннями Конвенції ООН про права дитини, ст.ст. 180, 184, 192 СК України, ст.ст. ст.ст.1-18, 76, 77-81, 95, 141, 228, 229, 235, 241, 244, 245, 258, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів - задовольнити частково.

Змінити встановлений рішенням Деснянського районного суду м. Києва від 22 квітня 2013 року розмір аліментів.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, ІПН НОМЕР_2, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 аліменти на утримання малолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 563,00 грн., щомісяця, починаючи з 29 грудня 2016 року до 30 квітня 2017 року, включно.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, ІПН НОМЕР_2, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 аліменти на утримання малолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 888,50 грн., щомісяця, починаючи з 01 травня 2017 року по 30 листопада 2017 року, включно.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, ІПН НОМЕР_2, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 аліменти на утримання малолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 930,00 грн., щомісяця, починаючи з 01 грудня 2017 року до досягнення дитиною повноліття, з наступною індексацією згідно чинного законодавства України.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, на користь держави судовий збір в розмірі 640,00 грн.

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до апеляційного суду м.Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення суду складено 25.01.2018 року.

Суддя

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.01.2018
Оприлюднено28.01.2018
Номер документу71835789
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —754/16175/16-ц

Постанова від 05.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 05.03.2018

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 23.02.2018

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Немировська Олена Віленівна

Рішення від 16.01.2018

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Клочко І. В.

Рішення від 16.01.2018

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Клочко І. В.

Рішення від 16.01.2018

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Клочко І. В.

Ухвала від 06.11.2017

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Клочко І. В.

Ухвала від 26.06.2017

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Клочко І. В.

Рішення від 18.04.2017

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Клочко І. В.

Рішення від 18.04.2017

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Клочко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні