45/109
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
23.05.07 р. Справа № 45/109
за позовом: Відкритого акціонерного товариства „Донецькобленерго”, м.Горлівка в
особі Донецьких електричних мереж, ЄДРПОУ 00131469, м.Донецьк
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „фірма Промбудремонт”, ЄДРПОУ 24322270, м.Макіївка
про стягнення 80 117 грн. 77 коп.
Суддя Б.Д. Плотніцький
при секретарі судового засідання Колосовій О.О.
Представники:
Від позивача: Ластовецький В.В– юрисконсульт
Від відповідача: Калашнікова Т.В. – довір.
В засіданні суду брали участь
СУТЬ СПРАВИ:
Позивач, Відкрите акціонерне товариство „Донецькобленерго”, м.Горлівка в особі Донецьких електричних мереж, м.Донецьк, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю „фірма Промбудремонт”, м.Макіївка про стягнення заборгованості у сумі 80 117 грн. 77 коп., в тому числі основний борг – 79 348 грн. 55 коп., інфляція – 388 грн. 56 коп. та три проценти річних – 380 грн. 66 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на договір про постачання електричної енергії №615 від 23.09.2004р., акти про порушення „Правил користування електричною енергією”, протоколи засідання комісії по розгляду актів про порушення „Правил користування електричною енергією” та визначення об'єму недорахованої електроенергії, а також суми причинених збитків, розрахункові листки та рахунки.
Відповідач надав відзив б/н від 19.04.2007р., в якому позовні вимоги не визнає.
Проте в судовому засіданні 23.05.2007р. відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі, однак письмового відзиву на позов не надав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарським судом встановлено наступне:
23.09.2004р. між позивачем та відповідачем укладений договір про постачання електричної енергії за №615.
Згідно з умовами цього договору позивач, як постачальник електричної енергії, постачає електричну енергію відповідачу як споживачу, а споживач оплачує постачальнику вартість поставленої електричної енергії та здійснює інші платежі, згідно з умовами договору та додатками до нього, що є його невід'ємною частиною.
19.12.2006р. позивачем була здійснена перевірка дотримання вимог „Правил користування електричною енергією”, про що складений акт №020479 про порушення „Правил користування електричною енергією” від 19.12.2006р.
В даному акті зафіксований факт бездоговірного, безоблікового користування відповідачем електричною енергією.
Згідно з протоколом №1076 від 25.12.2006р., який складений за результатами засідання комісії по розгляду актів про порушення „Правил користування електричною енергією” та визначення об'єму недоврахованої електричної енергії, а також суми причинених збитків по акту №0204479, відповідачу було нараховано до сплати суму – 77 712 грн. 42 коп. за порушення „Правил користування електричною енергією”.
За результатами перевірки дотримання вимог „Правил користування електричною енергією” 06.02.2007р. складений акт №020234 про порушення „Правил користування електричною енергією”, яким зафіксований факт самовільного підключення до мережі енергопостачальної організації, а також бездоговірне та безоблікове користування відповідачем електричною енергією.
14.02.2007р. на засіданні комісії по розгляду актів про порушення „Правил користування електричною енергією” та визначення об'єму недоврахованої електричної енергії, а також суми причинених збитків було вирішено нарахування по акту на суму 1 636грн.13 коп. як суму спричинених відповідачем збитків.
За результатами засідання комісії складений протокол №1076 від 14.02.2007р.
Для сплати нарахувань позивачем для відповідача були виставлені рахунки №615 від 10.01.2007р., №615 від 14.02.2007р., які з боку відповідача залишені без сплати.
За таких підстав, позивач у відповідності із ст.625 Цивільного кодексу нарахував відповідачу інфляцію у сумі 388 грн. 56 коп. та три проценти річних у сумі 380 грн. 66 коп.
Таким чином, позивач просить в судовому порядку стягнути з відповідача заборгованість у сумі 80 117 грн. 77 коп., в тому числі основний борг – 79 348 грн. 55 коп., інфляція – 388 грн. 56 коп. та три проценти річних – 380 грн. 66 коп.
Відповідач в судовому засіданні 23.05.2007р. позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Згідно до ч.5 ст.78 Господарського процесуального кодексу України в разі визнання відповідачем позовних вимог господарський суд приймає рішення про задоволення позову.
Виходячи з принципу повного, всебічного та об'єктивного розгляду всіх обставин справи, господарський суд вважає вимоги позивача такими, що не підлягають задоволенню у повному обсязі, враховуючи наступне:
Відповідно до ст.4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
За приписом ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається в обґрунтування своїх вимог або заперечень.
Відповідачем була здійснена перевірка дотримання „Правил користування електричною енергією”, за результатами якої складені акти №020479 від 19.12.2006р. та №020234 від 06.02.2007р., якими зафіксовані порушення з боку відповідача, зокрема самовільне підключення до мережі енергопостачальної організації, а також бездоговірне та безоблікове користування електричною енергією.
У відповідності з п.6.40 „Правил користування електричною енергією”у разі виявлення у споживача пошкоджень або зриву пломб електропередавальної організації та/або пломб держповірки або за умови збереження цілісності пломб держповірки та електропередавальної організації пошкодження розрахункових приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу приладу обліку тощо), встановлення перемички, шунтуючої коло струму лічильника, використання різного роду пристроїв з метою зменшення показів приладу обліку, несанкціонованого втручання у параметри багатофункціональних лічильників, порушення цілісності ізоляції вторинних кіл трансформаторів струму чи напруги, знеструмлення кіл струму або кіл напруги приладу обліку, самовільного встановлення споживачем трансформаторів струму чи напруги, коефіцієнти трансформації яких не відповідають указаним на паспорті (табличці) трансформатора та/або вказаним у договорі про постачання, інших дій або бездіяльності споживача з метою зниження значення показів засобу обліку, покази розрахункового засобу обліку не враховуються, а електропередавальна організація (постачальник електричної енергії за регульованим тарифом) здійснює перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії за період від дня останнього контрольного огляду засобу обліку представником електропередавальної організації (постачальника електричної енергії за регульованим тарифом) чи фактично проведеної і підтвердженої актом технічної перевірки роботи схеми комерційного обліку, що мала передувати виявленню порушень, але цей період має не перебільшувати шести місяців.
Перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії та його вартості здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 4 травня 2006 року N 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4 липня 2006 року за N 782/12656, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням.
При цьому, п. 6.41. Правил у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.
За приписом п. 6.42 Правил на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
На засіданнях комісії по розгляду актів про порушення „Правил користування електричною енергією” та визначення об'єму недоврахованої електричної енергії були здійснені нарахування відповідачу на загальну суму 79 348 грн. 55 коп. та виставлені рахунки для сплати.
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу.
Відповідно до п. 6.43 Правил кошти за недовраховану електричну енергію перераховуються споживачем на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом або поточний рахунок постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом.
Споживач має оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка.
Нараховані до оплати за актами порушень обсяги електричної енергії, які припадають на попередні розрахункові періоди, не враховуються під час підбиття підсумків розрахункового періоду при визначенні фактичної величини споживання за цей розрахунковий період.
Сума збитків перераховується споживачем на поточний рахунок постачальника електричної енергії або електропередавальної організації.
Спірні питання, які виникають між сторонами при складанні акта, визначення розміру коштів, належних до оплати, здійснення платежів вирішуються у судовому порядку.
Господарський суд зазначає, що вказані рішення, які зафіксовані в протоколах засідання комісії по розгляду актів про порушення „Правил користування електричною енергією” та визначення об'єму недорахованої електроенергії №1076 від 14.02.2007р. та №998 від 25.12.2006р. на час прийняття судового рішення є чинними, тобто вони не змінені та не скасовані в установленому порядку.
В засіданні суду представник відповідача підтвердив, що здійснені нарахування з його боку не погашені.
Стаття 625 Цивільного кодексу України передбачає випадки, коли боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
При цьому, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Враховуючи викладене, господарський суд дійшов до висновку про правомірність нарахування та пред'явлення до стягнення інфляції у сумі 388 грн. 56 коп. та трьох процентів річних – 380 грн. 66 коп.
Розрахунок суми санкцій є арифметично вірним, а також таким, що відповідає законодавству, фактичним обставинам та матеріалам справи.
Заперечень з боку відповідача щодо неправильного нарахування санкцій не надано.
З урахуванням вимог ст.43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
За таких обставин, враховуючи, що позов доведений позивачем та обгрунтований матеріалами справи, виходячи з того, що відповідач позовні вимоги визнав, вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 80 117 грн. 77 коп., в тому числі основний борг – 79 348 грн. 55 коп., інфляція – 388 грн. 56 коп. та три проценти річних – 380 грн. 66 коп., підлягають задоволенню.
Судові витрати відповідно до ст.49 Господарського процесуального кодексу України підлягають стягненню з відповідача у повному обсязі.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 43, 49, 75, ч.5 ст.78, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства „Донецькобленерго”, м.Горлівка в особі Донецьких електричних мереж, м.Донецьк до Товариства з обмеженою відповідальністю „фірма Промбудремонт”, м.Макіївка про стягнення заборгованості у сумі 80 117 грн. 77 коп., в тому числі основний борг – 79 348 грн. 55 коп., інфляція – 388 грн. 56 коп. та три проценти річних – 380 грн. 66 коп., задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „фірма Промбудремонт”, м.Макіївка на користь Відкритого акціонерного товариства „Донецькобленерго”, м.Горлівка в особі Донецьких електричних мереж, м.Донецьк основний борг у сумі 79 348 грн. 55 коп., інфляцію у сумі 388 грн. 56 коп., три проценти річних у сумі 380 грн. 66 коп., а всього у сумі 80 117 грн. 77 коп., витрати по сплаті державного мита у сумі 801 грн. 18 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення у сумі 118 грн. 00 коп.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
Рішення може бути оскаржене через господарський суд Донецької області в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня прийняття рішення або в касаційному порядку протягом одного місяця з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення прийняте в судовому засіданні 23.05.2007р.
Суддя
І.О.А.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2007 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 718418 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Богатир К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні