Верховний
Суд
У Х В А Л А
01.02.2018 м. Київ
К/9901/7154/18
Верховний Суд в складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Стародуба О.П., перевіривши касаційну скаргу Державної служби геології та надр України на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09.11.2017р. та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 11.12.2017р. у справі за позовом Державної служби геології та надр України до Товариства з обмеженою відповідальністю Східно українська група про анулювання спеціального дозволу на користування надрами,
в с т а н о в и в:
19.01.2018р. до Верховного Суду, як суду касаційної інстанції в адміністративних справах, подано зазначену касаційну скаргу.
Відповідно до пункту 14 частини 1 Перехідних положень КАС України у чинній редакції судові рішення, ухвалені судами апеляційної інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності.
Частиною другою статті 212 КАС України в редакції, яка діяла на час ухвалення оскаржуваних судових рішень, визначено, що касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Відповідно до частини 5 статті 254 КАС України в редакції, яка діяла на час ухвалення оскаржуваних судових рішень, постанова або ухвала суду прийнята в порядку письмовому провадженні, набирає законної сили - через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.
Скаржником строк на касаційне оскарження пропущено, оскільки рішення апеляційного суду постановлено 11.12.2017р. в письмовому провадженні, копію рішення направлено сторонам 22.12.2017р. а касаційну скаргу подано лише 19.01.2018р. Питання про поновлення строку касаційного оскарження скаржником не порушено.
Посилання на несвоєчасне отримання копії рішення суду апеляційної інстанції не може свідчити про дотримання строку касаційного оскарження, а може бути підставою для його поновлення в разі подачі відповідної заяви.
За таких обставин, відповідно до правил статті 332 КАС України касаційна скарга підлягає залишенню без руху з встановленням скаржнику строку для подання заяви про поновлення строку на касаційне оскарження та надання доказів поважності підстав пропуску цього строку.
Крім того, в порушення вимог статті 330 КАС України, до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
З касаційної скарги вбачається, що позивач є суб'єктом владних повноважень, звернувся до суду у 2017 році та заявив одну позовну вимоги немайнового характеру.
Таким чином, розмір судового збору за подання касаційної скарги у даній справі становить 3200 грн (1600грн х 200 %).
Сплату судового збору слід здійснювати за реквізитами : отримувач коштів - УДКCУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача: 31213207700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030102, призначення платежу - 101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), - Верховний Суд.
Клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає, оскільки статтею 8 ЗУ Про судовий збір передбачено можливість такого відстрочення виключно для фізичних осіб.
В свою чергу, за правилами частини 2 статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
За таких обставин касаційну скаргу слід залишити без руху для усунення зазначених недоліків.
Керуючись статтями 133, 329, 330, 332, 333 КАС України,
у х в а л и в:
В задоволенні клопотання Державної служби геології та надр України про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Касаційну скаргу Державної служби геології та надр України залишити без руху.
Надати скаржнику строк у десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги.
Невиконання ухвали у встановлений строк є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя
О.П. Стародуб
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2018 |
Оприлюднено | 04.02.2018 |
Номер документу | 71979103 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Стародуб О.П.
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Арабей Тетяна Георгіївна
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Арабей Тетяна Георгіївна
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Арабей Тетяна Георгіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні