ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
УХВАЛА
"08" лютого 2018 р. Справа № 922/3523/17
Харківський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючий суддя Шутенко І.А., суддя Здоровко Л.М., суддя Плахов О.В.
за участю секретаря судового засідання Міракова Г.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби України у Дніпровській області (вх. №3887 Х/2) на постанову ухвалену Господарським судом Харківської області о 12 годині 30 хвилин 14.11.2017 суддею Яризько В.О. у приміщенні Господарського суду Харківської області у справі № 922/3523/17
за заявою ТОВ "НПТ-Компані" (код 39219316, місце реєстрації : м. Харків, вул. Шишківська, буд. 35)
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Господарського суду Харківської області від 14.11.2017 у справі №922/3523/17 визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "НПТ-Компані" (код 39219316; місце реєстрації: 61070, місто Харків, вул. Шишківська, буд. 35) банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.
Визначено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури :
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Визначено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Призначено ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "НПТ-Компані" Ніколайчука Олексія Миколайовича (паспорт НОМЕР_2, виданий Самарським РВ у м. Дніпропетровську ГУ ДМС України в Дніпропетровській області, 03.10.2016 року, іпн. НОМЕР_1, місце реєстрації : АДРЕСА_2).
Визначено оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
Зобов'язано ліквідатора представити суду реєстр грошових вимог кредиторів, повідомлення про результати розгляду вимог кредиторів банкрута, надавати суду щомісячно звіти про хід ліквідаційної процедури, в строк до 14.11.2018 виконати ліквідаційну процедуру, надати суду звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі акти інвентаризації майна, акти оцінки майна, звіт про виплачені кредиторам кошти, договори купівлі-продажу майна банкрута, довідки установ банку про закриття рахунків банкрута, довідку з архіву про прийняття документів, які підлягають довгостроковому зберіганню, оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію, довідку про знищення печаток і штампів банкрута, ліквідаційний баланс, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази, що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу по ліквідації банкрута.
Не погодившись з постановою місцевого господарського суду, Головне управління Державного фіскальної служби у Дніпропетровській області звернулось до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Господарського суду Харківської області від 14.11.2017 у справі № 922/3523/17 та припинити провадження у справі № 922/3523/17.
Апелянт вказує на те, що ГУ ДФС у Дніпропетровській області відповідно до Податкового кодексу України є контролюючим органом.
ТОВ "НПТ-Компані" перебуває на податковому обліку в ДПІ у Шевченківському районі м. Дніпро ГУ ДФС у Дніпропетровській області як платник податків до кінця року.
Апелянт вважає, що господарським судом першої інстанції безпідставно та передчасно порушено провадження у даній справі та прийнято постанову про визнання боржника банкрутом. Місцевим господарським судом не досліджено належним чином обставини справи, що призвело до помилкових висновків, які покладені в основу оскаржуваної постанови. Матеріали справи не містять належним та допустимих доказів, які б свідчили про наявність підстав для визнання ТОВ "НПТ-Компані" банкрутом. Постанова містить лише інформацію про затвердження 26.09.2017 проміжного ліквідаційного балансу відповідно до якого непогашена кредиторська заборгованість складає 539680,00 грн, активи боржника становлять 500000,00 грн, основні засоби, товарно-матеріальні цінності, грошові кошти у касі та на поточному рахунку у банківській установі - відсутні.
Лише на підставі зазначеної інформації судом першої інстанції винесено постанову, з якою апелянт не погоджується.
Апелянт посилається на те, що місцевим господарським судом не досліджено фінансове становище боржника, з'ясування основ його неплатоспроможності, не встановлено обставин неможливості задоволення боржником вимог кредиторів інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Крім того, посилається на статтю 111 ЦК України, яка регулює порядок ліквідації юридичної особи та передбачає, що Для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання органам доходів і зборів та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку.
До моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період.
Вказує на те, що ліквідатором не надано усіх первинних документів контролюючому органу для перевірки.
Судом, на думку апелянта, не досліджено дотримання процедури ліквідації, які передують зверненню до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.
Щодо права на апеляційне оскарження вказує на те, що апелянт є контролюючим органом, якому не було надано документів боржника для перевірки, чим порушено права апелянта.
Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 26.12.2017 відкрито апеляційне провадження апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову Господарського суду Харківської області від 14.11.2017 у справі № 922/3523/17. Запропоновано боржнику, ліквідатору боржника та кредиторам подати відзив на апеляційну скаргу до 18.01.2018. Надати докази надіслання відзиву іншим учасникам провадження у справі до Харківського апеляційного господарського суду до 18.01.2018.
У встановлений ухвалою суду строк до Харківського апеляційного господарського суду не надійшло відзивів на апеляційну скаргу.
На адресу Харківського апеляційного господарського суду повернулись поштові відправлення ухвали Харківського апеляційного господарського суду від 26.12.2017, направлені на адресу боржника та ліквідатора боржника з відмітками поштового відділення:
- на поштовому відправленні, направленому на адресу боржника, відмітка - "вибув по заявл. получателя";
- на поштовому відправленні, направленому на адресу ліквідатора боржника Ніколайчука О.М. відмітка - "за закінченням терміну зберігання".
Ухвала про відкриття апеляційного провадження направлялась боржнику на адресу, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців та громадських формувань : м. Харків, вул. Шишківська, буд. 35. Однак, як встановлено вище не отримана боржником.
Ухвала про відкриття апеляційного провадження направлялась ліквідатору боржника на адресу, яка зазначена ним в заяві про порушення провадження справи про банкрутство (а.с. 4), повідомленні про визнання боржника банкрутом (а.с. 143): м. Харків, вул. Дачна, буд. 3. Однак, яка встановлено вище, не отримана ліквідатором.
Протягом строку, наданого ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 26.12.2017, а саме станом на 18.01.2018 учасниками справи не надано суду клопотань щодо вчинення будь-яких дій, пов'язаних із розглядом справи, у порядку ст.267 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 18.01.2018 призначено справу до розгляду в судовому засіданні 08.02.2018.
Відповідно до наявних в матеріалах справи повідомлень про вручення поштового відправлення ДФС України у Дніпровській області отримано 26.01.2018 копії ухвал Харківського апеляційного господарського суду від 18.01.2018 про призначення справи до розгляду.
До Харківського апеляційного господарського суду повернулись копії ухвал Харківського апеляційного господарського суду направлені на адресу боржника, ліквідатора боржника та "Провід Груп".
В судове засідання Харківського апеляційного господарського суду 08.02.2018 боржник, ліквідатор, апелянт уповноважених представників не направили.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про відкладення розгляду справи.
Керуючись статтями 216, 234, 252, 270 Господарського процесуального кодексу України, Харківський апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
Розгляд справи відкласти на 01.03.18 о 16:30 год. у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду за адресою: 61058, м. Харків, проспект Незалежності, 13, 1-й поверх, зал засідань № 105.
Неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Шутенко І.А.
Суддя Здоровко Л.М.
Суддя Плахов О.В.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2018 |
Оприлюднено | 13.02.2018 |
Номер документу | 72149770 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Шутенко І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні