ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2018 р. м. ХерсонСправа № 821/1738/17
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Войтовича І.І. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області до Дитячо-юнацької спортивної школи з веслувальних видів спорту про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності,
встановив :
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить вжити заходи реагування у вигляді зупинення подальшої експлуатації будівлі школи за адресою: м. Херсон, Острівське шосе, буд. 32 А до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки шляхом заборони Дитячо - Юнацькій спортивній школі з веслувальних видів спорту використовувати будівлю школи (місце розташування: м. Херсон, Острівське шосе, буд. 32 А ), окрім робіт, пов'язаних із усуненням порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, до повного усунення порушень.
16.11.2017 ухвалою суду відкрито скорочене провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області до Дитячо-юнацької спортивної школи з веслувальних видів спорту про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
11.12.2017 дану адміністративну справу вирішено розглядати за загальними правилами КАС України та призначено справу до судового розгляду в судовому засіданні на 10.01.2018 о 09:00 год.
15.12.2017 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 3 жовтня 2017 року №2147 - VІІІ.
Ухвалою суду від 10.01.18 провадження у справі було зупинено до 09.02.2018 за клопотанням представника позивача та представника відповідача та надано їм час для примирення терміном 30 днів. Судове засідання призначено на 09.02.2018 о 09:00 год.
09.02.2018 провадження у справі поновлено.
09.02.2018 до суду надійшла заява про примирення сторін за підписами обох сторін та закриття провадження по справі, в обґрунтування якої вказано що сторони дійшли примирення.
Представник позивача та представник відповідача подали до суду заяви про розгляд справи в порядку письмового провадження без їх участі.
Частиною 9 статті 205 КАС України встановлено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши заяву про примирення, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що керуючись положеннями Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.01.2007 №877-V, згідно наказу Корабельного районного відділу м. Хересна Головного управління ДСНС у Херсонській області від 28.09.2017 №48 проведена позапланова перевірка стану пожежної, техногенної безпеки Дитячо - юнацької спортивної школи з веслувальних видів спорту (код 22738924), за місцем розташування: м. Херсон, Острівське шосе, буд. 32А.
На проведення перевірки було видане посвідчення провідному фахівцю Корабельного районного відділу м. Херсона ГУ ДСНС України у Херсонській області лейтенанту служби цивільного захисту ОСОБА_1 від 30.10.2017 №129.
За результатами проведеної позапланової перевірки 03.11.2017 складено Акт перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту техногенної та пожежної безпеки №129 (за формою, затвердженою наказом МВС України від 02.11.2015 №1337) із зазначенням в ньому встановлених порушень вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки. також, визначено ступінь ризику суб'єкта господарювання з урахуванням зазначення прийнятого ризику від провадження господарської діяльності у сфері техногенної та пожежної безпеки - високий.
Як вже зазначалося вище, 10.01.2018 сторонами у справі були подані до суду клопотання про зупинення провадження у даній справі та надання їм часу для примирення терміном на 30 днів. Дані клопотання судом задоволені.
07.02.2018 року Головне управління ДСНС України у Херсонській області (Позивач), від імені якого діє начальник Головного управління ДСНС України у Херсонській ОСОБА_2 та Дитячо - юнацькою спортивною школою з веслувальних видів спорту (Відповідач), від імені якого діє директор ОСОБА_3, досягли примирення на наступних умовах, про що ними було підписано відповідну заяву, оскільки станом на день підписання цих умов про примирення відповідачем було добровільно частково виконано вимоги позивача.
Щодо решти вимог - проводяться роботи, які потребують значних фінансових витрат та часу, тому сторони прийшли до висновку про можливість закінчення розгляду даного спору примиренням сторін на наступних умовах, а саме:
- сторони домовляються між собою, що по даній заяві про примирення відповідач зобов'язується перед позивачем в термін до 31.12.2018 остаточно усунути порушення пунктів №1-4,7-9,18,20-25 Припису від 03.11.2017 №122 "Про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки", виявлені під час перевірки;
- відповідач зобов'язується перед позивачем в термін до 31.12.2018 подати заяву про проведення позапланової перевірки будівель та приміщень, що належать відповідачу та знаходяться за адресою:м. Херсон, Острівське шосе 32А, щодо виконання пунктів №1-4,7-9,-18,20-25 Припису, та допустити посадових осіб до проведення перевірки;
- позивач відмовляється від позовних вимог до відповідача про вжиття заходів реагування у вигляді зупинення подальшої експлуатації будівель, приміщень та території до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки шляхом заборони Дитячо - юнацькій спортивній шкоді з веслувальних видів спорту використовувати будівлі, приміщення та територію, окрім робіт пов'язаних із усуненням порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки до повного усунення порушень;
- відповідно до умов цієї угоди про примирення, сторони дійшли згоди щодо повного та остаточного врегулювання претензій та вимог з боку позивача, які були предметом судового розгляду у справі №821/1738/17;
- відповідальність за наслідки, які можуть настати від порушень, що залишились не усунутими на дату цієї заяви, відповідач залишає за собою.
Суд зазначає, що сторонами у заяві повідомлено про їхню обізнаність щодо наслідків примирення сторін та закриття провадження у справі.
Крім того, сторонами, при підписанні заяви про примирення сторін, було заявлено, що ні в процесі досягнення умов примирення, ні в процесі виконання умов примирення не були, не будуть і не можуть бути порушені права чи охоронювані законом інтереси третіх осіб.
Дана заява про примирення сторін складена і підписана у трьох примірниках, по одному для кожної із сторін та один для суду.
Суд вважає, що добровільно прийняті сторонами умови мирової угоди не суперечать закону, не порушують будь-яких прав, свобод чи інтересів самих сторін та інших осіб. Крім того, сторони, будучи ознайомлені з правовими наслідками мирової угоди, згідні з умовами мирової угоди і обидві сторони настоюють на визнанні і затвердженні мирової угоди.
Також, з поданої заяви вбачається, що сторони мають належне уявлення про сутність цих умов примирення і всіх її елементів. Не існує ніяких факторів, які могли б вплинути на їх уявлення про мету цих умов примирення. Сторони підтверджують, що вищевикладені умови примирення відповідають їх волевиявленню і породжують настання бажаних наслідків, які відповідають їх дійсним інтересам. Сторони погоджуються, що їх волевиявлення, викладені в цих умовах примирення, є вільним та здійсненним без будь-якого примусу.
Відповідно до ч.1 ст. 190 КАС України, сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб'єкта владних повноважень.
Умови примирення сторони викладають у заяві про примирення сторін. Заява про примирення сторін може бути викладена у формі єдиного документа, підписаного сторонами, або у формі окремих документів: заяви однієї сторони про умови примирення та письмової згоди іншої сторони з умовами примирення ( ч.3 ст. 190 КАС України).
Умови примирення сторін затверджуються ухвалою суду. Затверджуючи умови примирення сторін, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі ( ч.5 ст. 190 КАС України).
Відповідно до ст. 191 КАС України, ухвала про затвердження умов примирення виконується сторонами в порядку і строки, які нею визначені. Ухвала про затвердження умов примирення є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. У разі невиконання ухвали суду про затвердження умов примирення вона може бути подана для її примусового виконання в порядку, визначеному законодавством для виконання судових рішень.
Згідно ч.6 ст. 190 КАС України, суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні умов примирення і продовжує судовий розгляд, якщо: 1) умови примирення суперечать закону чи порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб або є не виконуваними; або 2) одну зі сторін примирення представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про затвердження умов примирення сторін та закриття провадження по даній справі, оскільки відсутні підстави, визначені ч.6 ст. 190 КАС України, для відмови у затвердженні умов примирення.
За положеннями п.3 ч.1, ч.2 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі: якщо сторони досягли примирення. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.
За приписами ч.2 ст. 239 КАС України, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо сторони досягли примирення. .
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що провадження у даній справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 190, 191, 205, 238, 243, 248 КАС України,
ухвалив :
Затвердити умови примирення сторін по справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області до Дитячо-юнацької спортивної школи з веслувальних видів спорту про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, які визначені заявою про примирення сторін від 07 лютого 2018 року, відповідно до якої:
- відповідач зобов'язується перед позивачем в термін до 31.12.2018 остаточно усунути порушення пунктів №1-4, 7-9, 18, 20-25 Припису від 03.11.2017 №122 "Про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки", виявлені під час перевірки;
- відповідач зобов'язується перед позивачем в термін до 31.12.2018 подати заяву про проведення позапланової перевірки будівель та приміщень, що належать відповідачу та знаходяться за адресою:м. Херсон, Острівське шосе 32А, щодо виконання пунктів №1-4, 7-9, 18, 20-25 Припису, та допустити посадових осіб до проведення перевірки;
- позивач відмовляється від позовних вимог до відповідача про вжиття заходів реагування у вигляді зупинення подальшої експлуатації будівель, приміщень та території до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки шляхом заборони Дитячо - юнацькій спортивній школі з веслувальних видів спорту використовувати будівлі, приміщення та територію, окрім робіт пов'язаних із усуненням порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки до повного усунення порушень;
- відповідно до умов цієї угоди про примирення, сторони дійшли згоди щодо повного та остаточного врегулювання претензій та вимог з боку позивача, які були предметом судового розгляду у справі №821/1738/17;
- відповідальність за наслідки, які можуть настати від порушень, що залишились не усунутими на дату цієї заяви, відповідач залишає за собою.
Роз'яснити сторонам, що ухвала про затвердження умов примирення виконується сторонами в порядку і строки, які нею визначені.
Ухвала про затвердження умов примирення є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. У разі невиконання ухвали суду про затвердження умов примирення вона може бути подана для її примусового виконання в порядку, визначеному законодавством для виконання судових рішень.
Закрити провадження у адміністративній справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області до Дитячо-юнацької спортивної школи з веслувальних видів спорту про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження апеляційна скарга подається протягом 15 днів з дня складання повного судового рішення
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її проголошення.
У разі постановлення ухвали в порядку письмового провадження ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Войтович І.І.
кат. 5.1.2
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2018 |
Оприлюднено | 20.02.2018 |
Номер документу | 72278647 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Войтович І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні