ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2018 р. м. ХерсонСправа № 821/1892/17
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитрієвої О.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області до Новокам'янського навчально-виховного комплексу "ЗОШ I-II ступенів - дошкільний навчальний заклад" Великоолександрівської районної ради про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності,
встановив:
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області (ГУ ДСНС України в Херсонській області, позивач) звернулося до суду із адміністративним позовом до Новокам'янського навчально-виховного комплексу "ЗОШ I-II ступенів - дошкільний навчальний заклад" Великоолександрівської районної ради про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Ухвалою від 21.12.17 провадження у справі відкрито.
Ухвалою суду від 19.01.18 року провадження у справі було зупинено за клопотаннями представників обох сторін до 19 лютого 2018 року з метою надання сторонам часу для примирення.
16.02.2018 року до суду надійшла спільна заява від представників сторін про примирення, у якій сторони зробили висновок про можливість закриття провадження у справі на викладених у такій заяві умовах.
Таким чином, враховуючи зміст ч. 1 ст. 237 КАС України провадження у справі поновлено.
Так, представники сторін 16.02.2018 року подали до суду спільну заяву від 15.02.2018, у якій зробили висновок про можливість закінчення розгляду даного спору примиренням сторін на викладених у такій заяві умовах. За заявами від 19.02.2018 року просили розглянути заяву про примирення сторін без участі своїх представників в порядку письмового провадження.
Згідно з ч.3 ст.194 КАС України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів. Частиною 5 цієї ж статті стверджено, що під час розгляду справи по суті суд сприяє примиренню сторін.
Таким чином суд вважає за можливе розглянути заяву про примирення сторін в порядку письмового провадження.
Відповідно до частин 1 - 5 ст. 190 КАС України, сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб'єкта владних повноважень.
За клопотанням сторін суд зупиняє провадження у справі на час, необхідний їм для примирення. Умови примирення сторони викладають у заяві про примирення сторін.
Заява про примирення сторін може бути викладена у формі єдиного документа, підписаного сторонами, або у формі окремих документів: заяви однієї сторони про умови примирення та письмової згоди іншої сторони з умовами примирення.
До ухвалення судового рішення у зв'язку з примиренням сторін суд роз'яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін у праві вчинити відповідні дії.
Умови примирення сторін затверджуються ухвалою суду. Затверджуючи умови примирення сторін, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Статтею 191 КАС України визначено, що ухвала про затвердження умов примирення виконується сторонами в порядку і строки, які нею визначені. Ухвала про затвердження умов примирення є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. У разі невиконання ухвали суду про затвердження умов примирення вона може бути подана для її примусового виконання в порядку, визначеному законодавством для виконання судових рішень.
Відповідно до заяви про примирення сторін, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області та Новокам'янського навчально-виховного комплексу "ЗОШ I-II ступенів - дошкільний навчальний заклад" Великоолександрівської районної ради дійшли згоди у врегулювання спору та досягли примирення на таких умовах:
" 1) Сторони домовляються між собою, що по даній заяві про примирення Відповідач зобов'язується перед Позивачем в термін до 31.12.2018 року остаточно усунути порушення пунктів №№1.6, 1.7, 1.10, 1.11 Припису від 24.11.2017 №79 "Про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки" (далі Припис), виявлені під час перевірки;
2) Відповідач зобов'язується перед Позивачем в термін до 31.12.2018 року подати заяву про проведення позапланової перевірки будівель та приміщень, що належать Відповідачу та знаходяться за адресою: Херсонська область, Великоолександрівський район, с. Новокам'янка, вул. Херсонська, 1, щодо виконання пунктів №№ 1.6, 1.7, 1.10, 1.11 Припису, та допустити посадових осіб Позивача до проведення перевірки;
3) у свою чергу Позивач відмовляється від своїх позовних вимог до Відповідача про вжиття заходів реагування у вигляді зупинення подальшої експлуатації будівель, приміщень та території до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки шляхом заборони Новокам'янському НВК використовувати будівлі, приміщення та територію, окрім робіт пов'язаних із усуненням порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, до повного усунення порушень;
4) відповідно до умов цієї угоди про примирення сторони дійшли згоди щодо повного та остаточного врегулювання претензій та вимог з боку Позивача, які були предметом судового розгляду у справі № 821/1892/17;
5) Сторони мають належне уявлення про сутність цієї заяви про примирення і всіх її елементів; Сторони підтверджують, що вищевикладені умови відповідають їх волевиявленню і породжують настання бажаних наслідків, які відповідають їх дійсним інтересам;
6) відповідальність за наслідки, які можуть настати від порушень, що залишились не усунутими на дату подання цієї заяви, відповідач залишає за собою;
7) сторони просять закрити провадження у цій справі на зазначених умовах. "
Також, у заяві про примирення сторін повідомлено суд, що більшість порушень, виявлених під час перевірки, усунуто у добровільному порядку, по решті порушень – проводяться роботи, які потребують фінансових витрат та часу.
Окрім того з огляду на матеріали справи, Новокам'янський НВК вживає всіх можливих та необхідних заходів по усуненню порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.
Згідно з ч.5 ст.190 КАС України, умови примирення сторін затверджуються ухвалою суду. Затверджуючи умови примирення сторін, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
За змістом ст.. 191 КАС України ухвала про затвердження умов примирення є виконавчим документом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.238 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.
Розглянувши вищевикладені умови примирення, суд дійшов висновку, що умови примирення не виходять за межі предмету спору, стосуються прав та обов'язків сторін, не суперечать закону та не виходять за межі компетенції суб'єкта владних повноважень, не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Розглянувши вищевикладені умови примирення, суд дійшов висновку, що умови примирення не виходять за межі предмету спору, стосуються прав та обов'язків сторін, не суперечать закону та не виходять за межі компетенції суб'єкта владних повноважень, не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Також судом перевірені повноваження законних представників, які підписали заяву про примирення у праві вчинити такі дії.
У зв'язку з тим, що відповідачем частково вжито всіх можливих та необхідних заходів по усуненню порушень, приймаючи до уваги те, що заява про примирення, яка викладена та підписана обома сторонами, не суперечить закону й не порушує інтересів інших осіб, суд вважає можливим затвердити умови примирення сторін, а провадження по справі закрити.
Враховуючи зміст ч. 2 ст. 238 та ч.1 ст. 142 КАС України суд повертає позивачу п'ятдесят відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Керуючись статтями 190, 191, 238, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Керуючись ст. ст. 190, 191,238, 243, 248 КАС України, суд
ухвалив:
Затвердити умови примирення між Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області (код ЄДРПОУ 38594707, 73000, м. Херсон, вул. Молодіжна, 6, р/р 35213015085690 у Державній казначейській службі України, м. Київ, МФО 820172) та Новокам'янським навчально-виховним комплексом "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Великоолександрівської районної ради Херсонської області (код ЄДРПОУ 41523793, 74151, Херсонська обл., Великоолександрівський район, село Нова Кам'янка, вул.. Херсонська, будинок 1), які визначені заявою про примирення сторін від 15.02.2018 року, відповідно до якої:
1) Сторони домовляються між собою, що по даній заяві про примирення Відповідач зобов'язується перед Позивачем в термін до 31.12.2018 року остаточно усунути порушення пунктів №№1.6, 1.7, 1.10, 1.11 Припису від 24.11.2017 №79 "Про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки" (далі Припис), виявлені під час перевірки;
2) Відповідач зобов'язується перед Позивачем в термін до 31.12.2018 року подати заяву про проведення позапланової перевірки будівель та приміщень, що належать Відповідачу та знаходяться за адресою: Херсонська область, Великоолександрівський район, с. Новокам'янка, вул. Херсонська, 1, щодо виконання пунктів №№ 1.6, 1.7, 1.10, 1.11 Припису, та допустити посадових осіб Позивача до проведення перевірки;
3) у свою чергу Позивач відмовляється від своїх позовних вимог до Відповідача про вжиття заходів реагування у вигляді зупинення подальшої експлуатації будівель, приміщень та території до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки шляхом заборони Новокам'янському НВК використовувати будівлі, приміщення та територію, окрім робіт пов'язаних із усуненням порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, до повного усунення порушень;
4) відповідно до умов цієї угоди про примирення сторони дійшли згоди щодо повного та остаточного врегулювання претензій та вимог з боку Позивача, які були предметом судового розгляду у справі № 821/1892/17;
5) Сторони мають належне уявлення про сутність цієї заяви про примирення і всіх її елементів; Сторони підтверджують, що вищевикладені умови відповідають їх волевиявленню і породжують настання бажаних наслідків, які відповідають їх дійсним інтересам;
6) відповідальність за наслідки, які можуть настати від порушень, що залишились не усунутими на дату подання цієї заяви, відповідач залишає за собою;
7) сторони просять закрити провадження у цій справі на зазначених умовах.
Закрити провадження у адміністративній справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області до Новокам'янського навчально-виховного комплексу "ЗОШ I-II ступенів - дошкільний навчальний заклад" Великоолександрівської районної ради про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Повернути Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області (код ЄДРПОУ 38594707, 73000, м. Херсон, вул. Молодіжна, 6, р/р 35213015085690 у Державній казначейській службі України, м. Київ, МФО 820172) з Державного бюджету п'ятдесят відсотків витрат, сплачених при поданні позову, у сумі 800 грн. (вісімсот гривень нуль копійок).
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з такою самою позовною заявою не допускається. У разі невиконання ухвали суду про затвердження умов примирення вона може бути подана для її примусового виконання в порядку, визначеному законодавством для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження апеляційна скарга подається протягом 15 днів з дня складання повного судового рішення
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її проголошення.
У разі постановлення ухвали в порядку письмового провадження ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Дмитрієва О.О.
кат. 5.1.2
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2018 |
Оприлюднено | 23.02.2018 |
Номер документу | 72317973 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Дмитрієва О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні