Ухвала
від 20.02.2018 по справі 824/174/18-а
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

20 лютого 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/174/18-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Лелюк О.П., розглянувши адміністративний позов товариства з додатковою відповідальністю "Чернівецька пересувна механізована колона №76" (вул. Лесина 4-м, м. Черінвці, 58023 ) до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернівецькій області (вул. П.Целана 11, м. Чернівці, 58001) про визнання протиправним та скасування рішення,

В С Т А Н О В И В:

Товариство з додатковою відповідальністю "Чернівецька пересувна механізована колона №76" звернулось до суду з позовом до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування рішення від 10 січня 2018 року №13 "Про скасування дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки для будівництва об'єкту "Будівництво багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення" вул. Південно-Кільцева 5-Л в м. Чернівці, замовник: ТДВ "ПМК №76" №1424/17 від 12 травня 2017 року, прийнятого управлінням містобудування та архітектури департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин ОСОБА_1 міської ради".

Розглянувши позовну заяву, суд приходить до висновку, що вона подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161,172 Кодексу адміністративного судочинства України; даний спір виник із публічно-правових відносин; спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства; справа підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду.

Підстави залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для відкриття провадження у даній справі.

Беручи до уваги склад учасників справи, характер спірних правовідносин, а також враховуючи інші критерії, визначені частиною третьою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути вказану справу за правилами загального позовного провадження.

Також суд вважає за необхідне зазначити таке.

З наданих позивачем матеріалів вбачається, що на підставі містобудівних умов та обмежень №1424/17 від 12 травня 2017 року, прийнятих Управлінням містобудування та архітектури департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин ОСОБА_1 міської ради, які були скасовані оскаржуваним рішенням, 27 жовтня 2017 року Інспекцією архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_1 міської ради видано ТДВ "ПМК №76" дозвіл на виконання будівельних робіт серії ЧВ 112173002184.

Відповідно до частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

У позовній заяві позивач вказує Інспекцію архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_1 міської ради як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

Зазначене суд розцінює як клопотання про залучення Інспекції архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_1 міської ради як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

Враховуючи те, що рішення у даній справі може вплинути на права, інтереси або обов'язки Інспекції архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_1 міської ради, як органу, який на підставі містобудівних умов та обмежень №1424/17 від 12 травня 2017 року видав позивачу дозвіл на виконання будівельних робіт серії ЧВ 112173002184, то суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та залучити вказану особу до участі у цій справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

Крім того, оскільки оскаржуваним рішенням скасовано містобудівні умови та обмеження №1424/17 від 12 травня 2017 року, які видані Управлінням містобудування та архітектури департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин ОСОБА_1 міської ради, то суд вважає залучити указану особу до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

Керуючись статтями 49, 171, 248, 257 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

1.Відкрити провадження у справі за позовом товариства з додатковою відповідальністю "Чернівецька пересувна механізована колона №76" (вул. Лесина 4-м, м. Черінвці, 58023 ) до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернівецькій області (вул. П.Целана 11, м. Чернівці, 58001) про визнання протиправним та скасування рішення.

2. Справа буде розглядатись за правилами загального позовного провадження.

3. Призначити підготовче засідання по справі на 12 березня 2018 року о 14 год. 00 хв. Справа розглядатиметься суддею Лелюком О.П. одноособово. Засідання відбудеться у приміщенні ОСОБА_1 окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернівці, вул. Садова, 1-І.

4. Задовольнити клопотання позивача та залучити до участі у даній справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Інспекцію архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_1 міської ради (вул. Б. Хмельницького 64-А м. Чернівці, 58000).

5. Залучити до участі у даній справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Управління містобудування та архітектури департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин ОСОБА_1 міської ради (вул. Б. Хмельницького 64-А м. Чернівці, 58000).

6. Роз'яснити, що позивач не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі повинен направити таким третім особам копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.

7. Зобов'язати учасників справи подати всі наявні документи та матеріали, що стосуються розгляду даного позову та можуть бути використані як докази в даній справі.

8. У разі заперечення проти позову встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам, встановленим часиною другою та частиною четвертою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України. У строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

9. Запропонувати третім особам, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору - Інспекції архітектурно-будівельного контролю ОСОБА_1 міської ради та Управлінню містобудування та архітектури департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин ОСОБА_1 міської ради у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали подати до суду пояснення щодо позову, а у разі отримання відзвиву - пояснення щодо нього, із врахуванням положень статті 165 Кодексу адміністративного судочинства України.

10. Повідомити учасникам справи про можливість отримати інформацію по справі на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: adm.cv.court.gov.ua/sud2470/.

11. Повідомити управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернівецькій області (суб'єкта владних повноважень) про можливість отримання копії позовної заяви з додатками, які підлягають врученню йому, лише безпосередньо у суді.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку в частині визначення підсудності даної справи ОСОБА_1 окружному адміністративному суду. Апеляційну скаргу на дану ухвалу може бути подано до Вінницького апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Суддя О.П. Лелюк

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про процесуальні права і обов'язки

учасників адміністративної справи

Статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України (далі Кодексу) визначено права та обов'язки учасників адміністративної справи.

Учасниками справи є сторони, треті особи.

1. Учасники справи мають рівні процесуальні права та обов'язки.

2. Учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

3. Учасники справи мають право:

1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;

2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;

3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;

5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;

6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Учасники справи можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Учасники справи зобов'язані:

1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;

2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи;

3) з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою;

4) подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;

5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;

6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;

7) виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.

За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.

Документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Учасник справи звільняється від обов'язку надсилати іншим учасникам справи або подавати до суду копії документів відповідно до кількості учасників справи, якщо він подає документи до суду в електронній формі. У такому разі копії відповідних документів іншим учасникам справи направляє суд. Якщо обсяг документів є надмірним, суд направляє учасникам справи тільки копії процесуальних документів та повідомлення про можливість ознайомитися з іншими матеріалами в приміщенні суду або через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, відповідач має право визнати позов повністю або частково, подати відзив на позовну заяву.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії судового процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Відповідач, який не є суб'єктом владних повноважень, може пред'явити зустрічний позов відповідно до положень статті 177 цього Кодексу.

Статтею 131 цього Кодексу визначено обов'язок учасників судового процесу, повідомити про зміну адреси та причини неприбуття в судове засідання.

Учасники судового процесу зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку в порядку, визначеному статтею 129 цього Кодексу, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.

Положення частини першої цієї статті застосовуються також у разі зміни адреси електронної пошти, номера факсу, телефаксу, телефону, які учасник судового процесу повідомив суду.

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.02.2018
Оприлюднено21.02.2018
Номер документу72318320
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —824/174/18-а

Ухвала від 27.08.2018

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Сушко О.О.

Ухвала від 17.07.2018

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Сушко О.О.

Рішення від 01.06.2018

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 02.05.2018

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 04.04.2018

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 12.03.2018

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 19.02.2018

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

Ухвала від 20.02.2018

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Лелюк Олександр Петрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні