21.02.2018 Справа № 482/227/18
Провадження № 2/482/256/2018
У Х В А Л А
21 лютого 2018 року м. Нова Одеса
Новоодеський районний суд Миколаївської області в складі: головуючого судді Демінської О.І., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Воронцівської сільської ради, третя особа - приватний нотаріус Новоодеського районного нотаріального округу Миколаївської області ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
19.02.2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Воронцівської сільської ради, вказавши у якості третьої особи приватного нотаріуса Новоодеського районного нотаріального округу Миколаївської області ОСОБА_2, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті баби, ОСОБА_3, померлої 06.05.2016 р.
Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху на підставі ч.1 ст.185 ЦПК України у зв'язку із невідповідністю вимогам ст.ст. 95, 175, 177 ЦПК України.
Так, у поданій до суду позовній заяві:
- відсутні дані щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків позивача (за його наявності) або номера і серії паспорта позивача - в разі відсутності реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
- відсутні дані щодо ідентифікаційного коду відповідача - юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України),
- відсутній виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо визначення додаткового строку для прийняття спадщини та зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (п.10 ч. 3 ст.175 ЦПК України);
- позивачем не зазначено щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви підстав (п. 8 ч. 3 ст.175 ЦПК України).
Крім того, відповідно до вимог ч.5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач, може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Всупереч положенням ст.95 ЦПК України, додані до позову документи, докази, оригінали яких в наявності у позивача, не завірені позивачем із зазначенням дати такого засвідчення.
В порушення вимог ст. 95 ЦПК України, додані до позовної заяви фотокопії письмових доказів: свідоцтва про смерть, свідоцтва про народження, свідоцтва про шлюб, державний акт на право власності на земельну ділянку, паспорт позивача не засвідчені позивачем належним чином.
Крім того, у порушення ч. 4 ст. 177 ЦПК України, позивачем до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Зі змісту позовної заяви слідує, що позивачем заявлено вимогу немайнового характеру.
Ставки судового збору та порядок його сплати визначений Законом України Про судовий збір .
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання позовної
заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 704,80 грн.
Позивачем до позову додано документ, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 320,00 грн.
Таким чином, судовий збір за вимогу немайнового характеру підлягає доплаті в розмірі 384,80 грн., який необхідно доплатити на рахунок: отримувач коштів Державний бюджет Новоодеський район, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38016478 , Банк отримувача Управління Державної казначейської служби в Новоодеському районі Миколаївської області, Код банку отримувача (МФО) 826013, Рахунок отримувача 31212206700263, Код класифікації доходів бюджету22030101 , призначення платежу: Судовий збір, за позовом
Відтак позивачу необхідно доплатити суму судового збору у вказаному розмірі та надати суду документ, що підтверджує її сплату, відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України.
Згідно листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 № 24-753/0/4-13 Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування належними відповідачами у спорах про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини є спадкоємці, які прийняли спадщину, або територіальні громади в особі органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Відповідно до п.16 Постанови пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування передбачено, що у справах про спадкування нотаріуси не є заінтересованими особами і не повинні залучатись до участі у справі, це положення підтверджено також інформаційним листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 04.07.2011 року в якому вказано, що якщо у конкретній справі спір виникає між спадкоємцями щодо певного спадкового майна або щодо пропуску строку на прийняття спадщини тощо, то сторонами у справі є не спадкоємець і нотаріус, а спадкоємці між собою.
За таких обставин позивачу необхідно визначитись з колом осіб, які мають приймати участь у справі, оскільки з матеріалів позовної заяви вбачається, що третьою особою по справі залучено приватного нотаріуса Новоодеського районного нотаріального округу Миколаївської області ОСОБА_2, вказати про наявність чи відсутність спадкоємців померлої, які мають бути залучені до участі у справі, в тому числі і відповідача.
Крім того, як слідує з позовної заяви, позивач посилається на обставини, які свідчать про фактичне прийняття ним спадщини після померлого спадкодавця, при тому, що в резолютивній частині позовної заяви просить суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті баби, ОСОБА_3
При цьому позивач не зазначає будь-яких обставин, які б перешкодили у встановлений законом строк подати заяву про прийняття спадщини, а саме, причини повязані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення дій щодо подання заяви про прийняття спадщини та не посилається на докази, які підтверджують поважність причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини.
З огляду на викладене, зміст, вимоги, спосіб захисту прав та інтересів позивача підлягають уточненню в позовній заяві.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути недоліки вказані в мотивувальній частині ухвали суду, та надати позовну заяву в новій редакції, складену у відповідності до вимог ст.ст. 95, 175, 177 ЦПК України,а також доплатити судовий збір в сумі 384,80 грн. .
Керуючись ст.ст . 185 , 260 , 261 , 353 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Воронцівської сільської ради, третя особа - приватний нотаріус Новоодеського районного нотаріального округу Миколаївської області ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - залишити без руху.
Надати позивачу строк десять днів з дня вручення копії ухвали для усунення недоліків.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків позовної заяви в зазначений строк та роз'яснити, що інакше позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1419/.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню.
Суддя:
Суд | Новоодеський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2018 |
Номер документу | 72336768 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоодеський районний суд Миколаївської області
Демінська О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні