КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@kia.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"26" лютого 2018 р. Справа№ 911/986/17
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Дідиченко М.А.
суддів: Пономаренка Є.Ю.
Руденко М.А.
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Фрам Ко
на рішення Господарського суду Київської області від 22.01.2018
у справі № 911/986/17 (суддя Щоткін О. В., Київська область, повний текст складено - 25.01.2018)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Дженіус
до Товариства з обмеженою відповідальністю Фрам Ко
про стягнення 847 338,28 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Дженіус звернулось до Господарського суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Фрам Ко про стягнення 847 338,28 грн.
Рішенням Господарського суду Київської області від 22.01.2018 у справі №911/986/17 позовні вимоги задоволено повністю.
Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю Фрам Ко на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Дженіус - 826 970 грн. 03 коп. основного боргу, 18 397 грн. 25 коп. пені, 1 971 грн. 00 коп. 3% річних, 12 710 грн. 07 коп. судового збору.
Не погодившись з прийнятим рішенням, відповідач звернувся до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вказане рішення суду першої інстанції та відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Розглянувши апеляційну скаргу, додані до неї матеріали, апеляційний суд дійшов висновку, що скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Так, 15.12.2017 набрали чинності зміни внесені Законом України від 03.10.2017 № 2147-VIII у Господарський процесуальний кодекс України та Закон України "Про судовий збір".
Апеляційна скарга у даній справі була подана після набрання чинності вказаними змінами, а саме 14.02.2018, що підтверджується відбитком штампу відділу документального забезпечення Господарського суду Київської області.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" (у новій редакції, яка діє на дату звернення з апеляційною скаргою), встановлені ставки судового збору в таких розмірах:
- за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
При поданні даної позовної заяви, враховуючи ціну позову у розмірі 847 338,28 грн., обґрунтованим розміром судового збору було 12 710, 07 грн. (1,5 відсотка ціни позову).
Отже, апелянт оскаржуючи судове рішення в апеляційному порядку має сплатити 150 відсотків вказаної суми, тобто 19 065,10 грн.
Водночас, скаржник надав до суду роздруківку квитанції з сайту http://court.gov.ua/ № 98522 від 13.02.2018 року про сплату судового збору у сумі 1500,00 грн.
Отже, апелянтом не доплачено судового збору на суму 17 565,10 грн.
Частиною 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу встановлено, що апеляційна скарга, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 Господарського процесуального кодексу підлягає залишенню без руху.
З врахуванням викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що скаржником не виконано вимоги п. 2 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до положень статті 260 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаного недоліку.
Керуючись статтями 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Фрам Ко на рішення Господарського суду Київської області від 22.01.2018 у справі №911/986/17 - залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю Фрам Ко усунути встановлений при поданні апеляційної скарги недолік шляхом доплати суми судового збору у розмірі 17 565,10 грн. протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
3. Роз'яснити апелянту, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений вище строк, апеляційна скарга вважається неподаною та буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя М.А. Дідиченко
Судді Є.Ю. Пономаренко
М.А. Руденко
Суд | Київський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2018 |
Номер документу | 72415914 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський апеляційний господарський суд
Дідиченко М.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні