Дата документу Справа №
Апеляційний суд Запорізької області
ЄУН 320/505/17 Головуючий у 1-й інстанції: Редько О.В.
Справа № 22ц/778/1525/18
УХВАЛА
26 лютого 2018 року м. Запоріжжя
Суддя апеляційного суду Запорізької області Кочеткова І.В..,при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою Головного управління Держнгеокадастру у Запорізькій області на рішення Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 10 листопада 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру України в запорізькій області, за участю третіх осіб - Мелітопольської районної ради Запорізької області та Мелітопольської районної державної адміністрації про визнання права оренди в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 10 листопада 2017 року уточнені позовні вимог ОСОБА_1 задоволені в повному обсязі.
Не погоджуючись з вказаним рішення суду першої інстанції, Головне управління Держнгеокадастру у Запорізькій області подало апеляційну скаргу та клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, який був пропущений з поважних причин, а саме, у зв'язку з відсутністю можливості сплати судового збору за подачу апеляційної скарги.
Проте, апеляційне оскарження у справі не може бути відкрито з наступних підстав.
Скаржником при подачі вищезазначеної апеляційної скарги пропущено строк на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.
В силу вимог п. 11 Перехідних положень ЦПК України в редакції Закону України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 03.10.2017 року № 2147-VІІ, якій набрав чинності з 15.12.2017 року, скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 294 ЦПК України (в редакції, що діяла на момент подачі апеляційної скарги) апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, представник Головного управління Держгеокадастру України в Запорізькій області був присутній при розгляді справи 10 листопада 2017 року, відповідно рекомендованого листа, копію судового рішення отримав представник Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, Малахова - 04.12.17 року (а.с.162).
Апеляційна скарга Головного управління Держгеокадастру України в Запорізькій області була подана до суду апеляційної інстанції лише 02 лютого 2018 року (відповідно до штемпеля на конверті а.с.200), тобто із пропуском 10-денного строку на її подачу, який збіг 14.12.2017 року.
При цьому, апелянт разом із апеляційною скаргою подав заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції у цій справі.
Заява обґрунтована тим, що копію оскаржуваного рішення отримано 04 грудня 2017 року, та у зв'язку з відсутністю можливості сплати судового збору за подачу апеляційної скарги, зважаючи на викладене суд апеляційної інстанції не визнає причини пропуску на подачу апеляційної скарги поважними.
Тому, вищезазначене унеможливлює суд апеляційної інстанції зробити правильні висновки з приводу пропуску (не пропуску) строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції у цій справі.
Згідно із ст. 357 ч. 3 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу , і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, на підставі ст. 357 ч. 4 ЦПК України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому ст. 358 ЦПК України.
При вищевикладених обставинах, керуючись п. 11, 13 Перехідних положень ЦПК України в редакції Закону України Про внесення змін до ГПК України, ЦПК України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 03.10.2017 року № 2147-VІІ, ст. ст. 185, 354, 357 ЦПК України, суддя-доповідач
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Держнгеокадастру у Запорізькій області залишити без руху.
Надати скаржнику строк десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для надання суду апеляційної інстанції доказів дотримання строків на апеляційне оскарження рішення Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 10 листопада 2017 року в межах строку, встановленого судом, попередивши, що у випадку невиконання зазначених вимог до апеляційної скарги будуть застосовані правила ст. 357 ч. 4 ЦПК України.
Ухвала оскарженню у касаційному порядку не підлягає.
Суддя І.В. Кочеткова
Суд | Апеляційний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2018 |
Номер документу | 72417133 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Запорізької області
Кочеткова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні