Ухвала
від 27.02.2018 по справі 922/445/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27.02.2018 м ХарківСправа № 922/445/18

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Суярко Т.Д.

розглянувши матеріали позовної заяви

ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ФЕДЕРАЦІЯ ТХЕКВОНДО ВТФ" (49101, ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛ., МІСТО ДНІПРО, КІРОВСЬКИЙ РАЙОН, ВУЛИЦЯ ХЕРСОНСЬКА, БУДИНОК 3; код ЄДРПОУ 26329648) до ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ФЕДЕРАЦІЯ ТХЕКВОНДО (ВТФ) УКРАЇНИ" (61003, ХАРКІВСЬКА ОБЛ., МІСТО ХАРКІВ, ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОН, МАЙДАН КОНСТИТУЦІЇ, БУДИНОК 1,ОСОБА_1, ПІД'ЇЗД 5, ПОВЕРХ 2; код ЄДРПОУ 25540401) про 1.) визнання недійсним рішення; 2.) скасування реєстраційної дії; 3.) зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Громадська організація Дніпропетровська обласна федерація тхеквондо ВТФ звернулась до Господарського суду Харківської області з позовом до Громадської організації Федерація тхеквондо (ВТФ) України .

Предмет позову: 1) визнання недійсним рішення Громадської організації Федерація тхеквондо (ВТО) України , яке оформлене протоколом від 10 червня 2017 року, а саме: обрання Голови та Секретаря Конференції; обрання Президента Федерації; обрання Віце-президентів Федерації; обрання Президії Федерації; обрання ревізійної комісії Федерації; про внесення змін до Статуту Федерації та затвердження нової редакції статуту Федерації; про зміну найменування Федерації;

2) скасування реєстраційних дій - змін до установчих документів юридичної особи (реєстраційна дія №14801050035052309) та зміни відомостей про керівника юридичної особи (реєстраційна дія №14801070036052309) зі сторони Головного територіального управління юстиції у Харківській області;

3) внесення інформації до ЄДРПОУ щодо закінчення повноважень керівника Громадської організації Федерація тхеквондо (ВТО) України починаючи з 2005 року.

Підстави позову: проведення та оформлення результатів позачергової конференції делегатів ФТУ 10 червня 20017 року без дотримання порядку та способу, передбачених статутом відповідача в редакції від 2001 року, яка, на думку позивача, була чинною на момент прийняття оскаржуваного рішення. Позивач стверджує, що оскаржуване рішення порушує його права як члена Федерації, є незаконним, одностороннім, необ'єктивним та протиправним.

Дослідивши матеріали вказаної позовної заяви, суд зазначає наступне:

1. Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 162 ГПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити, зокрема, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

Втім, позивачем, в порушення вимог ч.ч. 1, 2, 3 ст. 162 ГПК України, такого попереднього розрахунку до позовної заяви не надано.

2. Згідно з п. 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Втім, позивачем, в порушення вимог п. 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України, такого підтвердження до позовної заяви не надано; воно також не викладено в самій позовній заяві.

3. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно зі ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Ставка судового збору за звернення до господарського суду із позовною заявою немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В ч. 1 ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2018 р. складає 1762,00 грн.

Нормою ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Дана позовна заява має немайновий характер та в ній позивачем об'єднано чотири вимоги немайнового характеру (1 - про визнання недійсним рішення Громадської організації Федерація тхеквондо (ВТО) України , яке оформлене протоколом від 10 червня 2017 року; 2 - про скасування реєстраційної дії - змін до установчих документів юридичної особи (реєстраційна дія №14801050035052309) зі сторони Головного територіального управління юстиції у Харківській області; 3 - про скасування реєстраційної дії - зміни відомостей про керівника юридичної особи (реєстраційна дія №14801070036052309) зі сторони Головного територіального управління юстиції у Харківській області; 4 - про внесення інформації до ЄДРПОУ щодо закінчення повноважень керівника Громадської організації Федерація тхеквондо (ВТО) України починаючи з 2005 року) .

Отже, за звернення до суду з даним позовом судовий збір підлягає сплаті в сумі 7048,00 грн.

Втім, як свідчать надані позивачем квитанції №№ 90 від 21.02.2018 р. на суму 1762,00 грн. та №91 від 21.02.2018 р. на суму 1762,00 грн., позивачем за звернення до суду з даним позовом судовий збір сплачено в меншому розмірі, ніж передбачено Законом, а саме - в сумі 3524,00 грн.

Наведене свідчить, що надана позивачем позовна заява не відповідає вимогам п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України.

4. Відповідно до ч.ч. 2-4 ст. 164 ГПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

Предмет позову становить, зокрема, рішення Громадської організації Федерація тхеквондо (ВТО) України , яке оформлене протоколом від 10 червня 2017 року, а саме про: обрання Голови та Секретаря Конференції; обрання Президента Федерації; обрання Віце-президентів Федерації; обрання Президії Федерації; обрання ревізійної комісії Федерації; про внесення змін до Статуту Федерації та затвердження нової редакції статуту Федерації; про зміну найменування Федерації.

Втім, позивачем до позовної заяви не надано оскаржуваного ним рішення Громадської організації Федерація тхеквондо (ВТО) України , яке оформлене протоколом від 10 червня 2017 року, а саме про: обрання Голови та Секретаря Конференції; обрання Президента Федерації; обрання Віце-президентів Федерації; обрання Президії Федерації; обрання ревізійної комісії Федерації; про внесення змін до Статуту Федерації та затвердження нової редакції статуту Федерації; про зміну найменування Федерації.

Позивачем також не заявлено клопотання про витребування відповідного рішення.

За таких обставин, суд констатує, що надана позивачем позовна заява не відповідає вимогам ч. ч. 2-4 ст. 164 ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи, що подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись положеннями ст. 174 ГПК України, суд встановлює позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суд роз'яснює, що відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом - вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом - заява вважатиметься неподаною і повертається позивачу.

З огляду на наведене, керуючись ст.ст. 91, 162, 164, 172, 174 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ФЕДЕРАЦІЯ ТХЕКВОНДО ВТФ" (49101, ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛ., МІСТО ДНІПРО, КІРОВСЬКИЙ РАЙОН, ВУЛИЦЯ ХЕРСОНСЬКА, БУДИНОК 3; код ЄДРПОУ 26329648) - без руху.

2. Надати ГРОМАДСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ФЕДЕРАЦІЯ ТХЕКВОНДО ВТФ" строк на усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Роз'яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

4. Ухвала набирає чинності з моменту її підписання.

5. Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

6. Ухвалу підписано 27.02.2018 року.

Суддя ОСОБА_2

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення27.02.2018
Оприлюднено01.03.2018
Номер документу72479316
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/445/18

Ухвала від 08.08.2018

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Тихий П.В.

Рішення від 14.06.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

Ухвала від 29.05.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

Ухвала від 15.05.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

Ухвала від 24.04.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

Ухвала від 28.03.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

Ухвала від 27.02.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні