ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
01 березня 2018 року м. ТернопільСправа № 8/58-1135
Господарський суд Тернопільської області
у складі суддя Гирила І.М.
розглянув заяву за вих. № ДН-2-ДНЮ-2/7 від 23.02.2018 Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" про заміну сторони виконавчого провадження у справі, порушеній
за позовом Тернопільського транспортного прокурора, вул. С. Бандери, 6, м. Тернопіль в інтересах держави, в особі Міністерства транспорту і зв'язку України - Державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця", вул. Гоголя, 1, Львів
до відповідача Державного підприємства "Ковалівський спиртовий завод", с. Ковалівка, Монастириський район, Тернопільська область
про стягнення заборгованості на загальну суму 86 531 грн 11 коп.
Без виклику повноважних представників сторін
Встановив:
Рішенням Господарського суду Тернопільської області від 08.09.2010 у справі №8/58-1135 позов задоволено частково; стягнуто з Державного підприємства "Ковалівський спиртовий завод", с. Ковалівка, Монастириський район, Тернопільська область, ідентифікаційний код 00375059, на користь Державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця", вул. Гоголя, 1, м. Львів, ідентифікаційний код 01059900, 822 (вісімсот двадцять дві) грн 36 коп. плати за користування вагонами залізниці; 594 (п'ятсот дев'яносто чотири) грн 72 коп. збору за зберігання рухомого складу на своїх осях; 4 091 (вісімдесят чотири тисячі дев'яносто одну) грн 45 коп. заборгованості по орендній платі; стягнуто з Державного підприємства "Ковалівський спиртовий завод", с. Ковалівка, Монастириський район, Тернопільська область, ідентифікаційний код 00375059, в дохід Державного бюджету України 855 (вісімсот п'ятдесят п'ять) грн 08 коп. державного мита та 233 (двісті тридцять три) грн 21 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу; в задоволенні позовних вимог щодо стягнення 1 022 грн 58 коп. пені - відмовлено.
На виконання даного рішення, в порядку ст. 116 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України), 24.09.2010 Господарським судом Тернопільської області видано відповідні накази.
27.02.2018 Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця" звернулось до Господарського суду Тернопільської області із заявою за вих. № ДН-2-ДНЮ-2/7 від 23.02.2018 про заміну сторони виконавчого провадження (стягувача) – Державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська-залізниця" у виконавчому провадженні № 22462603 щодо виконання рішення Господарського суду Тернопільської області від 08.09.2010 по справі №8/58-1135 на його правонаступника – Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця".
Вирішуючи питання про прийняття заяви Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" за вих. № ДН-2-ДНЮ-2/7 від 23.02.2018 про заміну сторони виконавчого провадження, оцінивши долучені до матеріалів останньої докази, суд встановив наступне:
В силу приписів ст. 334 ГПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому ст. 242 цього Кодексу. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
У відповідності до приписів п. 6-1 постанови пленуму Вищого господарського суду України № 9 від 17.10.2012 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" розгляд заяв про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником здійснюється за загальними правилами позовного провадження у межах розглянутої судом справи з урахуванням особливостей щодо суб'єктного складу учасників процесу, передбачених згаданою нормою Закону України "Про виконавче провадження" (стягувач, боржник, державний виконавець, правонаступник стягувача або боржника).
Таким чином, заява про заміну сторони виконавчого провадження має відповідати загальним вимогам щодо змісту, форми позовних заяв, передбачених нормами ГПК України.
Згідно ч. 3 ст. 169 ГПК України, заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
У відповідності до ч. 10 ст. 11 ГПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який не може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого – виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі, з дотриманням вимог ст. 172 ГПК України, є бланк опису вкладення, який згідно п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, які затверджені Постановою КМ України №270 від 05.03.2009, з наступними змінами та доповненнями, заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Поряд з цим, Правилами надання послуг поштового зв'язку, передбачено, що підтвердженням надання послуг поштового зв'язку є документ (розрахунковий документ) встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення саме копії позовної заяви/скарги на дії органу ДВС та доданих до неї документів відповідачеві/відповідачам у справі може бути лише бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв'язку, разом з фінансовим чеком/квитанцією про відправлення.
Поряд з цим, заявником до матеріалів заяви про заміну сторони виконавчого провадження не долучено описів вкладення до поштових відправлень, здійснених на адреси Державного підприємства "Ковалівський спиртовий завод", Прокуратури Тернопільської області та Управління державної виконавчої служби.
Відтак, долучені заявником до матеріалів заяви лише оригінали фіскальних чеків № 00662520006003, № 00662530006004 та № 00662540006005 від 27.02.2018, за відсутності бланків опису вкладення, не можуть бути прийняті судом, як належні докази, які б свідчили про направлення на адреси сторін та органу ДВС саме копій поданої 27.02.2018 Господарському суду Тернопільської області заяви за вих. № ДН-2-ДНЮ-2/7 від 23.02.2018 та долучених до неї документів.
Також, в порушення вимог ст. 164 ГПК України, заявником до заяви за вих. № ДН-2-ДНЮ-2/7 від 23.02.2018 не надано жодних доказів, які б свідчили про надіслання копій даної заяви та доданих до неї документів стягувачу за виконавчим документом - Державному територіально-галузевому об'єднанню "Львівська залізниця".
Приписами ч. 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини другої вказаної статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.
Таким чином, заява за вих. № ДН-2-ДН702/7 від 23.02.2018 Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" про заміну сторони виконавчого провадження у справі №8/58-1135, за аналогією закону, підлягає залишенню без руху на підставі ч. 1 ст. 174 ГПК України.
Також, суд вважає за необхідне звернути увагу скаржника на те, що згідно приписів ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви (заяви) у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (заявою).
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 232-234, 334 ГПК України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Заяву за вих. № ДН-2-ДНЮ-2/7 від 23.02.2018 Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" про заміну сторони виконавчого провадження у справі №8/58-1135 залишити без руху.
2. Публічному акціонерному товариству "Українська залізниця" протягом 10 (десяти) днів з дня вручення даної ухвали усунути недоліки заяви про заміну сторони виконавчого провадження шляхом подання до Господарського суду Тернопільської області належних доказів на підтвердження надіслання на адреси прокуратури, стягувача, боржника та органу ДВС (описи вкладення у цінні листи, фіскальні чеки).
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
4. Копію ухвали направити Публічному акціонерному товариству "Українська залізниця", Регіональна філія "Львівська залізниця", виробничий структурний підрозділ "Тернопільська дирекція залізничних перевезень", вул. С. Бандери, 6, м. Тернопіль, 46002, рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Суддя І.М. Гирила
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2018 |
Оприлюднено | 03.03.2018 |
Номер документу | 72491344 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Гирила І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні