Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа № 467/79/18
Провадження № 2-о/480/29/18
Ухвала
про залишення заяви без руху
26 лютого 2018 року м.Миколаїв
Суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області Войнарівський М.М., перевіривши заяву ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1; уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2; зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3; паспорт Серії ЕО № 137109; РНОКПП НОМЕР_1) про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки над нею та призначення опікуна,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - заявник) звернувся до суду із заявою про визнання ОСОБА_2 недієздатним, встановлення опіки над ним та призначення опікуна, зазначаючи Орган опіки та піклування Арбузинської районної ради Миколаївської області заінтересованою особою.
Вказана заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
У відповідності до положень ч.1 ст.293 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
У відповідності до п.1 ч.2 ст.293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
Згідно з ч.3 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до положень ст.175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
У разі пред'явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Відповідно до ч.3 ст.297 ЦПК України у заяві про визнання фізичної особи недієздатною мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Заява ОСОБА_3 про визнання ОСОБА_2 недієздатним, встановлення опіки над ним та призначення опікуна не містить викладення обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги із зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини, а також зазначення обставин, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Окрім того, заява не містить: 1) номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, у разі їх наявності, поштовий індекс заявника ОСОБА_3; 3) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України Органу опіки і піклування Арбузинської районної ради Миколаївської області; 4) номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти Арбузинської районної ради Миколаївської області, якщо такі відомі заявнику ОСОБА_3.
Також, заява не містить перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Окрім того, заявник ОСОБА_3, додаючи до заяви копії: паспорту громадянина України ОСОБА_3; довідки про присвоєння ідентифікаційного номера ОСОБА_1; паспорту громадянина України ОСОБА_2; довідки про присвоєння ідентифікаційного номера ОСОБА_2; свідоцтва про народження ОСОБА_1; свідоцтва про народження ОСОБА_4; Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну преєстрацію народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4; відповіді головного лікаря Арбузинської ЦРЛ № 01-1825-14 від 22.12.2017 року, наданої на запит адвоката ОСОБА_5; відповіді в.о. головного лікаря Миколаївської обласної психіатричної лакарні №2 № 01-02-07/1991 від 29.12.2017 року, наданої на запит адвоката ОСОБА_5, у заяві не зазначає щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів зазначених вище письмових доказів.
Заява ОСОБА_1 також не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які він поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
Крім того, заява не містить та до неї не додано доказів на підтвердження того, що заявником не подано іншої заяви з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У відповідності до ч.3 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2018 року становить 1762 гривні.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» установлено ставки судового збору за подання до суду позовної заяви у справах окремого провадження, яка подана фізичною особою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на день звернення до суду з даною заявою розмір судового збору становить 352 гривні 40 копійок.
Судовий збір сплачується за місцем розгляду документів і зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, тобто підлягає сплаті за наступними реквізитами: Отримувач коштів: Державний бюджет Миколаївського району, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992266, Банк отримувача: ГУДКСУ у Миколаївській області, Код банку отримувача (МФО): 826013, Рахунок отримувача: 31212206700230, Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Враховуючи вищевикладене, суд пропонує заявнику ОСОБА_1, на виконання ухвали надати нову редакцію заяви про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки над нею та призначення опікуна, яка відповідатиме вимогам, визначеним даною ухвалою, а також сплатити суму судового збору; у разі звільнення від сплати судового збору - надати відповідні докази, на підтвердження цього.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки заяву подано без додержання вимог ст.175 ЦПК України, заяву належить залишити без руху і надати заявнику строк для усунення недоліків.
Керуючись ч.1-3 ст.185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,-
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки над нею та призначення опікуна - залишити без руху, надавши заявнику десятиденний строк для усунення недоліків, який рахується з дня отримання заявником копії даної ухвали.
Роз`яснити, що якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, викладе обставини, якими він обґрунтовує свої вимоги, зазначить докази, що підтверджують кожну обставину, заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя М.М.Войнарівський
26.02.2018
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2018 |
Оприлюднено | 03.03.2018 |
Номер документу | 72534697 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Войнарівський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні