Ухвала
від 27.02.2018 по справі 295/2179/18
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/2179/18

Категорія 52

2/295/1493/18

У х в а л а

27 лютого 2018 року Суддя Богунського районного суду м. Житомира Гумен Н .В., вирішуючи питання про відкриття провадження по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Приватного підприємства Рекламно - виробниче агенство Галас про припинення трудових відносин, зобов'язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ :

Позивачка звернулася до Богунського районного суду м. Житомира з вказаною позовною заявою.

Вивчивши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що вона не відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства України.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.

Статтею 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити, серед іншого, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Зі змісту позовної заяви слідує, що кількість відпрацьованих днів за вирахуванням святкових і неробочих днів складає 1832 календарні дні, щорічна відпустка 125 календарних днів, сума заробітку за останні 12 місяців 45102,48 грн., середній заробіток 127,41 грн., сума компенсації за невикористану відпустку 7891,51 грн., середній заробіток за період затримки видачі трудової книжки 2293,38 грн. Однак, до позовної заяви не додається повний розрахунок робочих днів, днів щорічної відпустки та сум заробітку за останні 12 місяців, середньоденного заробітку та середній заробіток за період затримки видачі трудової книжки.

Також, відповідно до ч. 4, 5 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Пільг щодо сплати судового збору при подачі позовної заяви про припинення трудових відносин та про стягнення моральної шкоди Закон України Про судовий збір не встановлює.

При подачі позову, позивачем не сплачено судовий збір за вимогу про стягнення моральної шкоди.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Також, відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою встановлено судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що на день подачі позову до суду становить 704,80 грн.) і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що на день подачі позову до суду становить 8810,00 грн.).

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою встановлено судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що на день подачі позову до суду становить 704,80 грн.)

Отже, виходячи того, що у позові об'єднано вимоги, що мають одночасно майновий і немайновий характер, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 704,80 грн. за вимогу немайнового характеру та судовий збір у сумі 704,80 грн. за вимогу про стягнення моральної шкоди та надати до суду докази його сплати.

Крім того, у позові відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, не зазначенно доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); не вказано відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст. ст. 81, 177, 185 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства Рекламно - виробниче агенство Галас про припинення трудових відносин, зобов'язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків, що не перевищує п'яти днів з моменту отримання копії ухвали.

Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Гумен Н .В.

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення27.02.2018
Оприлюднено04.03.2018
Номер документу72541311
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —295/2179/18

Рішення від 14.03.2019

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Ведмідь Н. В.

Ухвала від 23.06.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Ведмідь Н. В.

Ухвала від 16.03.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Гумен Н. В.

Ухвала від 27.02.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Гумен Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні