Ухвала
від 01.03.2018 по справі 920/1096/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

01.03.2018 Справа № 920/1096/17 м. Суми

За позовом Фізичної особи-підприємця Ситника Олександра Даниловича, м. Київ

до Приватного сільськогосподарського підприємства агрофірми Соснівська , с. Соснівка Конотопського району Сумської області

за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9,

про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення 714 440,59 грн.

Суддя Котельницька В.Л.

за участю представників сторін:

позивача - не прибув

відповідача - не прибув

третіх осіб - не прибули

при секретарі судового засідання Пономаренко Т.М.

Суть спору: позивач звернувся до господарського суду з позовом до Приватного сільськогосподарського підприємства агрофірми Соснівська про усунення перешкоди в користуванні земельними ділянками, шляхом заборони відповідачу та будь-яким іншим третім особам здійснювати користування земельними ділянками, у тому числі для сільськогосподарських потреб, щодо обробки землі, посіву, збору врожаю та розміщення техніки, а також стягнення 714440,59 грн. збитків.

Ухвалою від 07.12.2017 судом було відкладено розгляд справи на 11.01.2018; зобов'язано позивача направити третім особам копії позовної заяви з додатками та надати суду відповідні докази такого направлення; зобов'язано третіх осіб надати суду письмові пояснення щодо позовних вимог ФОП Ситника О.Д.; зобов'язано позивача надати суду детальний та обґрунтований розрахунок суми заявлених до стягнення збитків у розмірі 714440,59 грн.; зобов'язано відповідача надати суду докази на підтвердження фактів зазначених у відзиві.

Відповідачем було подано додаткові докази на підтвердження фактів, зазначених у відзиві.

15.01.2018 на адресу суду від позивача надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи доказів направлення третім особам копії позову з доданими до нього документами.

31.01.2018 від всіх третіх осіб до суду надійшли письмові пояснення стосовно суті позовних вимог, треті особи підтримують позицію позивача у справі.

06.02.2018 відповідач подав до суду заяву № 2, у якій виклав обставини, які, на його думку, є підставою для відмови у позові.

19.02.2018 до суду від представника позивача надійшли: 1) заява від 13.02.2018 (вх. № 392к) про зміну предмета позову; 2) клопотання від 13.02.2018 про долучення до матеріалів справи додаткових документів; 3) відповідь на відзив із наведенням обґрунтувань на підтвердження позовних вимог.

01.03.2018 представником позивача було подане клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з неможливістю явки в судове засідання через складні погодні умови.

З аналогічних підстав клопотання про відкладення розгляду справи було подане до суду і відповідачем (заява № 6 від 01.03.2018).

Також 01.03.2018 до суду від відповідача надійшов відзив на заяву про зміну позову та на уточнену позовну заяву від 13.02.2018, у якому відповідач наполягає на відсутності правових підстав для задоволення змінених та уточнених позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи та додатково подані учасниками справи документи, суд встановив:

Порядок здійснення підготовчого провадження визначений у Главі 3 (Підготовче провадження) Розділу ІІІ (Позовне провадження) Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196 - 205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.

Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Згідно з п. 19 ч. 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні суд здійснює дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Перевіривши матеріали справи, додатково подані учасниками справи документи, враховуючи необхідність отримання від сторін додаткових пояснень для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про задоволення заявлених сторонами клопотань та про відкладення підготовчого засідання.

Разом з тим, відповідно до ч. 3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Враховуючи об'єктивну необхідність відкладення підготовчого засідання, суд дійшов висновку продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів до 11.04.2018 з власної ініціативи.

Керуючись статтями 12, 177, 182, 183, 202, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1. Продовжити строк підготовчого провадження у справі № 920/1096/17 на 30 днів - до 11.04.2018.

2. Клопотання сторін про відкладення підготовчого засідання - задовольнити.

3. Підготовче засідання у даній справі та розгляд заяви позивача про зміну предмета позову відкласти на 29.03.2018 до 14:30 год . у приміщенні Господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка, 18/1, 1-й поверх, зал судового засідання №2.

4. Копію ухвали направити сторонам та третім особам.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою:tps://court.gov.ua/sud5021/.

Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.

Повний текст ухвали складено 03.03.2018.

Суддя В.Л.Котельницька

Примітка.

Відповідно до ст. 42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право:

1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;

2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;

3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;

5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;

6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

2. Учасники справи зобов'язані:

1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;

2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи;

3) з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою;

4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;

5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;

6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;

7) виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.

3. У випадку невиконання учасником справи його обов'язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

4. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ч. ч. 7, 8 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України,учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.

У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Якщо учасник судового процесу повідомляє суду номери телефонів і факсів, адресу електронної пошти або іншу аналогічну інформацію, він повинен поінформувати суд про їх зміну під час розгляду справи.

Положення частини сьомої цієї статті застосовуються також у разі відсутності заяви про зміну номерів телефонів і факсів, адреси електронної пошти, які учасник судового процесу повідомив суду.

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення01.03.2018
Оприлюднено04.03.2018
Номер документу72544528
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/1096/17

Рішення від 02.05.2018

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 19.04.2018

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 29.03.2018

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 01.03.2018

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 06.02.2018

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 11.01.2018

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 07.12.2017

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 07.12.2017

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 16.11.2017

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні