УХВАЛА
06 березня 2018 року
Київ
справа №826/14174/16
касаційне провадження №К/9901/29359/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: Бившевої Л.І. (суддя-доповідач), Хохуляка В.В., Шипуліної Т.М. розглянув матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "ВДТ Буд" на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 21.12.2017 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВДТ Буд" до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києва про визнання дій протиправними та скасування рішення,
У С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВДТ Буд" 23.02.2018 подало до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 21.12.2017.
Одночасно позивач заявив клопотання про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження.
Зі змісту статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що відкриття касаційного провадження обумовлено, зокрема, відповідністю касаційної скарги вимогам цього Кодексу щодо форми і змісту касаційної скарги та строками її подання.
Касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "ВДТ Буд" підлягає залишенню без руху як така, що подана з пропуском строку на касаційне оскарження судового рішення, а обставини, вказані у заяві про поновлення пропущеного строку, не підтверджені відповідними доказами.
Відповідно до статті 329 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Частиною другою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Приєднані до касаційної скарги матеріали підтверджують, що ухвала суду апеляційної інстанції прийнята 21.12.2017.
Звертаючись 23.02.2018 до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду із касаційною скаргою та заявляючи клопотання про поновлення строку на подання касаційної скарги, позивач зазначає, що копію повного тексту оскаржуваного судового рішення суду апеляційної інстанції отримано скаржником 25.01.2018, проте, жодних доказів на підтвердження наведених обставин позивачем не надано.
Належними доказами, які підтверджують поважність причин пропуску строку на касаційне оскарження, якими за даних обставин можуть бути: оригінал поштового конверту, в якому рішення суду було надіслано на адресу скаржника (у разі отримання копії рішення поштою), розписка про отримання копії рішення нарочно (у разі отримання копії рішення нарочно), довідка суду апеляційної інстанції щодо дати надіслання (видачі) оскаржуваного судового рішення.
Відповідно до частини другої статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VII) до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Згідно з частиною третьою статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Зважаючи на наведене, касаційна скарга залишається без руху із наданням десятиденного строку з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху, протягом якого скаржник має право надати/надіслати суду касаційної інстанції докази на підтвердження обставин, вказані у заяві про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження;
Керуючись статтею 332 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ВДТ Буд" залишити без руху.
Встановити для усунення зазначених в ухвалі недоліків десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями і оскарженню не підлягає.
Судді Верховного Суду Л.І. Бившева
В.В. Хохуляк
Т.М. Шипуліна
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2018 |
Оприлюднено | 07.03.2018 |
Номер документу | 72608656 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Бившева Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні