Ухвала
від 12.03.2018 по справі 916/390/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

"12" березня 2018 р.м. Одеса Справа № 916/390/18

Господарський суд Одеської області у складі судді Желєзної С.П., розглянувши позовні матеріали вх. № 421/18,

за позовом: публічного акціонерного товариства акціонерний банк „Порто-Франко»

до: товариства з обмеженою відповідальністю „Актівіус»

про визнання права іпотекодержателя та звернення стягнення на предмет іпотеки.

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство акціонерний банк „Порто-Франко» звернулась до господарського суду із позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю „Актівіус» про визнання за позивачем права іпотекодержателя за іпотечним договором від 18.03.2013р., посвідченим приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу за №1678, на квартиру під № 100, що знаходиться в місті Одеса, провулок Мукачевський, буд. 6/3; про звернення стягнення на предмет іпотеки - квартиру під № 100, що знаходиться в місті Одеса, провулок Мукачевський, буд. 6/ 3 та належить відповідачеві шляхом продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження в рахунок часткового погашення заборгованості у розмірі 343 416,14 доларів США за кредитним договором №196/2-13 від 18.03.2013р., укладеним між позивачем на приватним підприємством „Агро союз-2000» .

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

В свою чергу, у відповідності до ст.ст. 1 - 3 Закону України „Про судовий збір» від 08.07.2011р. № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовим збором є збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду. Судовий збір справляється зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Статтею 4 Закону України „Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду , - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб

Положеннями ст. 7 Закону України „Про державний бюджет України на 2018 рік» від 7 грудня 2017 року N 2246-VIII встановлено, що у 2018 році прожитковий мінімум для працездатної особи з 1 січня 2018 року становить 1 762,00 гривень.

Відповідно до п. 2-3 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

Отже, за пред'явлення даного позову, який містить одну позовну вимогу майнового характеру та одну позовну вимогу немайнового характеру, позивач повинен був сплатити в дохід державного бюджету судовий збір у загальному розмірі 34 259,43 грн. ( 32 497,42 грн. (судовий збір за позовну вимогу майнового характеру, визначений на підставі оцінки предмета іпотеки) + 1762,00 грн. (судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру). На підтвердження виконання процесуального обов'язку зі сплати судового збору у розмірі 34 259,43 грн. позивачем було надано платіжне доручення №365 від 28.09.2017р. на суму 32 497,42 грн. та платіжне доручення №366 від 28.09.2017р. на суму 1 600,00 грн., що на 162,00 грн. менше необхідного розміру.

Крім того, як вбачається з тексту позовної заяви, у провадженні Приморського районного суду м. Одеси знаходиться справа №522/13470/16 за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства акціонерний банк „Порто-Франко» про визнання іпотечного договору припиненим та за зустрічним позовом публічного акціонерного товариства акціонерний банк „Порто-Франко» до ТОВ „Актівіус» про звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом продажу, провадження по якій було зупинено судом ухвалою від 27.02.2018р. Факт перебування у провадженні Приморського районного суду м. Одеси справа №522/13470/16 підтверджується доданою позивачем до позову копією ухвали про відкриття провадження по справі від 22.07.2016р., роздрукованої з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Згідно з ч. 2 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Приписами п. 4 ч. 2 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасники справи зобов'язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

З огляду на викладене, враховуючи інформацію, яка міститься у позовній заяві публічного акціонерного товариства акціонерний банк „Порто-Франко» щодо оскарження спадкоємцем іпотекодавця - ОСОБА_1 іпотечного договору, що, безумовно може вплинути на необхідність залучення до участі у даній справі осіб - учасників справи №522/13470/16, яка знаходиться на розгляді Приморського районного суду м. Одеси, з метою повного та об'єктивного вирішення даного спору по суті, суд дійшов висновку про неподання публічним акціонерним товариством акціонерний банк „Порто-Франко» всіх наявних у нього доказів, які стосуються предмету спору.

Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху . В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Приймаючи до уваги неподання публічним акціонерним товариством акціонерний банк „Порто-Франко» до даної позовної заяви доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, та неподання всіх наявних у нього доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, на підставі ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України вказану позовну заяву слід залишити без руху та встановити позивачу 10-ти денний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви та надання суду відповідних доказів на підтвердження їх усунення в частині виконання вище вказаних процесуальних обов'язків.

Господарський суд звертає увагу позивача, що у випадку не усунення названих недоліків у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 162, 164, ч. 1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву публічного акціонерного товариства акціонерний банк „Порто-Франко» до товариства з обмеженою відповідальністю „Актівіус» про визнання права іпотекодержателя та звернення стягнення на предмет іпотеки залишити без руху.

2. Встановити публічному акціонерному товариству акціонерний банк „Порто-Франко» 10-ти денний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви в частині сплати судового збору у розмірі 162,00 грн. та надання копії позовної заяви ОСОБА_1 по справі №522/13470/16 та засвідчених копій судових рішень по справі №522/13470/16.

Господарський суд повідомляє учасників справи про можливість отримання процесуальних документів в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді, для отримання яких потрібно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua., та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.

Суддя С.П. Желєзна

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення12.03.2018
Оприлюднено14.03.2018
Номер документу72704150
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/390/18

Ухвала від 26.10.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Ухвала від 17.10.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Ухвала від 24.09.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Ухвала від 27.08.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Ухвала від 01.08.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Постанова від 24.07.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Ухвала від 09.07.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Ухвала від 31.05.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Ухвала від 16.04.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 12.03.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні