Справа № 152/365/18
2/152/208/18
УХВАЛА
14 березня 2018 року м. Шаргород
Справа №152/368/18
Провадження №2-о/152/208/18
Суддя Шаргородського
районного суду
Вінницької області - ОСОБА_1,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_2, в інтересах якого діє адвокат ОСОБА_3, до ОСОБА_4 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Орган опіки і піклування в особі Шаргородської районної державної адміністрації,
встановив:
13.03.2018 року до суду надійшла позовна заява від ОСОБА_2А, в інтересах якого діє адвокат ОСОБА_3, до ОСОБА_4 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Орган опіки і піклування в особі Шаргородської районної державної адміністрації, в якій позивач просить визнати ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, недієздатною з 14.11.2017 року та встановити над ОСОБА_4 опіку та за поданням органу опіки та піклування призначити її опікуном ОСОБА_2
В обґрунтування позовної заяви позивач зазначив, що ОСОБА_2 є сином ОСОБА_4, зареєстрований та проживає з відповідачем у с. Юхимівка Шаргородського району Вінницької області на вул. Жовтнева, 9. Відповідач не здатна усвідомлювати свої дії, замкнута, регулярно проявляє ознаки депресії - не відповідає на запитання, не їсть, інколи надмірно дратівлива, тривалий час вона нормально не спілкується з рідними, в тому числі, з позивачем, а також з сусідами та односельцями. Відповідач перестала за собою доглядати, здійснювати гігієнічні процедури, не миється, носить один і той самий одяг декілька тижнів без прання. З грудня 2015 року відповідачу встановлено другу групу інвалідності загального захворювання, а з 14.01.2016 року - другу групу інвалідності встановлено безтерміново, відповідно до індивідуальної програми реабілітації інваліда відповідачу встановлено клініко-функціональний діагноз - шизофренія.
Відповідач не здатна усвідомлювати свої дії та керувати ними через наявність психічної хвороби, може поставити себе у скрутне становище, стати жертвою недобросовісних осіб, а тому потребує постійного стороннього догляду та допомоги.
Так, нещодавно позивачу стало відомо, що 14.11.2017 року під час його відсутності в с. Юхимівка, відповідач ОСОБА_4 у конторі ПП Юхимівське на пропозицію керівництва зазначеного ПП підписала три договори оренди земельних ділянок, що належать їй на праві власності, про що позивач дізнався від односельчан, проте на його запитання стосовно укладення правочинів остання заперечує наявність таких обставин.
Враховуючи стан відповідача вважає, що вона не усвідомлювала значення своїх дій на момент вчинення правочинів, чим скористалось керівництво ПП Юхимівське , а тому від часу виникнення недієздатності відповідача залежить визнання недійсними договорів оренди землі, тому вважає за необхідне визнати відповідача недієздатною саме з 14.11.2017 року.
Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано з порушенням вимог цивільного процесуального законодавства України.
Так, ОСОБА_2, в інтересах якого діє адвокат ОСОБА_3, звертається до Шаргородського районного суду з позовною заявою, у якій відповідачем зазначена ОСОБА_4, тобто особа, яку останній просить визнати недієздатною, встановити над нею опіку і призначити опікуна за поданням органу опіки, Орган опіки та піклування в особі Шаргородської РДА вказаний третьою собою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 175 у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом 4 ЦПК.
Відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Суд, серед іншого, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи (п.1 ч.2 ст.293 ЦПК України).
Порядок подання заяви та розгляду цивільної справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи встановлено главою 2 розділу 4 ЦПК України.
Згідно з ч.3 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Так, відповідно до ч.3 ст.296 ЦПК України, заяву про визнання фізичної особи недієздатною, а не позов, може бути подано членами її сім'ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.
Згідно зі ст.297 ЦПК України, у заяві про визнання фізичної особи недієздатною мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними .
Крім того, статтею 42 ЦПК України визначено склад осіб, які беруть участь у справі. Так, у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи. У справах можуть також брати участь органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до частини 4 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування... Питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, вирішується в кожному випадку судом із урахуванням стану її здоров'я. Для визначення фактичної можливості такої особи з'явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності суд може призначити відповідну експертизу (ч.1 ст.299 ЦПК).
Натомість, ОСОБА_2, в інтересах якого діє адвокат ОСОБА_3, звертається до суду в порядку позовного провадження з позовною заявою, тоді як, відповідно до вимог глави 2 розділу 4 Цивільного процесуального кодексу України, розгляд справ про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи здійснюється в порядку окремого, а не позовного провадження .
Оскільки, відповідно до ч.3 ст.264 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду, то вказана заява, згідно зі ст.185 ЦПК України, підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст.185, 260, 293 ЦПК України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_2, в інтересах якого діє адвокат ОСОБА_3, до ОСОБА_4 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Орган опіки і піклування в особі Шаргородської районної державної адміністрації - залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_2 про необхідність виправлення недоліків заяви про необхідність виправлення недоліків заяви у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання даної ухвали, шляхом подачі на виконання даної ухвали заяви із виправленими недоліками та документу про сплату судового збору в канцелярію Шаргородського районного суду і роз'яснити, що в разі невиконання вимог цієї ухвали заява буде вважатися неподаною і повернута йому.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду у цій справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала підписана суддею 14.03.2018 року.
Суддя:
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2018 |
Оприлюднено | 15.03.2018 |
Номер документу | 72704909 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Славінська Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні