Справа № 2-177/10
Провадження № 6/417/7/18
УХВАЛА
"13" березня 2018 р. с.Марківка Луганської області
Суддя Марківського районного суду Луганської області Логвіненко Т.Г., ознайомившись заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Довіра та Гарантія" про заміну стягувача у виконавчому провадженні ,-
встановив :
14.02.2018 до Марківського районного суду Луганської обасті надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Довіра та Гарантія" про заміну стягувача у виконавчому провадженні.
Після прийняття заяви до провадження виявилося, що заяву подано без дотримання вимог ст.ст. 175,177 ЦПК України, так як вона не містить належного викладу обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Ухвалою суду від 22 лютого 2018 року заяву залишено без руху та надано заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснено , що якщо заявник не усуне недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде залишена без розгляду.
12.03.2018 до суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гаранія про усунення недоліків, в якій заявник вказує, що не може надати на виконання ухвали суду будь-які відомості про виконавче провадження, копії матеріалв виконавчого провадження, та просить суд долучити заяву про усунення недоліків до матеріалів справи, та постановити ухвалу, якою замінити первісного стягувача ПАТ ОСОБА_1 Аваль на його правонаступника- Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія .
Суд, дослідивши матеріали справи, заяву про усунення недоліків приходить до висновку, що заява повинна бути залишена без розгляду, оскільки згідно ч.1, ч.2 ст.15 Закону України Про виконавче провадження сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов'язок щодо виконання рішення.
Статусу стягувача і боржника сторони набувають після відкриття виконавчого провадження, як в разі виконання рішення суду, яким закінчується судовий розгляд справи, так і в разі виконання ухвали суду про забезпечення позову (Рішення КСУ від 31 травня 2011 року у справі №4-рп/2011).
Згідно ч.5 ст.15 Закону України Про виконавче провадження У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до правової позиції, висловленої ВСУ в постанові від 20 листопада 2013 року у справі № 6-122цс13, керуючись змістом статей 512 , 514 ЦК , ст. 442 ЦПК , ст. 15 Закону №1404-19 , заміна кредитора у зобовязанні можлива з підстав відступлення вимоги (цесія), правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо, й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобовязанні в обсязі та на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача.
Враховуючи розяснення п. 11 узагальнення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25 вересня 2015 року Про практику розгляду судами процесуальних питань, повязаних із виконанням судових рішень у цивільних справах , при розгляді судом питання заміни сторони виконавчого провадження необхідною є перевірка наявності відкритого виконавчого провадження, а також зазначення в ухвалі про заміну сторони виконавчого провадження номеру виконавчого провадження, за яким замінюється сторона виконавчого провадження.
Однак, у заяві про заміну сторони у виконавчому провадженні, заявник не вказує відомостей, коли було видано виконавчі листи, строк пред'явлення виконавчого листа до виконання, відсутня інформація про відкриття виконавчого провадження за судовим рішенням із зазначенням номеру виконавчого провадження.
Товариству з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія була надано час для надання доказів необхідних для розгляду справи.
Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 7 ст.81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
Клопотання про про витребуваня судом доказів, заявником не подано.
Відповідно до ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Керуючись ч. 13 ст. 187 , ст.ст. 260 , 261 , 353 ЦПК України , суд
У Х В А Л И В :
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та гарантія про заміну сторони у виконавчих провадженнях щодо виконання виконавчих листів № 2-177 - залишити без розгляду.
Роз'яснити заявнику, що особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Із урахуванням пункту 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції, яка набрала чинності 15.12.2017 року) ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Луганської області через Марківський районний суд Луганської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Т.Г.Логвіненко
Суд | Марківський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2018 |
Оприлюднено | 15.03.2018 |
Номер документу | 72714436 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Кобеляцька-Шаховал І. О.
Цивільне
Марківський районний суд Луганської області
Логвіненко Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні